Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Японія

Японія

Назва:
Японія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,35 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Традиції та сучасність
Японія – країна зі стрімким розвитком, що переважно зумовлено природною працелюбністю та підприємливістю японців. Прагнення до всього нового і прогресивного, готовність переймати й удосконалювати останні світові досягнення – ці риси японського народу вже давно стали визначною національною традицією. Сьогодні Японія відкрита всьому світові й бере активну участь у міжнародному співробітництві.
Географічне положення і клімат
В Японії дивовижний ландшафт і гарна природа. Японія складається приблизно з 6800 островів, розміщених у Тихому океанів поблизу узбережжя Східної Азії, їхня загальна площа складає 378 тис. кв. км. Хоккайдо, Хонсю, Шікоку і Кюсю – чотири найбільші острова, що становить 99% території країни. З півночі на південь Японський архіпелаг простягається на 3000 кілометрів. Японію омивають води Тихого океану, а також Японського, Східнокитайського та Охотського морів.
Дуже бережливо і з особливою любов’ю японці ставляться до рідної землі. Поетичним символом Японії стала гора Фудзі – найвища вершина країна, яка сягає 3776 м. Більша частина Японії розташована у теплій кліматичній зоні з яскраво вираженими порами року. Японці обожнюють і тонко відчувають природу і кожному з чотирьох сезонів вони знаходять неповторну красу і поезію. Тому не випадково більшість національних свят і традицій пов’язані саме зі зміною пір року.
Неповторною красою ландшафту Японія завдячує вулканічній і тектонічній активності, яка змінила своїм впливом берегову лінію. Через величні гірські масиви, що займають близько трьох четвертих території, пролягають вузькі долини. Особливої мальовничості рівнинам надають зелені пагорби і безліч річок та озер.
Але життя на островах не можна назвати ідилічним. За рік тут випадає до 1700 мм опадів – більше, ніж у дощовитій Великобританії. До цього слід додати тайфуни і тропічні зливи, цунамі і землетруси, які є частими гостями. І лише дивовижна стійкість, витривалість і працелюбність японського народу допомагають країні не лише протистояти природним стихіям, але й процвітати.
Державний устрій і конституція
Парламент – вищий орган державної влади Японії, що представляє одну з трьох гілок влади, – є єдиною законодавчою інституцією. Він складається з двох палат: Палати преставників і Палати радників. Парламент виконує важливу роль – ухвалює бюджет, ратифікує міжнародні договори та угоди, вносить пропозиції щодо поправок до Конституції. Парламент своєю резолюцією призначає Прем’єр-міністра з числа депутатів.
Кабінет міністрів у відповідності із законом складається з Прем’єр-міністра, який є його головою, та міністрів. Кабінет міністрів є другою гілкою державної влади. Більшість його членів – голови урядових міністерств та відомств.
Третьою гілкою влади в країні є суд. До складу Верховного суду входить 15 незалежних судів. Рішення Верховного суду вважаються остаточними.
Японський імператор - символ держави та єдності нації. Імператор проводить лише ті акти, що стосуються державних справ і закріплені конституцією, і не може здійснювати владу над урядом.
Нинішній імператор Акіхіто зійшов на трон у 1989 році. У нього і його дружини, імператриці Мічіко, троє дітей. Їхня родина проживає в Імператорському Палаці у столиці Японії – Токіо.
Населення і спосіб життя
В 11 найбільших містах Японії з населенням понад мільйон жителів, таких як Токіо (7,97 млн. у межах міста), Йокогама (3,31 млн.), Осака (2,6 млн.), Нагоя (2,15 млн.), зосереджено 20% усього населення.
Японці досягли високого рівня життя. В Японії мешкає близько 126 мільйонів осіб. За цим показником країна посідає 8 місце у світі, дещо поступаючись Росії.
Слід зазначити, що Японія – одна з найбільш густонаселених держав світу. У середньому на кожний квадратний кілометр припадає 337 осіб. А в районі Токіо, Осаки, Нагої густота населення ще вища.
Тривалість життя населення – найважливіший показник, який характерізується якістю життя і станом здоров’я нації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Японія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок