Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Безкоштовно реферат скачати: Політична система і державний устрій Болгарії

Політична система і державний устрій Болгарії / сторінка 9

Назва:
Політична система і державний устрій Болгарії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
228,48 KB
Завантажень:
511
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Вибори лідер СДС Ж. Желев охарактеризував як «вільні, але нечесні». Уже 12 червня 1990 р. студенти Софії створили наметове містечко та оголосили триденний «окупаційний страйк» у столичному університеті, вимагаючи оголосити факти маніпуляцій та фальси-фікацій під час проведення виборів. Але головний удар був завданий по П. Младенову, якого опозиція звинуватила в підбурюванні до застосування танків проти учасників мітингу біля Парламенту, що відбувся 14 грудня 1989 р. Врешті-решт 6 липня 1990 р. президент вимушений був залишити посаду. 1 серпня після шести турів голосування Великі Народні Збори обрали президентом Болгарії Ж. Желева.

Восени 1990 р. на перший план вийшли економічні проблеми: стрімко падали обсяги виробництва, інфляція перейшла 100-відсотковий рубіж, значно зросло безробіття. У ве-ресні було введено купонну систему розподілу продуктів харчування. Болгарія, приєд-навшись до санкцій проти Іраку, втратила значний обсяг постачання нафти. У березні 1990 р. країна припинила виплату зовнішнього боргу. У вересні прем'єр-міністр А. Лука-нов визнав, що Болгарія перебуває на межі економічного колапсу.

Пошукові шляхів виходу країни з кризи було присвячено XXXIX з'їзд БСП (вересень 1990). Зміною нумерації партійного форуму підкреслювалася спадкоємність БСП в бол-гарському соціалістичному русі. Соціалісти відмовилися від марксизму-ленінізму та про-голосили себе демократичною партією, яка готова поступитися владою у випадку поразки на виборах. До керівництва партії були обрані політичні діячі нового покоління.

У листопаді 1990 р. Великі Народні Збори затвердили нову назву країни - Республіка Болгарія.

Протистояння політичних сил продовжувало загострюватися. Підтиском опозиції (де-путати СДС залишили зал засідань парламенту, а профспілка «Подкрепа» оголосила за-гальний страйк) наприкінці листопада пішов у відставку уряд А. Луканова. У середині грудня 1990 р. п'ятнадцять провідних партій та організацій підписали угоду про гарантії мирного переходу до демократичного суспільства, а БСП і СДС зобов'язалися при формуванні коаліційного уряду дотримуватися принципу рівності. Новим прем'єр-міністром став безпартійний Д. Попов. Щоб забезпечити необхідні умови для здійснення реформ, між владою та опозицією були досягнуті домовленості про встановлення півріч-ного мораторію на проведення будь-яких акцій протесту.

Уряд Д. Попова ініціював прийняття низки законів: про приватизацію в банківській справі, про соціальний захист населення, про новий адміністративно-територіальний устрій країни, про вибори до місцевих органів влади та ін. Виконання урядової програми реформ розпочалося 1 лютого 1991 р. з лібералізації цін і скасування субсидій на товари та фінансових дотацій збитковим підприємствам (окрім виробництва палива та дитячого одягу). Був прийнятий закон, який дозволяв передавати землю у власність державним підприємствам, товариствам та окремим громадянам. У зовнішній політиці пріоритет віддавався розвиткові взаємовигідних відносин з розвинутими країнами. Уряд США надав Болгарії статус найбільшого сприяння в торгівлі, а програма реформ була погоджена з МВФ. Заходи кабінету Д. Попова забезпечили йому підтримку з боку Європейського со-юзу, який у зв'язку з енергетичною кризою (на Козлодуйській атомній електростанції були зупинені чотири з шести реакторів) надав Болгарії кредит.

Влітку 1991 р. розпочалася «мала приватизація», яка охопила передусім невеликі під-приємства, магазини, кафе тощо. Водночас швидко зростала кількість безробітних. Не-гативно на стані економіки країни позначився розрив традиційних відносин з СРСР та іншими країнами Східної Європи, перехід на конвертовану валюту в міжнародних розра-хунках. Спираючись на прийнятий закон про власність та використання сільськогоспо-дарських угідь, що відкривав шлях до приватизації землі, уряд запровадив у ТКЗГ лікві-даційні комісії, які стали готувати землі до розподілу. Однак процес повернення землі у власність селян відбувався досить повільно. Так, у 1994 р. було приватизовано лише 15 % від загальної площі угідь. До того ж господарства створювалися здебільшого дрібні (до трьох гектарів).

Великі Народні Збори 12 липня 1991 р. ухвалили нову конституцію, яка проголошувала Болгарію парламентською республікою - унітарною демократичною правовою державою. Основним законом гарантувалися різні форми власності, свобода господарської ініціа-тиви, політичний плюралізм, парламентське управління, розподіл влади. Законодавча влада зосереджувалася у однопалатних Народних Зборах, 240 депутатів яких обиралися на чотири роки. Виконавча влада здійснювалася Радою Міністрів, склад якої затверджу-вався парламентом. Запроваджувалася посада президента (обирався прямими виборами строком на 5 років), який повинен уособлювати єдність нації та представляти Болгарію в міжнародних відносинах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: Політична система і державний устрій Болгарії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок