Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат: Кіровоград

Кіровоград / сторінка 2

Назва:
Кіровоград
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Унікальні підприємства розташовані у м. Світловодську: ВАТ "Чисті метали" і Комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів. ВАТ "Чисті метали" спеціалізується на виробництві напівпровідникових матеріалів і сполук, виробів та приладів електронної техніки. Його продукція поставляється як за кордон, так і в країни СНД.
Паливна промисловість представлена державною холдинговою компанією "Олександріявугілля", основним видом діяльності якої є видобуток бурого вугілля, яке використовується і для виробництва хімічних продуктів. Цим займається ЗАТ "Семенівський завод гірського воску" - єдине підприємство подібного профілю в Україні. Так само, як єдиними є два унікальні комплекси з видобутку та виробництва нікелю і графіту. Це ВАТ "Побузький феронікелевий завод" та "Заваллівський графітовий комбінат". Координує роботу у цій галузі перший заступник голови облдержадміністрації М.М.Лавренко.
¤ сільське господарство
Область здавна відома, як регіон з добре розвиненим сільськогосподарським виробництвом.
Загальна площа сільськогосподарських угідь складає 2045,0 тис.га, у тому чисді орної землі - 1470 тис.га.
На сільське господарство припадає майже половина валового продукту, вироблюваного в області.
На селі активно відбуваються процеси реформування аграрного сектора економіки. Колективні сільськогосподарські підприємства реформовано в 533 нові сільськогосподарські суб'єкти господарювання, які засновані на приватній власності на землю і майно.
Створено і успішно працюють 2086 селянських (фермерських) господарств, у постійному користуванні яких (з урахуванням орендованих земель) знаходиться 226 тис. гектарів сільськогосподарських угідь, або на одне господарство в середньому по 108 гектарів землі.
Сільське господарство області - різногалузеве. Провідною галуззю рослинництво, питома вага якого складає 66 відсотків в загальногосподарському виробництві. Перевага надається вирощуванню зернових культур -
пшениці, ячменю; круп'яних та бобових, а також технічних - соняшнику та цукрових буряків.
Освоюється виробництво ріпака, сої та інших нетрадиційних культур.
На тваринницьку галузь припадає більше третини виробництва валового продукту сільського господарства.
Головним напрямком є виробництво молока та м'яса. Районовані породи великої рогатої худоби - червона степова та симентальська. На основі цих порід та порід зарубіжної селекції науковцями та спеціалістами створено місцеву породу м'ясного напрямку, яка має назву «Знам'янська». Порода має значний попит не лише в господарствах області, а й поза її межами.
Для успішного розвитку м'ясного скотарства та забезпечення прибутковості цієї галузі створюються культурні пасовища, які розміщуються на землях, що піддаються ерозії. Розвиток різноманітних форм господарювання, реформування структури власності і виробництва дозволили хліборобам завершити останній сільськогосподарський рік другого тисячоліття з хорошими показниками. На полях області зібрано 1 млн. 400 тис. тонн зерна, 320 тис. тонн соняшнику, 640 тис. тонн цукрових буряків. За сумлінну працю в 2000 році Указом Президента України механізатору фермерського господарства "Рекорд" Новоукраїнського району Григорію Стеценку та бригадиру тракторної бригади сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Степове" Компаніївського району Родіону Судорженку присвоєно звання "Заслуженого працівника сільського господарства України". Почесної грамоти Кабінету міністрів України удостоєний бригадир тракторної бригади обласної державної сортовипробувальної станції с.Новоселищ Ульянівського району Віктор Потьомкін.
Біля центрального керма аграрного сектора області стоїть заступник голови облдержадміністрації Ф.І.Згривень.
¤ транспорт і зв'язок
Область має розвинену мережу усіх видів транспорту: залізничного, автомобільного, повітряного, водного. Експлуатаційна довжина залізниць загального користування складає 1166 км, з яких більша половина електрифікована. Найважливіші залізничні напрямки: Київ-Дніпропетровськ, Харків-Одеса, Київ-Херсон, Знам'янка-Миколаїв, міжнародні: Знам'янка-Москва та Одеса-Москва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Кіровоград

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок