Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати реферат безкоштовно: Політична система і державний устрій Болгарії

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 8

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ü Встановлення необираності депутатів і несумісності депутатських функцій із здій-сненням інших повноважень;

ü Оголошення заключення по звинуваченню, висунутому Народними Зборами на адресу президента і віце-президента;

ü Позбавлення імунітету судді Конституційного Суду і встановлення фактичної немо-жливості чи несумісності виконання ним своїх функцій.

Всі рішення Суду приймаються кваліфікованою більшістю голосів з перевагою мінімум в 7 голосів.

Акти Конституційного Суду остаточні. Його рішення обов’язкові для всіх державних органів, юридичних осіб і громадян. По закону жодне рішення Суду не може бути ска-соване чи призупинене.

РОЗДІЛ ІІ. ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІВ ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ.

2.1. Історичний аспект формування Народних Зборів Республіки Болгарія

На пленумі ЦК БКП у грудні 1989 р. оновлене керівництво партії не тільки запевнило болгар у несхибності «соціалістичного вибору», а й підтвердило свою рішучість здій-снювати кардинальні зміни в суспільстві. Був визначений термін проведення вільних виборів - травень 1990 р. Невдовзі був скасований закон «Про ліквідацію та заборону БЗНС Н. Петкова» та оголошено про реабілітацію незаконно репресованих. У країні розпочався процес формування багатопартійності: спочатку було відновлено діяльність «старих» партій - Радикально-демократичної, Соціал-демократичної, БЗНС та ін. Уже на початку 1990 р. в країні діяло понад 50 різних партій, організацій та рухів.

У грудні 1989 р. в Софії шістнадцять відновлених та «нових» партій та рухів об'єдна-лися в Союз демократичних сил (СДС). Керівництво СДС відразу заявило про свою опозицію до компартії. У країні відбулося різке розмежування та поляризація політичних сил. Організовані СДС масові демонстрації з вимогою здійснення радикальних демокра-тичних змін примусили керівництво БКП піти на діалог з опозицією. 16 січня 1990 р. відбулося засідання «круглого столу», на якому політичні сили різної орієнтації обго-ворювали питання проведення парламентських виборів, трансформації державно-партій-них структур тощо. При цьому лідери СДС відкинули пропозицію створити коаліційний уряд до проведення виборів.

Становище в БКП, у якій почався розкол та виникло декілька політичних платформ (Болгарський шлях у Європу, Демократичний форум, Рух за демократичний соціалізм, Альтернативне соціалістичне об'єднання), наприкінці січня 1990 р. стало кризовим. На своєму з'їзді БКП виступила за політичний плюралізм та створення багатопартійної системи, яка б віддзеркалювала строкатість групових і професійних інтересів. Принцип «демократичного централізму» в статуті партії був замінений на принцип «демократичної єдності», орієнтований на плюралізм думок, ідейних течій, самоорганізацію та самовря-дування членів партії. З'їзд БКП ухвалив курс на виведення суспільства на шлях соціально орієнтованої ринкової економіки, правового порядку, свободи, демократії та надійного соціального захисту кожної людини, прогресу в духовній сфері та інтеграції Болгарії до західноєвропейських структур.

У лютому 1990 р. головою ради міністрів було затверджено А. Луканова. Уряд започат-кував процес переходу країни до ринкової економіки: було знято обмеження на викори-стання найманої робочої сили; дозволено приватизацію торгівлі та сфери послуг; державні підприємства й установи перетворювалися на акціонерні, здавалися в оренду колективам, здобували цілковиту господарську самостійність; розпочалася лібералізація цін тощо.

У квітні 1990 р. відповідно до результатів загальнопартійного референдуму БКП було перейменовано на соціалістичну (БСП). І хоча чисельність партії наприкінці 1991 р. ско-ротилася майже на половину, БСП залишалася найбільшою і найвпливовішою політичною силою в країні. Керівництво БСП погодилося з опозицією прийняти нову конституцію Болгарії після проведення парламентських виборів. Було досягнуто домовленості про при-пинення з квітня існування Державної ради, а її голові П. Младенову Народні Збори доручили до виборів виконувати функції президента країни.

У передвиборній платформі БСП намагалася представити себе як силу, що не лише започаткувала політичні перетворення в суспільстві, а й як єдино спроможна довести їх до кінця та забезпечити максимальний захист соціальних інтересів усіх верств населення. У свою чергу у програмі дій СДС пропонував запровадження ринкових відносин, парламен-таризму та побудову правової держави.

На виборах у червні 1990 р. перемогу здобула БСП, за яку проголосувало 47 % виборців (211 мандатів з 400), а за СДС - 36 %, Рух за права і свободи (РПС) за підтримки мусульманського населення отримав 23, а БЗНС -16%. Решта партій не змогла подолати чотиривідсотковий бар'єр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок