Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат українською: Політична система і державний устрій Болгарії

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 5

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Бюрократія грубо порушувала конституційні права громадян. Так, Конституція 1971 р. забороняла найкатегоричнішим чином будь-яке обмеження прав громадян на основі їх національної приналежності. Проте, не звертаючи уваги на Конституцію, в середині 80-х рр. владою країни була проведена акція, яка мала на меті примусову асиміляцію му-сульманського населення держави. Ці репресивні шовіністичні заходи стосувались при-близно 1 млн. болгарських громадян.

1.2. Конституція, основні закони та характеристика форми державного правління.

Конституція Республіки Болгарія прийнята Сьомими Великими Народними Зборами і вступила в силу 13 липня 1991 року, відмінив тим самим болгарську Конституцію 1971 року.

Конституція Республіки Болгарія складається з короткої преамбули і десяти глав, що налічують 169 статей, а також є окремий розділ “Перехідні та заключні положення”. Структуру Конституції можна охарактеризувати як перехідну; тільки місце колишніх глав, присвячених суспільно - політичному і суспільно - економічному устрою, займає глава перша “Основні засади”. Друга глава визначає конституційний статус громадян респуб-ліки. В шести наступних главах (з третьої по восьму) зібрані норми, що регламентують формування, статус, компетенцію і порядок діяльності органів держави. Дев’ята глава регулює умови і порядок внесення змін і доповнень до Конституції, а також прийняття нової конституції, в главі десятій містяться норми про символи держави (герб, печатка, прапор, гімн, столиця).

Стаття 5 встановлює, що Конституція є верховним законом, і інші закони не мають їй суперечити. Положення Конституції мають пряму дію.

Ø Основи державного устрою за Конституцією Болгарії.

Конституція Республіки Болгарія постановляє, що Болгарія є республікою з парламент-ською формою правління (ст.1-1), що вона – правова держава і керування нею здійсню-ється у відповідності з Конституцією і законами країни (ст. 4-1).

Цей принцип тісно пов’язаний з принципом народовладдя. “Вся державна влада по-ходить від народу. Вона здійснюється ним безпосередньо і через органи, передбачені цією Конституцією. Здійснення народовладдя передбачається шляхом участі громадян у вибо-рах та референдумах, які проводяться на основі всезагального, рівного і прямого вибор-чого права при таємному голосуванні”(ст.10).

“Жодна частина народу, політична партія чи інша організація, державна установа чи окрема особа не може присвоїти здійснення народного суверенітету” (ст.1).

Конституцією проголошується принцип поділу влади: “Державна влада в республіці поділяється на законодавчу, виконавчу і судову” (ст.8).

Болгарія- унітарна держава, в якій не допускаються автономні територіальні утворення (ст 2). Ця ж стаття передбачає наявність в республіці місцевого самоврядування.

Конституція встановлює (ст.11) принцип політичного плюралізму в організації політич-ного життя Болгарії, у відповідності з яким жодна політична партія чи ідеологія не може оголошуватись як загальнодержавна. Партії сприяють формуванню і висвітленню волі громадян. Об’єднання громадян, включаючи профспілки, не можуть висувати політичні цілі і здійснювати політичну діяльність, властиву політичним партіям (ст12).

Економіка Республіки Болгарія заснована на вільній господарській ініціативі (ст.19). Конституція передбачає дві форми власності- приватну і суспільну. Приватна власність є недоторканою. Право власності і спадкоємства гарантується і захищається законом (ст.17).

Зовнішня політика Болгарії здійснюється згідно принципів і норм міжнародного права. Її основними цілями є національна безпека і незалежність держави, добробут і основні права і свободи болгарських громадян, а також сприяння встановленню справедливого міжнародного порядку (ст.24). Міжнародні договори, ратифіковані в конституційному по-рядку і ті, що набули чинності є частиною внутрішнього права країни і мають перевагу над тими нормами внутрішнього законодавства, які їм суперечать (ст.5-4).

Болгарська держава виходить з визнання невід’ємних основних прав людини, їх пріори-тетності в житті суспільства. Стаття 6 проголошує, що всі люди народжуються вільними і рівними в своїх правах. Всі громадяни є рівні перед законом.

Іноземці в Болгарії мають той самий статус, що й громадяни Болгарії, окрім виключних прав і обов’язків громадян (ст.26-2).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок