Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Охорона навколишнього природного середовища у ФРН та стан українсько-німецького співробітництва у цій сфері

Охорона навколишнього природного середовища у ФРН та стан українсько-німецького співробітництва у цій сфері

Назва:
Охорона навколишнього природного середовища у ФРН та стан українсько-німецького співробітництва у цій сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Охорона навколишнього природного середовища у ФРН та стан українсько-німецького співробітництва у цій сфері


У введеній у 1994 р. статті 20а Основного закону про охорону навколишнього середовища Федеративної Республіки Німеччина піднято до рівня державної політики тезу: “Держава захищає природні основи життя також і з позицій відповідальності перед прийдешніми поколіннями”. Це завдання пронизує всі сфери політики і включає в себе концепцію циркуляційного господарства, вирішення проблем транспорту та комунікацій сприятливим для довкілля чином, а також примирення сільського господарства з охороною природи.
Індустрія і економіка визнали, що економія і екологія не повинні бути протилежностями, а навпаки – охорона навколишнього середовища необхідна також і з економічної точки зору. Послідовний захист повітря, води і грунтів є на тривалий час важливою передумовою для здорового економічного розвитку. В Німеччині понад 700 000 осіб прямо чи посередньо працюють на охорону навколишнього середовища. Розвинулася сучасна індустрія з охорони навколишнього середовища, яка пропонує на експорт прогресивну техніку для запобігання і усунення шкоди навколишньому середовищу. Частка німецької індустрії з охорони навколишнього середовища в світовій торгівлі становить понад 20%.
Політика охорони навколишнього природного середовища. На рівні німецької федерації за охорону навколишнього середовища відповідає Федеральне міністерство охорони навколишнього середовища та безпеки ядерних реакторів. Йому підлягає Федеральне відомство охорони навколишнього середовища у Берліні. Федеральні землі мають також міністерства охорони навколишнього середовища.
Екологічна політика федерального уряду керується трьома принципами:
принцип передбачливості - політика охорони навколишнього середовища повинна формуватися таким чином, щоб можна було якнайраніше запобігти небезпеці і уникнути нанесення шкоди навколишньому середовищу;
принцип спричинювача - не суспільство, а той, хто обтяжує навколишнє середовище або завдає йому шкоди, є відповідальним за це і повинен нести витрати на запобігання шкоді або її усунення;
принцип співпраці – у вирішенні екологічних проблем беруть широку участь держава і економіка, громадяни і громадські групи, бо кожний несе відповідальність за навколишнє середовище.
Завданням федерального уряду є якнайшвидше створення в усій Німеччині однорідних екологічних життєвих умов на високому рівні. Для цього потрібні величезні інвестиції, головним чином в галузі санації застарілих забруднень, знешкодження відходів і розширення та побудови нових очищувальних установок.
Причому, лише національні заходи не є достатніми, тому що забруднення повітря, річок і морів не знає національних кордонів. Особливим завданням є глобальні екологічні проблеми, такі як зміна клімату, руйнування озонового шару і скорочення біорізноманіття, які можуть бути вирішені лише шляхом широкого світового співробітництва. Тому федеральний уряд провадить і на міжнародному рівні активну політику охорони навколишнього середовища, надто в ЄС, але також і в численних міжнародних організаціях. Надзвичайною подією у 1992 р. стала конференція ООН щодо охорони навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Федеральний уряд енергійно виступає за те, щоб ухвалені там рішення швидко були здійснені в Німеччині і щоб надалі послідовно розвивалося міжнародне співробітництво в галузі охорони навколишнього середовища. В 1995 р. в Берліні відбулася перша конференція держав-учасників договору з питання рамкової конвенції щодо клімату, яка була підписана в 1992 р. в Ріо-де-Жанейро.
Захист вод суші і морів. Захист водойм – одне з найважливіших завдань німецької та європейської політики охорони навколишнього середовища. По відношенню таких річок як Рейн, Ельба, Дунай і Одер, які протікають територіями кількох держав, необхідними є не лише національні, але й узгодженні міжнародні дії. Федеральне відомство з охорони навколишнього середовища співробітничає із своїми європейськими сусідами в рамках міжнародних комісій по прибережним територіям - Міжнародною комісією по захисту Рейну від забруднення та Міжнародною комісією по захисту Ельби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Охорона навколишнього природного середовища у ФРН та стан українсько-німецького співробітництва у цій сфері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок