Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Фізична географія України: клімат

Фізична географія України: клімат

Назва:
Фізична географія України: клімат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Фізична географія України: клімат
План
1. Основні кліматотвірні чинники
2. Типи повітряних мас
3. Прогноз погоди
4. Основні кліматичні показники. Розподіл температур повітря і опадів по території України
5. Загальні риси клімату
6. Несприятливі погодні явища
7. Література
Основні кліматотвірні чинники
Головним із чинників, що обумовлює особливості розвитку кліматоутворюючих процесів, є географічна широта. Географічною широтою зумовлене існування в Україні помірного клімату з переважаючими західними вітрами і чітко вираженими змінами кліматичних явищ за сезонами.
Особливості-помірно континентального типу клімату в різних частинах України зумовлені значною мірою розміщенням її території саме в західній частині найбільшого на Землі материка. Також вони визначаються віддаленістю просторів держави від океану, відсутністю гірських систем на північному заході України, а також у північному і східному напрямках. Це робить її простори відкритими для проникнення повітряних мас з Атлантичного океану, Арктики та центральної частини Євроазіатського материка.
Наявність снігового покриву у зимовий період, характер рослинного покриву зумовлюють те, що середні величини альбедо за рік на територіях України змінюються від 24 % на півночі до 17 % на півдні (за зимовий період від 60 % до 25 % відповідно).
Оскільки Україна розміщена у помірних широтах, то для всієї її території річний радіаційний баланс має додатні значення. На північному за-. ході у межах Поліської низовини середня величина його становить близько 1200 МДж/м2, у центральній частині країни — 1850 МДж/м2, а на півдні у прибережній частині Азовського моря та на всьому Кримському півострові — понад 2100 МДж/м2.
Типи повітряних мас
На клімат України впливають арктичні, помірні і тропічні повітряні маси. Арктичне повітря (АП) формується над Арктикою. Воно холодне, сухе,
чисте. Не зустрічаючи перешкод, воно проникає далеко на південь Східноєвропейської рівнини. Узимку арктичні маси приносять морозну суху та ма-лохмарпу погоду, навесні та восени — заморозки.
Помірні повітряні маси формуються в середніх широтах і дуже відрізняються своїми властивостями від арктичних. На територію України вони приходять здебільшого з Атлантичного океану у вигляді західних вітрів. Морське помірне повітря (МПП) з Атлантичного океану, просуваючись на схід, поступово віддає свою вологу. Улітку воно зменшує спеку, особливо на заході України, підвищує вологість повітря і приносить опади, а узимку пом'якшує морози, викликає снігопади і відлиги.
Континентальне помірне повітря (КПП) надходить на простори України здебільшого з внутрішніх районів Євразії і надає клімату сухості. Узимку встановлюється ясна і морозна погода, а улітку — суха, ясна і спекотна.
На клімат нашої країни впливають і тропічні повітряні маси (ТП), морські — з боку Середземного моря, континентальні — з внутрішніх районів Євроазіатського континенту. Вони завжди теплі, мають високі температури. Сформувавшись над субтропічними районами Атлантичного океану і прийшовши на територію України, морське тропічне повітря (МТП) здебільшого зумовлює влітку теплу похмуру погоду із затяжними дощами, а взимку — різке потепління.
Континентальне тропічне повітря (КТП) з внутрішніх районів Азії бідне на вологу, але містить багато пилу. Воно спричиняє спекотну і суху погоду, інколи посухи та суховії.
Антициклони і циклони переміщуються на територію здебільшого із заходу на схід. Це зумовлено західним перенесенням повітря у помірних широтах, в яких розміщена територія України. Найчастіше циклони спостерігаються з листопада до березня, найрідше — наприкінці весни.
Циклони, що надходять на територію України, зароджуються протягом року північніше Ісландії (Ісландський мінімум). Антициклони пов'язані в більшості випадків з діяльністю Азорського максимуму. Улітку антициклони інколи заходять у межі України з Арктичного, а узимку — з Азіатського максимумів. Вони, на відміну від перших центрів дії атмосфери, мають сезонний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фізична географія України: клімат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок