Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Китай

Китай

Назва:
Китай
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,27 KB
Завантажень:
954
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Китай

Вступ

Китай . Древня і небагато загадкова країна . Для більшості з нас перша зустріч з Китаєм відбулася ще в дитинстві, для когось вона почалася з казки про мистецьки зробленого солов'я, що жив у палаці китайського імператора, для когось зі шкільних уроків, де довідалися про великі винаходи китайців - компасі, поросі і папері, і, звичайно, багато хто хотіли познайомитися з цією країною ближче .

П'ять тисяч років Китайської цивілізації, і всього сорок років Китайській Народній Республіці, породженою революцією. А задовго до цієї перемоги ми довідалися, про боровшейся за волю, проти агресії чужоземців.

1949 рік відкрив нам нову вільну країну. Ми дивилися документальні фільми Романа Кармэна, читали нариси Костянтина Симонова, слухали розповіді людей, що побували там. Ми знайомилися з найдавнішими мистецтвами Китаю на виставках художника Сюй Бэй Хуна.

Сьогодні Китай - це країна об преодолевшая важкі наслідки "культурної революції", трагедії не мала нічого загального ні з культурою, ні з революційними традиціями; це країна соединившая в собі стара і нове, стародавність і сучасність, молоде і віджиле, що часом заважає йти вперед. Усе це почало рухатися сьогодні і створило атмосферу змін, що характеризує нинішньої день країни.

глава перша

ПОЛІТИЧНА Й ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

КИТАЮ

КНР- розташована в Центральній і Східній Азії. На сході омывается водами Жовтого, Східно-Китайського і Південно-китайського морів Тихого океану. У берегів Кмтая є багато островів, серед них найбільш великий Тайвань і Хайнань. Китай граничить більш ніж з десятьма державами : на Півночі - з Монголією і Росією, на Заході - з Казахстаном і Афганістаном, на Південно-заході з Індією, Непалом, Бутаном, Бірмою, Таїландом, Лаосом, В'єтнамом, на Сході з Кореєю, має морську границю з Філіппінами і Японією. Довжина якої приблизно дорівнює 11 тис. км (а включаючи довжину берегових ліній островів - 21 тис. км). Довжина ж сухопутних границь складає близько 15 тис. км.

З найдавніших часів Китай зв'язував країни Європи і Центральної Азії через нього проходив знаменитий "Шовковий Шлях". А в ХІХ столітті Росію і Китай зв'язує будівництво залізничної магістралі в Північно-східній частині країни це була Китайська Східна Залізниця (КВЖД), що після 1904-1905 р.м. знаходилася під спільним керуванням Росії, Китаю і Японії, а згодом була безоплатно передана владі Маньчжоу-Го. Зараз Росію, Китай і Японію зв'язують нові авіалінії й оживлені морські шляхи. Найбільший порт Китаю Шанхай, місто ,що зв'язує республіку з усіма країнами світу: Америкою, Англією, Францією, Бразилією, Канадою, Австралією й іншими. А в 1984 році Китайський уряд прийняв рішення відкрити для зовнішнього світу 14 приморських міст, що одержали право прямих зовнішньоекономічних зв'язків. Були також створені чотири вільні економічні зони. Найбільша з них - Шэньчжень - знаходиться недалеко від Гонконгу.

Відповідно до конституції 1982 року Китай є соціалістичною державою демократичної диктатури народу, керованою робітничу клас (через комуністичну партію Китаю) і заснованим на союзі робітників і крестьян. у країні встановлений соціалістичний лад. Уся влада належить народу, що здійснює державну владу через. Усекитайські збори народних представників (ВСНП) і Місцеві збори народних представників (СНП) різних ступіней, що відповідальні перед народом і знаходяться під його контролем. Вони створюються в провінціях, автономних районах, повітах, містах і волостях.

Частина повноважень глави держави поряд з постійним комітетом ВСНП виконує Голова КНР (громадянин Китаю, що досяг 45 років, що має право обирати і бути обраним; він може займати свою посаду не більш двох термінів). В даний момент Головою КНР є Ян Шанкунь

Вищий виконавчий орган влади - Держрада КНР, вона формується ВСНП і йому підзвітний, складається з прем'єра, заступників і комісій. Усі члени Держради можуть також займати свою посаду не більш двох термінів. В даний час посада прем'єра Чи займає Пін.

Крім того, існують Місцеві народні уряди, що є Державними адміністративними органами на місцях. Вони відповідальні перед СНП рівної ступіні. На провінційному і повітовому рівні до складу народного представництва входить голова (волостной старшина і селищний староста) і його заступник.

Усі збройні сили, складаються з Народно-визвольної армії (НО-АК), військ збройної народної міліції і народного ополчення, керованих Центральны військовою радою (ЦВС), що складається з голів, його заступників і членів ради. В даний момент головою ЦВС є Ден Сяопін.

Ведучою політичною партією країни є компартія Китаю, що відповідно до статуту КПК є авангардом китайських робітників і виразником інтересів багатонаціонального народу, що керує ядром справи соціалізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Китай

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок