Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат безкоштовно: Політична система і державний устрій Болгарії

Загрузка...

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 6

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Конституцією визнаються та гарантуються особисті, політичні, економічні, соціальні і культурні права: право на життя і достойне відношення- ст.28, 29; право на особисту сво-боду і недоторканість- ст.30; право на недоторканість особистого і сімейного життя, недо-торканість житла- ст.32, 33; право на вибір місця проживання і свобода пересування- ст.35; право на вивчення і вживання болгарської мови- ст.36 (є також і обов’язком); право на свободу совісті, думки та свободу віросповідання- ст.37; на свободу переконань- ст.38; на свободу слова- ст.39; на свободу друку- ст.40; на свободу інформації- ст.41; виборче право- ст.42; право на збори, мітинги, створення об’єднань- ст.43, 44; право на скарги, пропозиції і петиції в державні органи- ст.45; право на шлюб і виховання дітей- ст.46, 47; право на працю- ст.48; на об’єднання в профспілки і на забастовку- ст.49, 50; на суспільне забезпечення і соціальну допомогу, на охорону здоров’я- ст.51, 52; право на освіту- ст.53; право на користування культурними цінностями і сприяння розвитку культури- ст.54; на благосприятливе навколишнє середовище- ст.55; право на захист- ст.56.

Основні права громадян не можуть бути скасовані (ст.57).

Основні конституційні обов’язки громадян включають дотримання і виконання Кон-ституції і законів, захисті вітчизни, сплаті податків, а також в наданні підтримки державі і суспільству під час стихійного лиха (ст.58-61).

Ø Парламент.

Парламент – Народні Збори – Республіки Болгарії складається з 240 депутатів (народ-них представників), що обираються на основі всезагального, рівного, прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на 4 роки.

Народні Збори є постійно діючим органом законодавчої влади і парламентського кон-тролю (ст.62, 74).

Організація і діяльність Народних Зборів здійснюється на основі Конституції і прийня-того ним регламенту (ст.73).

Народним представником може бути обрана дієздатна людина, що досягла 21 року, що має болгарське громадянство, за виключенням осіб, що відбувають покарання у вигляді позбавлення волі (ст.65).

Конституція включає норми, що характеризують статус народного представника. Стат-тя 67 передбачає, що народні представники представляють не тільки своїх виборців, але й весь народ. У зв’язку з цим імперативний мандат є заборонений. В разі обирання народно-го представника міністром він не позбавляється депутатського мандату, а лише тимча-сово припиняє свої повноваження народного представника і заміщається в певному по-рядку (ст.68). За виконання своїх обов’язків народні представники отримують винагороду (ст.71). Народні представники володіють депутатською недоторканістю (ст.70).

Народні Збори очолює головуючий, який має також замісника. Голова Народних Зборів володіє повноваженнями тільки по організації діяльності Зборів (ст.77).

Парламент Болгарії однопалатний. Його структура складається з постійних і тимча-сових комісій. Постійні комісії сприяють діяльності Народних Зборів і здійснюють від його імені парламентський контроль. Тимчасові комісії обираються для розслідування і перевірки (ст.79).

Парламент Болгарії має достатньо широку компетенцію, що викладена в ст.84 Консти-туції, а також деяких інших повноважень.

Так, Народні Збори Болгарії:

ü Приймають, доповнюють і змінюють закони;

ü Приймають державний бюджет і звіт про його виконання, обирають Рахункову палату, що здійснює контроль за виконанням бюджету;

ü Встановлюють податки і визначає їх розмір;

ü Призначають вибори Президента республіки;

ü Приймають рішення про проведення національного референдуму;

ü Обирають і звільняють головуючого Ради Міністрів і за його пропозицією Раду Мі-ністрів, виконують зміни в уряді за пропозицією його голови, мають право ви-словити недовіру уряду;

ü Створюють та змінюють міністерства за пропозицією голови Ради Міністрів;

ü Обирають та звільняють керівників Болгарського народного банку та інших уста-нов, визначених законом;

ü Дають згоду на підписання договорів про державні позики;

ü Ратифікують і денонсують визначені Конституцією міжнародні договори;

ü Вирішують питання про оголошення війни і укладання миру;

ü Надають дозвіл на скерування і використання болгарських збройних сил за межами країни, а також перебування іноземних військ на території країни чи проходження через неї;

ü Оголошують військовий і надзвичайний стан по всій території країни чи на її окремій частині за пропозицією президента чи Ради Міністрів;

ü Оголошують амністію;

ü Затверджують ордена і медалі;

ü Встановлюють офіційні свята.

Правом законодавчої ініціативи наділяється кожен народний представник і Рада Мі-ністрів (ст.87).

Законодавчий процес передбачає прийняття законопроектів як правило в двох читаннях (ст.88) простою більшістю голосів присутніх на засіданнях депутатів (ст.81).

Прийняті акти Народних Зборів офіційно публікуються не пізніше 15 днів з дня прий-няття.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок