Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Географія Коломийського району

Географія Коломийського району

Назва:
Географія Коломийського району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,49 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Географія Коломийського району


План
Вступ
Природа району
Населення
Господарство району
Висновок


Вступ
Завітайте до нас навесні,
Як каштани заквітчані мріють,
Як злітають над Прутом пісні,
Завітайте до нас в Коломию!
Коломия – старовинне українське місто на Івано-Франківщині. Його минуле багате на історико-революційні події. За часів СРСР воно перетворилося на квітучий, індустріальний і культурний центр. Але і в наші часи Коломия залишається такою, як була. Коломийський район омивається гірською річкою Прутом, має чудовий тваринний і рослинний світи. І взагалі, це місто одне з найкращих міст на Прикарпатті.
Історія формування району
Назва міста походить, мабуть, від потоку Мия, який тут впадає в Прут. Місцевість поблизу Карпат, в міжріччі повноводних рік Пруту та Дністра, які разом з Дунаєм несуть свої води до Чорного моря, була вигідно для заснування поселення. Про наявність тут стародавнього торгового шляху свідчать римські монети ІІ-IV ст. н.е. виявлені поблизу Коломиї. Археологічні знахідки стверджують: вже в Х-ХІІ ст. тут існувало поселення. Літописна згадка про Коломию 1240 року вказує, що в період Київської Русі вона була досить великим поселенням. З розповіді літописця, що Коломия вже в середині ХІІІ ст. стала важливим центром видобутку солі, приносила чималий прибуток князівській скарбниці. На думку дослідників, у ХІІІ ст. Коломия була містом.
В середині XIV ст. Коломию, як і все Покуття, захопили польські феодали. З 1367 року вона входила до складу Молдавського князівства. На початку 90-х років XIV ст. Коломия знову відійшла до Польщі. Тоді ж було створено Коломийський повіт, який став одним з трьох повітів Галицької землі. Верховна влада в місті належала королівському старості.
1395 року Коломия одержала королівський привілей на право щосуботніх торгів. У цій же грамоті зазначено, що місту надано герб. У 1405 році місто дістало війтівство. Майже одночасно Коломия одержала магдебурзьке право, яке в значній мірі обмежувало владу королівського старости. Однак ним користувалися лише католики – поляки та німці, місцеве ж населення підлягало безпосередньо королівській адміністрації. У 1413 році польський король надіслав до Коломиї монархів-домініканців, які заснували тут монастир. У XIV-XV ст. Коломия мала досить широкі економічні зв’язки з різними галицькими містами, особливо зі Львовом. Зміцненню економічних зв’язків з Молдавією сприяла й близькість Буковини, що була заселена українцями.
У XV ст. зросла роль Коломиї і в політичному житті. Тут відбувалися шляхетські сеймики, тривалий час проживали вигнані з Молдавії польські ставленики. Жителі міста підтримували визвольну боротьбу проти феодального гніту.
Внаслідок посилення турецької агресії та польсько-турецьких війн XVІ- XVІІ ст. Коломия не раз зазнавала руйнувань, особливо в 1505 році та 1531 році. Жахливий напад на місто вчинила турецька орда в 1589 році. Коломию було майже спалено, а населення знищено поневолено. Міщани мусили боротися від чужоземних загарбників.
Не менш важливу роль в економіці міста відіграла торгівля. Торгували тут в п’ятницю після обіду та в суботу. Жвава торгівля йшла на ярмарках, що тривали протягом тижня кілька разів на рік.
В часи найвищого розквіту цехового ремесла в Польщі (XVІ – першій половині XVІІ ст.) навіть у спустошеній Коломиї з’явилися ремісники нових спеціальностей – мулярі, теслі, мечники, аптекарі тощо. Хоча протягом 1617-1626 рр. татарські орди тричі нападали на Коломию, відбудова її йшла інтенсивно. Місто укріпили валом, побудували нові брами. В місті швидко відновлювалося життя. Розвивалася сільське господарство, різні промисли і торгівля.
Ще більше терпіли мешканці міста від конфедерації. Населення міста несло різні повинності, як і раніше, але тепер вони збільшилися, було введено подимний податок. В околицях Коломиї розгорталися опришківські виступи. На Покутті активно діяв зі своїми загонами Олекса Довбуш.
За першим поділом Польщі Коломия відійшла до Австрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Географія Коломийського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок