Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат на тему: Кіровоград

Кіровоград / сторінка 3

Назва:
Кіровоград
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Десять автомагістралей загальною довжиною майже 690 км зв'язують Україну з державами Центральної і Південної Європи та країнами СНД. Через область проходять автомагістралі Київ-Одеса, Кіровоград-Миколаїв, Київ-Дніпропетровськ, Харків-Одеса, Полтава-Кишинів.
Авіаційні перевезення здійснюються державною авіакомпанією "Кіровоградські авіалінії" та двома комерційними "УРГА" і "Чайка", що працюють на міжнародних лініях.
Через пристань у Світловодську річковими суднами можна дістатися до Києва, Дніпропетровська, Черкас, Запоріжжя. Цим же водним шляхом доставляються вантажі.
Нове століття кіровоградці зустріли з оновленим головпоштамтом. Це - оригінальної конструкції приміщення, споруджене ще у 1874 році. Старанням Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" воно відреставроване, оздоблене гранітом і мармуром, у ньому встановлені найсучасніше обладнання із зовнішнім годинником швейцарського виробництва, електротабло.
Подібна поштова установа - єдина в Україні і неповторна. Послуги зв'язку загального користування в області надають підприємства Кіровоградської дирекції "Укртелеком" і ВАТ "Укрпошта". З 1996 року в області впроваджено мобільний зв'язок в стандартах NМТ 450 і GSM 900.
¤ будівництво та архітектура
Будівельна галузь області має давні традиції. Завдяки цьому у Кіровограді, в якому до середини 60-х років переважали лише одноповерхові будинки, сьогодні виросли красиві житлові багатоповерхові сучасні будинки. Відроджено пам'ятки архітектури у центрі міста, від чого він набув самобутнього колориту, що надало місту оригінального,
тільки йому притаманного зовнішнього вигляду.
Згідно із інвестиційною програмою розвитку молодіжного житлового будівництва в області будується 9 житлових будинків, з них у містах Кіровограді, Світловодську, Знам'янці, смт Компаніївці та
Новгородці. Показовим є те, що у трьох районах області - Компаніївському, Олександрівському та Олександрійському споруджено нові села з усією інфраструктурою для переселенців із зони, що постраждала від Чорнобильської катастрофи. Область багата пам'ятками історії та архітектури, ведеться робота по відродженню культурної спадщини. Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації постійно в пошуках виявлення цих пам'яток, яких поставлено на облік понад 600, у тому числі 88 -загальнодержавного значення. У 2000 році повністю перебудовано центральний парк культури і відпочинку "Ковалівський", який став парком-пам'ятником садово-паркового мистецтва місцевого значення.
¤ зовнішньоекономічна діяльність
Область підтримує зовнішньоекономічні зв'язки з 73 країнами світу. Більше 200 підприємств здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Товарообіг зовнішньої торгівлі області із зарубіжними країнами складає майже 75 мільйонів доларів США. Товарна структура експорту формується в основному за рахунок поставок машин та устаткування - 42% загального обсягу експорту, засобів наземного транспорту - 10%, текстильної продукції - 9% та продукції рослинництва - 10%.
Основна частка імпорту (26%) - це мінеральне паливо, нафта та нафтопродукти, 20% - машини та устаткування, 14% - продукція хімічної промисловості.
Найбільшими торговими партнерами області є Російська Федерація, Білорусь, Німеччина, Швейцарія.
Активно розвивається міжрегіональне співробітництво області з Нижньогородською, Тверською, Свердлов-ською областями Російської Федерації, провінцією Цзянсу і м. Сюйчжоу Китайської Народної Республіки, провінцією Коджаелі Турецької Республіки, Нижньосілезьким воєводством Республіки Польща та Стаффордимирським графством Великої Британії. *- В економіці області працюють інвестиції 23 країн світу. Загальний обсяг іноземних інвестицій становить 18 млн.дол. США. Найбільше інвестицій надійшло з США, Ізраїлю, Віргінських островів, Греції. Вони вкладені у підприємства 15 галузей економіки. Переважна частка спрямована на розвиток внутрішньої торгівлі та сільського
¤ споживчий ринок
Кіровоград - місто з давніми торговельними традиціями. Вже з перших років заснування у ньому проводилися чотири ярмарки щороку, не враховуючи щоденної торгівлі на місцевих ринках, їх і сьогодні у місті діє кілька десятків: системи облспоживспілки, муніципальні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Кіровоград

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок