Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Туристичний центр- Світловодськ

Туристичний центр- Світловодськ

Назва:
Туристичний центр- Світловодськ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Туристичний центр- Світловодськ
Світловодськ - невелике курортне зелене місто, яке розташоване в географічному центрі України на березі славної річки Дніпро. У місті безліч парків і лісових насаджень, тому його іноді називають "зеленим" містом. Всю північну частину Світловодська займає побережжя водосховища. З іншого боку лежать славні дніпровські плавні, де можна відпочити, порибалити на безлічі ставків, озерець, і проток. На побережжі Кременчуцького водосховища багато туристичних баз. Світловодськ - невелике (57 тис. чоловік) курортне зелене місто, що розташоване в географічному центрі України на березі славетної річки Дніпро. Назва міста Світловодськ склалася з слів "Світло від води". Саме в нашому місті, а не в Кременчуці знаходиться Кременчуцька ГЕС. Перша назва міста була Кремгес, селище енергетиків, потім селище розрослося до розмірів міста, з'явилися потужні підприємства, учбові заклади.
В місті безліч парків і лісових насаджень, тому його іноді називають "зеленим" містом. Усю північну частину Світловодська займає узбережжя водосховища. З іншого боку лежать славетні дніпровські плавні, де ви зможете відпочити, порибалити на безлічі ставків, озерець, та проток. Дивовижний краєвид відкривається з моря, якщо ви підпливаєте із сторони Києва, Черкас. Де-ніде крізь крони дерев виглядають білі багатоповерхові будівлі. Майже з кожного будинку нашого містечка відкривається мальовничий краєвид на Кременчуцьке водосховище, яке наші земляки називають морем. І це дійсно море - найбільше створене людьми водосховище на Україні. Береги водойми ховаються за обрієм, як у справжньому морі, і літнього погожого дня можна побачити білі крила вітрил - це мореходці Світловодського яхт-клубу, які своєю майстерністю підкорили не одну регату і прославили місто на весь світ. На узбережжі Кременчуцького водосховища, та нижче ГЕС ви знайдете багато туристичних баз, де зможете обрати відпочинок на власний смак, чи-то комфортабельний готель, чи дерев'яний будиночок, або ж просто неба в палатках - "дикунами" на острові теплими зоряними дніпровськими ночами.
1)ГАВАНЬ КАФЕ-БАР-ГОТЕЛЬ
2)ОЛІМП-ЖИТЛОВО-ПОБУТОВИЙ КОМПЛЕКС ДП
3)СЛАВУТИЧ ПАНСІОНАТ
В самому центрі міста знаходиться парк культури і відпочинку імені Т.Шевченка, де в 1978р. було встановлено пам'ятник Кобзарю (скульптор А.Мацієвський, архітектор А.Губенко) Пам'ятником історії є будинок в якому жив Герой соціального праці М.Д.Карпов. Сьогодні в ньому розміщено міський краєзнавчій музей. В 1975р. під час будівництва водоводу "Дніпро Кіровоград було виявлено давне поховання, яке датується IV-Ш ст. до. не. Сьогодні поховання є пам'ятником археології - ґрунтовим могильником скіфської культури. Найбільше в місті пам'ятників монументального мистецтва, які увічнюють подвиг народу у Великій Вітчизняній війні, так в 1956р. було перенесено із зони затоплення водосховищем Кременчуцької ГЄС на міський цвинтар пам'ятник з братської могили загиблих воїнів при звільнені Новогеоргіївська в грудні 1943р. Того ж року тут було встановлено пам'ятник і перенесено могилу борців за Радянську владу, загиблих від рук бандитів в 1918-1920р. Пам'ятник встановлено в Хмельницькому мікрорайоні міста на могилі радянських воїнів, які загинули при визволенні с. Таборище і в селищі Власівка. На честь XX річчя Перемоги було встановлено обеліск (архітектури Самохвалов, Маяк, Мощенський). В ознаменування 30-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні на Приморському бульвару було урочисто відкрито пам'ятник загиблим при форсуванні Дніпра, сюди ж було перенесено з села Бугруватка і урочисто перезахоронено останки невідомого солдата . У визволенні краю від фашистів у 1943 р. брали участь воїни 5 гвардійської повітряно - десантної дивізії, в пам'ять про їх подвиг на вул. Гагаріна встановлено пам'ятний технічний знак - літак МІГ-19 . Об'єктами архітектурної спадщини України у Світловодську є Палац культури і будинки по вул. Шевченко і вул. Суворова, які були збудовані в 1954-1956 рр.

Міська влада запрошує всіх, хто зацікавлений у формуванні i розвитку галузей з найбільш ефективним використанням місцевої специфіки i високого експортного потенціалу нашого міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Туристичний центр- Світловодськ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок