Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Географічна характеристика Тихого океану

Географічна характеристика Тихого океану

Назва:
Географічна характеристика Тихого океану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Географічна характеристика Тихого океану
План
1. Загальні відомості та фізико-географічне положення
2. Рельєф дна
3. Клімат
4. Властивості вод та океанічні течії
5. Органічний світ
6. Природні комплекси
7. Господарське використання
8. Література
Загальні відомості та фізико-географічне положення
Тихий (Великий) океан розташований у всіх півкулях Землі, між материками Євразія й Австралія на заході, Північна і Південна Америка на сході й Антарктида на півдні.
Тихий океан займає більш як 1/3 поверхні планети і майже половину Світового океану. Берегова лінія відносно прямолінійна біля берегів Північної і Південної Америки і сильно розчленована біля берегів Євразії. До складу Тихого океану входить ряд окраїнних морів Східної і Південно-Східної Азії. В океані розташована велика кількість архіпелагів і окремих островів.
Рельєф дна
Тихий океан має дуже складний рельєф дна. Шельф займає невелику площу. Біля берегів Північної і Південної Америки його ширина не перевищує десятків кілометрів, а поблизу берегів Євразії вона виміряється сотнями кілометрів. У периферійних частинах океану розташовані глибоководні жолоби. У Тихому океані розміщені більшість глибоководних жолобів Світового океану (25 х 35, що мають глибину більш як 5 км) і всі чотири жолоби глибиною понад 10 км. Серед останніх Маріанський жолоб з найглибшою відміткою дна Світового океану — 11022 м. Великі підняття, окремі гори і хребти розділяють ложе океану на улоговини. На південному сході розташоване Східнотихоокеанське підняття, що входить в систему серединно-океанічних хребтів.
Більша частина океану лежить на Тихоокеанській літосферній плиті, що взаємодіє із сусідніми
плитами. Саме із зонами взаємодії пов'язані глибоководні жолоби та острівні дуги.
Із системою глибоководних жолобів і гірських споруд на материках і островах, що оточують океан, пов'язаний майже безперервний ланцюг діючих вулканів, що утворюють Тихоокеанське "Вогняне кільце". У цій зоні частими є наземні і підводні землетруси, що спричиняють хвилі цунамі.
Клімат
Тихий океан розташований майже в усіх кліматичних поясах. Велика його частина лежить в екваторіальному, субекваторіальному і тропічному поясах. Температура повітря над цими акваторіями протягом року становить +16°...+24 °С. На півночі океану взимку вона опускається нижче за 0 °С, біля берегів Антарктиди низька температура характерна й для літніх місяців. У тропічних широтах над океаном панують пасати. У помірних широтах над океаном переважають західні вітри, а біля берегів Євразії — мусони. Над океаном часто дмуть сильні вітри — шторми і тропічні циклони — тайфуни. Максимальна кількість опадів (близько 3000 мм) випадає в західній частині екваторіального поясу, мінімальна—- у східних районах між екватором і південним тропіком (близько 100 мм).
Властивості вод та океанічні течії
У Тихому океані утворюються всі типи поверхневих водних мас, крім арктичних. Середньорічна температура вод між тропіками становить +19 °С, біля екватора — +25°...+29 °С, в Антарктиці вона опускається до -1 °С. Льодові явища в північній частині океану й у субантарктичному поясі носять сезонний характер. Поблизу Антарктиди морські льоди тримаються увесь рік.
Опади, що випадають над океаном, у цілому переважають над випаровуванням. Солоність поверхневих вод Тихого океану трохи нижча, ніж в Атлантичному.
Океан досить сильно витягнутий із заходу на схід, тому в ньому переважають широтні потоки вод. У Тихому океані утворилася система океанічних течій, яка у Північній півкулі має форму величезної вісімки. Ця система включає течії: Північну Пасатну, Куросіо, Північнотихоокеанську і Каліфорнійську. На південь від екватора вона переходить у кільцеподібну форму, охоплюючи Південну Пасатну, Східноавстралійську, Західних Вітрів і Перуанську течії.
Органічний світ
За числом видів і біомаси органічний світ Тихого океану багатший, ніж в інших океанах. Це пояснюється його розмірами, різноманітністю природних умов і тривалою геологічною історією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Географічна характеристика Тихого океану

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок