Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Лантаноїдні реагенти в реакціях заміщення, приєднання, відновлення

Лантаноїдні реагенти в реакціях заміщення, приєднання, відновлення

Назва:
Лантаноїдні реагенти в реакціях заміщення, приєднання, відновлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Лантаноїдні реагенти в реакціях заміщення, приєднання, відновлення


Зміст


Вступ
Сучасна синтетична хімія розвивається надзвичайно бурхливо. Синтезуються все більш і більш складні сполуки, що містять широкий спектр функціональних груп. Це ставить задачу розробки селективних реагентів для побудови вуглецевого скелету та модифікації функціональних груп селективно. Досить ефективними виявились реагенти на основі лантаноїдів, що через свою здатність леегко міняти ступінь окислення до +3 можуть проявляти значну активність в реакціях відновлення та окислення, залишаючись при цьому достатньо селективними. І ншим застосуванням таких сполук є те, що вони є слабкими кислотами Л’юіса і здатні каталізувати перетворення функціональних груп, не руйнуючи "крихких" молекул.
Внаслідок своєї високої ціни лантаноїдвмісні реагенти ще не набули широкого застосування в рутинній хімії (та навряд чи й набудуть), протте, в багатостадійних синтезах та синтезах дорогих сполук вони посіли важливе місце. Використовують їх в реакціях окислення, відновлення, заміщення.
Реакції відновлення
Карбонільні групи
Найширшого застосування набув Реагент Люче - боргідрат натрію в суміші з хлоридом церію (ІІІ). Він застосовується для відновлення спряжених альдегідів та кетонів Luche, J.;J.Am.Chem.Soc. 103, 1981, 5454, та у випадках коли потрібно відновити карбонільну групу в присутності чутливих до відновлення груп наприклад сульфоксидної Hua, D.H; J.Am.Chem.Soc. 100, 1978, 4741 , пероксидної Jefford, C.W; J.Chem.Soc.,Chem.Com. 1987, 1593.
Хлорангідриди та ангідриди кислот можуть відновлюватись цим реагентом у відповідні первинні спирти
Внаслідок того, що CeCl3 каталізує утворення кеталів та ацеталів, кетони, які реагують з спиртами важче, ніж альдегіди відновлюються цим реагентом легче.
З інших сполук лантаноїдів для відновлення карбонільних груп використовують SmI2, LaNi5H6 Molander, G.A; Chem.Rev. 1992, 92, 29.
Кисневмісні групи
Для відновлення кисневмісних груп переважно використовують SmI2. Сульфони та сульфоксиди майже кількісно відновлюються цим реагентом до відповідних дисульфідів Honda,Y; J.Chem.Soc.,Chem.Comun. 1989, 298, фосфіноксиди – до фосфінів, N_оксиди – до третинних амінів.
У випадку коли сульфоксидна група знаходиться в b_положенні до карбонільної вона може бути втрачена, якщо в розчині присутні донори протонів. Таку реакцію можна провести й кількісно Castro,J; J.Am.Chem.Soc. 112, 1990, 9388.
Епоксиди відновлюються у алкени (суміш E та Z). Нітросполуки йодидом самарію (ІІ) можна постадійноперевести: спочатку в гідроксиламіни, аі надлишком реагенту – в первинні аміни Zang,Y; Synth.Commun 1987, 17, 329 .
Окрім йодиду самарію також застосовують суміш CeCl3 з ЛАГ, яка відновлює оксими до амінів Imamoto, T; J.Am.Chem.Soc. 107, 1985, 5301.
Галогеніди
Зв’язок C–F складно розірвати звичайними відновниками використання суміші CeCl3 з ЛАГ дозволяє з високим виходом проводити реакції такого типу. Пкретворення, скоріш за все перебігає по радикальному механізму Imamoto, T. Chem.Lett. 1987, 1941.
SmI2 відновлює алкілгалогеніди до алканів у протонних розчинниках Girard, P; J.Am.Chem.Soc. 102, 1987, 2693. Наприклад:
Ненасичені сполуки
Найбільш розповсюдженим використанням лантаноїдвмісних реагентів у таких реакціях є відновлення металами, що розчиняються в рідкому аміаці. Найбільш перспективним є використання ітербію замість лужних металів у випадку, коли продукт чи вихідна речовина реакції відновлення нестійкі в присутності сильних основ White, J.D; J.Org.Chem. 43, 1978, 4555 наприклад:
Диалкілацетилени відновлюються в транс-алкени, арилалкілацетилени – у відповідні алкілароматичні сполуки.
На відміну від металічного ітербію в рідкому аміаці, Дийодид самарію відновлює диалкілацетилени в цис_алкени:
Пінаколінова конденсація
Реакцію такого типу можна віднасти до реакцій відновлення-конденсації. Синтез пінакону з ацетону при дії магнію відомий більше ста років, проте вважати цю реакцію синтетичним методом не можна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Лантаноїдні реагенти в реакціях заміщення, приєднання, відновлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок