Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Бучач

Бучач

Назва:
Бучач
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,81 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Бучач


Зміст
[]
·
o
o
o
o
o
o
o
·
·
·
·
·
·
·
·


Бучач
Панорама Бучача
Основні дані
Рада | Бучацька міська рада
Код | 6121210100
Перша згадка
1515
Статус міста | з 1939 року
12,5 тис.
9,98 кмІ
1253,610 осіб/кмІ
48402
+380-3544
: 49.063333, 25.376389
друга неділя вересня
Відстань
Найближча | Бучач
До обл./респ. центру 
125 км 
автошляхами | 68 км
Міська влада
Адреса | 48400, Тернопільська обл., Бучацький р-н, м. Бучач, майдан Волі ,1
Бумчач ( Butschatsch, Buczacz, бтищаИищ) — місто в , центр . Розташоване за 72 на південний захід від , на обох берегах .
Населення — 12,5 тис. мешканців (2006). Площа 9,98 кмІ.
Бучач розташований на перехресті шосейних доріг, що ведуть на , , , , , і .
Залізнична станція Бучач — кінцева станція лінії Бучач—.
Історія
Пам'ятник Тарасові Шевченку в Бучачі
Загальний вид на місто і Василіянський монастир від замку
Археологічні дослідження
На Федір-горі під час археологічних розкопок () знайшли кам'яні долота і тесла зі старанно зашліфованою поверхнею. Такий інвентар — типовий для племен культури лінійно-стрічкової кераміки (6-3 тис. до Р. Х.). На березі Стрипи виявлено залишки двох поселень ранніх племен трипільської культури та поховання бронзового віку.
Середньовіччя
Назва міста походить від старослов'янського слова «буча» — в значенні «вода напровесні, і глибінь», що досить точно відображає навколишній ландшафт.
Про час заснування Бучача існують розбіжні думки науковців: або роки. На території міста знаходилося давнє слов'янське поселення, що до 1340 року входило до складу Галицько-Волинського князівства. Наприкінці XIV ст., внаслідок тривалої боротьби між Польщею і Литвою, Східну Галичину (в тому числі Бучач) захопили поляки.
Перша письмова згадка —  р.
Бучач належав литовським магнатам Бучацьким (гербу ), які прославилися при захисті Галицької Русі і Поділля від кримських татар. Михайло Бучацький був галицьким старостою, Іван — подільським воєводою, Яків (останній нащадок цього роду) — єпископом кам'янецьким, холмським і полоцьким. правили містом до кінця XVI ст., відтак — Гольські, а з року — (гербу ).
року місто отримало .
З  р. тут двічі на рік проводилися ярмарки, а щотижня в четвер — торги.
Більшість міщан займалися ремеслами і рільництвом. Вони відробляли панщину, сплачували десятину, виконували різні повинності.
У році було закінчене будівництво замку, а року зведено муровану церкву Св. Миколая. Під стінами замку неодноразово велися бої. У вересні року замком оволоділо козацьке військо. В і  рр. фортецю намагалися захопити кримські татари, але зазнали невдачі. Відступаючи, вони спалили місто.
Навесні року гетьман разом із турецьким султаном Мохаммедом IV відбили у поляків і Бучач. року у Бучачі під деревом «Золота Липа», яке збереглося при дорозі на Соколів, був підписаний між Туреччиною та Польщею. Кордон пройшов по річці і поділяв місто на дві частини — східну (турецьку) і західну (польську). Окупація Бучача турками тривала 11 років. У листопаді року поляки здобули перемогу над турками під Хотином, і статті Бучацького договору втратили силу.
Польський король відвідав Бучач 1683 року (очевидно до ). У місті пам'ятають про «Джерело Собєського». На опорній стіні була встановлена пам'ятна плита з написом, що біля цього джерела відпочивав король (нині не збереглася).
У серпні року стояв у Бучачі з обозом і проводив військову раду щодо здобуття .
На середину припадає містобудівельна діяльність архітектора і скульптора . На замовлення і при фінансовій підтримці графа Миколая , вони звели ряд визначних пам'яток пізнього барокко, які сформували обличчя міста: придорожня фігура Св. Іоанна (), міська ратуша і придорожня фігура Св. Анни (), монастир ОО. (—), Парафіяльний костел (—), церква Покрови Пресвятої Богородиці ().
Австрійський період
року, після першого поділу Польщі, Бучач відійшов до володінь (з початку XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Бучач

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок