Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Рослинний світ Київщини

Рослинний світ Київщини

Назва:
Рослинний світ Київщини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,30 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Рослинний світ.
Місто Київ розташовано на межі лісової (Полісся) та лісостепової зон, що визначає специфіку як природної, так і культивованої рослинності. Природна рослинність оточує місто майже суцільним кільцем шириною від кількох до 10 км і відносно добре збереглася. Вона представлена лісами, луками, болотами, водними угрупованнями, фрагментами степів та пустищ, площа яких становить близько 45 тис. га, із яких ліси займають понад 35 тис. га. Найкраще збереглися ліси на південь від міста в районі Конча-Заспа, в північній частині — біля Пущі-Водиці, західній — біля с. Романівка і східній - північніше Броварів. Окремі ділянки лісів мають вік понад 100 років. В урочищах Феофанія, Лиса гора в деревостанах трапляються могутні дуби віком понад 150 років. Більшу площу лісів займають молоді посадки віком до 40 років.
Ліси в околицях Києва досить різноманітні. Найпоширенішими є дубово-соснові та соснові ліси. У трав'яному покриві їх домінують орляк, чорниця, конвалія, куничник наземний та зелені мохи.
На правому березі Дніпра в південно-західній частині міста розповсюджені широколистяні грабово-дубові ліси з участю клена гостролистого, ясена високого, липи серцелистої, що характерні для лісостепу. Найкраще збереглися вони в урочищах Феофанія, на Лисій горі, гірше — в Голосіївському парку.
У заплавах невеликих річок, заболочених місцях поширені вільхові ліси, які прорізають соснові масиви. Піщані береги Дніпра раніше були покриті вербовими та тополевими лісами, які трапляються тепер фрагментарно. Місцями піщані наноси на берегах Дніпра вкриті заростями чагарникової верби-шелюги. Досить цікавими в заплаві Дніпра є фрагменти дубових лісів, де окремі дерева мають діаметр понад 2 м.
Залишки дубово-соснових лісів можна побачити серед житлових масивів Дарниці, Святошино, Біличів. У більшості парків, на схилах крутого берега Дніпра деревостани формують як природні види (клен гостролистий, липа серцелиста, ясен високий, тополя біла, тополя чорна), так і інтродуковані (гіркокаштан кінський, дуб північний, тополя срібляста, клен пенсильванський, робінія, псевдоакація, ялини, туї).
Значні площі в околицях міста займає лучна рослинність. Заплавні луки представлені угрупованнями лисохвоста лучного, щучки дернистої, трясунки середньої, костриці лучної, тонконога лучного; суходільні — тонконога вузьколистого, грястиці збірної, костриці червоної, мітлиці виноградолистої. У заплавах річок поширені низинні евтрофні болота.
На піщаних відкладах у місцях зведених лісів формуються специфічні пустища, розріджений трав'яний покрив яких утворюють посухолюбні види, наприклад, типчак поліський, келерія сиза, полин дніпровський, чебрець боровий, куничник та занесена до “Червоної книги України” ковила дніпровська.
Степова рослинність представлена фрагментарне на крутих південних схилах лісових підвищень. Наприклад, на Лисій горі збереглася ділянка з ковилою волосистою.
Водна рослинність змінюється залежно від глибини водойм, характеру течії та хімічного складу води. Біля берега розташовуються угруповання, утворені переважно середньо-, високотравними повітряноводними видами (ситняг болотний, сусак зонтичний, частуха подорожниковидна). У затоках руслової частини флористичне та ценотичне різноманіття багатше. Водна рослинність прибережних ділянок русла Дніпра відзначається переважанням угруповань, утворених прикріпленими зануреними (рдест пронизанолистий, рдест гребінчастий, водопериця колосова) і прикріпленими з плаваючими листками (переважно глечики жовті та німфея біла) видами. Серед угруповань справжньої водної рослинності трапляються рідкісні з домінуванням рдеста туполистого, рдеста здавленого, а також сальвінії плаваючої і значно рідше (на крайній південній частині міста) водяного горіха плаваючого.   

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Рослинний світ Київщини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок