Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Крим

Крим

Назва:
Крим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,01 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Крим - традиційний регіон літнього відпочинку та оздоровлення. Та останнім часом у Криму активно розвивається й зимовий туризм. Адже і взимку продовжу-ють свою благотворну дію на організм людини численні цілющі фактори кримсь-кої природи: сонячне випромінювання, чисте гірсько-лісове та паркове повітря, іонізоване морське повітря (на узбережжі), лікувальні мінеральні води та грязі, різноманітні природні ландшафти. Навіть більше - зимової пори гостям півостро-ва не дошкуляє літня спека та надмірна сонячна активність.
Кримський півострів займає площу 26 000 квадратних кілометрів і простягнув-ся з півночі на південь на 195 км і з заходу на схід на 325 км. Розташування Кри-му на півдні нашої країни, майже посередині помірного поясу північної півкулі Землі, визначає велику кількість тепла не тільки влітку, але й зимою. Кримський півострів омивається водами теплих Чорного та Азовського морів, які поблизу кримських берегів практично не замерзають взимку.
Рельєф Криму різно-манітний. Північну та центральну його части-ни займає рівнина, яка на заході й на півдні пе-реходить у пагорби; на півдні - гори, загалом невисокі, що простяга-ються на 150 км від ми-су Фіолент на заході до міста Феодосії на сході.
На більшій частині Криму найхолоднішим місяцем є січень, в окремих пунк-тах Південного Берега - лютий. У континентальних районах півострова серед-ньо-місячна температура січня становить мінус 1-3 градуси за Цельсієм; на західному і східному узбережжях мінус 2; на вершинах гір мінус 3-5; на Півден-ному Березі - плюс 3-4. Днів з морозом на Південному Березі буває 27-37, на південно-східному і західному узбережжях - 50-60, у центральному районі сте-пового Криму і передгір'ї- 110-120, на вершинах Головної гряди - 125-145.
Стійкий сніговий покрив щорічно буває тільки в горах, на висоті від 400 м. Ошатні й принадні у сніговому вбранні Кримські гори. Взимку тут багато туристів та жителів Криму. Катання на лижах, санках, ігри на снігу, прогулянки засніжени-ми лісами залишають неповторне враження. Останнім часом центрами лижно-санкового відпочинку на півострові стали Ангарський перевал і схили гори Ай-Петрі.
Проте гостям Криму слід пам'ятати про певну небезпеку зимового гірського туризму: можливість раптового погіршення погоди, похолодання, дуже сильно-го вітру, ожеледі, туману, снігових лавин. Тому новачкам не слід вирушати на гірські прогулянки без досвідчених провідників, якими можуть бути місцеві селя-ни.
Цікавою складовою зимового відпочинку у кримському селі може стати знайомство з культурою народів, що населяють півострів. За роки незалежності України особливо активно відроджується яскрава культура кримських татар, до-волі екзотична для європейців.
Лариса Дмитрівна Шинельова
вул.Перемоги, 17, 98691, с.Олива, М.Ялта тел.(0654) 249-509,
Львівська область
Обласний центр: м. Львів.
Плота. 21,8 тис. кв. км.
Населення: 2 млн. 668 тис. чол. (м. Львів - 753 тис. чол.).
Географічне положення: Розташована на заході України; північна ча-стина області лежить у межах Волинської височини, Малого Полісся та Подільської височини, відокремленої долиною Дністра від Передкар-паття; на південному заході області розташовані хребти Українських Карпат (Бескиди, Стрийсько-Санська верховина, Верховинський Во-додільний хребет, найвища вершина - гора Пікуй висотою 1406 м). На територію області припадає частина Львівсько-Волинського вугільного басейну. Північна частина області розташована у лісостеповій зоні. Ліси зосереджені в основному в Карпатах, Передкарпатті та займають 29 % території.
Головні річки - Дністер з притоками (Бистриця, Стрий, Свіча, Вере-щиця, Свірж), Західний Буг з притоками (Полтва, Рата, Солокія), Стир (басейну Дніпра), Вишня і Шкло.
Місто Львів розташовано на р. Полтві.
Адміністративний устрій: Поділяється на 20 районів. Найбільші міста - Львів, Дрогобич, Стрий, Червоноград, Борислав, Самбір.
Клімат: Помірно континентальний. Середня f січня -5°С, липня від +18°С у центральній частині області до +12°С в горах.
Транспортна мережа: Загальна довжина залізниць - 1309 км, авто-шляхів - 8,0 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Крим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок