Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Князівство Андорра

Князівство Андорра

Назва:
Князівство Андорра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
1.Географічна характеристика.
Князівство Андорра розташовано досить високо над рівнем моря в районі Східних Піренеїв, між Францією й Іспанією. Площа 465 км2 (за іншими даними ООН, 453 км2). Населення 65 тис. чіл. (1998), говорить на каталанскій мові., а також французькій і іспанській мовах. По віросповіданню - головним чином католики. Ландшафт представляє улоговину з гір з похилими схилами і гостроверхими вершинами, розсічену долинами верхнього і середнього плину р. Валира (басейн р. Ебро) і її припливів, а частково також р. Арьєж (басейн р. Гаронни). Найнижча точка - Риу-Валіра (Riu Valira) - 849 метрів над рівнем моря, найвища точка - Кома-Педроса (Coma Pedrosa) - на висоті 2946 метрів над рівнем моря. Літо у високогір'ях холодних і сухе, хоча в долинах достатно тепло, зими холодні і сніжні, але, як правило, дуже сонячні. Ландшафт і клімат являють собою ідеальне сполучення для катання на лижах.Що є причиною припливу туристів
Столиця Андорри - Андорра-ла-Велла (Andorra La Vella); країна поділяється на сім адміністративних округів. Природні ресурси країни представлені гідроенергетикою, мінеральними водами, лісом і залізною рудою. Андорра не має власного міжнародного аеропорту: Барселона знаходиться усього в 3 годинник їзди, відмінні дороги зв'язують Андорру з Іспанією і Францією.

2.Історична характеристика.
Походження Андорри губиться в нетрях історії. Імовірно, це було одне з буферних держав, створених Карлом Великим для захисту християнської Франції від арабів. За традицією Карла Великого вважають засновником держави, а його син Людовик Благочестивий подарував жителям Андорри Велику Хартію волі (Маgna Carta). Перше згадування в джерелах про Андорру відноситься до 805. У середні століття територія Андори була феодальним володінням в основному графів де Фуа і єпископів Урхельских. Своєрідну форму «незалежності» країна одержала в результаті виниклих у 13 в. розбратів між останніми , котрі в 1278 підписали договір («Акт-пареаж»). Відповідно до цього договору, над Андоррою встановлювався подвійний сюзеренітет графів Фуа і єпископів. Цей договір діє дотепер. Спадкоємці єпископа і понині є співправителями, а права графів Фуа перейшли спочатку до короля Наварри, потім до короля Франції, а пізніше – до її президента. Під час Французької революції Андорра стала незалежною, тому що новий уряд Франції скасував усі колишні акти, але в 1806 при Наполеонові андорці звернулися до нього з петицією про відновлення Акт-пареажа. Наполеон погодився, помітивши, що «Андорра – політичний курйоз, якому необхідно зберегти», і проголосив її конституційною республікою. У 1866 в Андоррі була введена конституція, у 1867 - трохи обмежена влада єпископа в області внутрішнього життя громад. Однак у житті і звичаях народу Андорри дотепер збереглися пережитки дофеодальних і феодальних відносин (общинна власність на землю, звичайне право, залишки кровних відносин і т.д.).У країні існують два опозиційні політичні угруповання - "група молодих" (т.зв. Андоррський національний союз) і "група старих".Хоча насправді Андорра стала незалежною в 1278 році. Співправителями цієї країни є французький президент і іспанський єпископ Урхельский, але вони зовсім не втручаються в справи цієї країни.
3.Структура економіки.
Андорра є незалежною європейською державою, парламент якої обирається шляхом демократичних виборів; титулярний уряд на місцях представляють чиновники, називані "жезлоносцями" (vergeurs). Однопалатний законодавчий орган - Загальна рада (Consell General) складається з 24 членів, що обираються кожні чотири роки. Половина з них вибирається безпосередньо в округах, інша половина - через голосування по національному виборчому листу. За рекомендацією Загальної ради співправителі призначають керуючого (Cap de Govern) - прем'єр-міністра, останній же, у свою чергу, призначає кабінет міністрів.
Законодавча система заснована на французькому і іспанському цивільних кодексах і на незалежному судовому праві по конституції 1993 року. Андорра є цілком пільговою в плані законодавства територією, однак юридичні процеси на рівні вищих судових інстанцій можуть виявитися досить складними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Князівство Андорра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок