Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Естонська Республіка

Естонська Республіка

Назва:
Естонська Республіка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,53 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Естонська Республіка
Держава на північному заході Східної Европи, на побережжі Балтійського моря.
Територія - 45,1 тис. кв.км. Столиця - р. Таллін.
Населення - 1,5 млн. чіл. (1995 р.); 64,2% - естонці, 28,7% - росіяни, 2,65% - українці, 1,55% - білоруси.
Офіційна мова - естонський.
Релігія - лютеранин (більшість віруючих), православ'я, баптизм.
Незалежна естонська державність виникла тільки в ХХ ст У XIII-XVI вв. територія нинішньої Естонії належала німецьким релігійно-рицарським орденам. Потім протягом 2 століть знаходилася під владою Швеції. У 1721 р. увійшла до складу Росії. 24 лютого 1918 р. була проголошена незалежність Естонії. 17 червня 1940 р. до Республіки увійшли радянські війська. 21 липня 1940 р. Державна дума, вибрана 14-15 червня 1940 р., проголосила Естонську Радянську Соціалістичну Республіку. 6 серпня 1940 р. Верховна Рада СРСР схвалила вступ Естонської РСР до складу СРСР. 16 листопада 1988 р. прийнята Декларація про суверенітет Естонської РСР. 8мая 1990 р. проголошена Естонська Республіка. 6 вересня 1991 р. СРСР визнав її незалежність.
Державний устрій
Формою державно-територіального устрою Естонія є унітарною республікою. Адміністративно-територіальне ділення 15 повітів (маакундов) і 6 міст центрального підпорядкування. Парламент відмовився надати автономію містам Нарве і Силламяе, населеним в основному російськомовними, не дивлячись на результати проведеного там в 1992 р. референдуму. У місце цього в 1993 р. ухвалений Закон про культурну автономію національних меншин.
Діє Конституція, розроблена засновницькими зборами і прийнята на референдумі 28 червня 1992 р. Згідно Конституції за формою правління Естонія є парламентською республікою. Політичний режим - націонал-демократичний.
Законодавча влада належить однопалатному парламенту - Рійгикогу (Державні збори), який є фактично найвищим органом Республіки. Він складається з 101 депутата, які обираються на 4 роки прямими рівними виборами на основі принципу пропорційного представництва.
Повноваження члена Рійгикогу припиняються при його призначенні членом уряду Республіки і відновлюються при його звільненні від цих обов'язків.
Рійгикогу ухвалює закони і ухвали; вирішує питання про проведення референдуму; обирає Президента Республіки відповідно до ст.79 Конституції; ратифікує і денонсує міжнародні договори; надає кандидатові в Прем'єр-міністри повноваження для формування уряду Республіки; приймає державний бюджет і затверджує звіт про його виконання; за представленням Президента Республіки призначає на посаду голову Державного суду, голову ради Банку Естонії, державного контролера, Канцлера юстиції, командувача або головнокомандуючого оборонними силами; за уявленням голови Державного суду призначає на посаду членів цього суду; призначає членів ради Банку Естонії; ухвалює рішення про вираження вотуму недовір'я уряду Республіки, Прем'єр-міністрові або міністрові; вирішує інші питання життя держави, не віднесені Конституцією до компетенції інших державних органів або місцевих самоуправленій.
Розділ держави - Президент Республіки, що обирається парламентом 2/3 його складу або, у випадку, якщо 3 тури голосування не дадуть результату, колегією вибірників. Колегія вибірників складається з членів Рійгикогу і представників зборів місцевих самоуправленій. Кожні збори місцевої самоврядності обирають в колегію вибірники не менше одного представника, який має бути громадянином Естонії. Парламент представляє колегії вибірників 2 кандидатів на президентський пост, що набрали найбільше число голосів в Рійгикогу. Колегія вибірників обирає Президента Республіки більшістю голосів членів колегії, що брали участь в голосуванні. Президент обирається строком на 5 років. Ніхто не може бути вибраний Президентом більш ніж на 2 терміни підряд.
Номінально Президентові належать значні повноваження в основних сферах політичного життя. Він очолює державну оборону, представляє Естонську Республіку в міжнародних стосунках; за пропозицією уряду Республіки призначає і відгукує дипломатичних представників Естонії, приймає вірчі грамоти дипломатичних представників, акредитованих в Республіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Естонська Республіка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок