Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Чернівецької області

Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Чернівецької області

Назва:
Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Чернівецької області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Чернівецької області


ПЛАН
Вступ
Загальна характеристика промисловості Чернівецької області
Галузева структура промисловості Чернівецької області
Територіальне розміщення промисловості
Висновки
Список використаних джерел
Додатки


Вступ
Традиційно Чернівецький регіон відноситься до регіону зі значним рекреаційним потенціалом. В той же час в Чернівецькій області сформований і досить розвинений промисловий комплекс, до його складу входять підприємства харчової промисловості, виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, машинобудування, легкої промисловості, металургії та обробки металу, виробництва деревини та виробів з деревини.
Наука про розміщення продуктивних сил вивчає територіальну організацію виробництва, яка просто не просто розташування виробництва, але й елемент управління. Вивчення розміщення продуктивних сил допоможе правильно використовувати природні ресурси та промислово-технічний потенціал області.
Мета роботи: проаналізувати особливості розвитку і територіальної організації промисловості Чернівецької області та дослідити проблеми та перспективи її розвитку.


1. Загальна характеристика промисловості Чернівецької області
В Чернівецькій області сформований розвинений промисловий комплекс, до його складу входять підприємства харчової промисловості, виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, машинобудування, легкої промисловості, металургії та обробки металу, виробництва деревини та виробів з деревини.
В області діє 228 промислових підприємств основного кола статистики, обсяг виробництва яких становить 0,4% загального обсягу по Україні За даними сайту облдаржадміністрації Чернівецької області. - .
Промисловими підприємствами області у 2002 році вироблено товарної продукції на суму 780 млн. грн. у фактичних цінах.
Зростання обсягів промислового виробництва забезпечено, насамперед, завдяки збільшенню  виробництва на підприємствах обробної промисловості, які  є основною складовою промислового комплексу області і забезпечують понад 80% загальнообласного випуску продукції. Обсяг виробництва цих підприємств, порівняно з 2001 роком, зріс на 4,8%. Вагомий  приріст досягнуто підприємствами  металургії та оброблення металу – 12,4%, машинобудування, ремонту та монтажу машин і устаткування - 5,2%, харчової промисловості та перероблення  сільськогосподарських продуктів - 5,1%.
Володіючи значною сировинною базою, особливого розвитку набула харчова промисловість, де зайнято більше чверті всіх штатних працівників промисловості, виробляється більше третини загальнообласного обсягу виробництва. До неї відносяться цукрова, спиртова, безалкогольна, олійно-жирова, м’ясопереробна, маслосироробна, молочна, дріжджова, лікеро-горілчана,  хлібобулочна підсекції.
В розвиток харчової промисловості за рахунок всіх джерел фінансування спрямовується понад 45% всіх інвестицій в основний капітал, вкладених в промисловість області.
Більше третини обсягу виробництва харчової промисловості займають підприємства м’ясної промисловості.
Близько 22% виробленої продукції галузі належить підприємствам цукрової та кондитерської промисловостей.
Чернівецький олійно-жировий комбінат займає в загальному обсязі виробництва харчової промисловості становить понад 17%.  
До підприємств харчової промисловості, які вносять вагомий внесок в  нарощування обсягу виробництва продукції в області відносяться: ВАТ “Чернівці м’ясопромсервіс”, ПП "Колос", ВАТ "Роси Буковини", ЗАТ ВКТФ "Буковинка", ДП "М’ясо Буковини" ВАТ "Новоселицький птахокомбінат".
Особливе місце в промисловості області належить підприємствам з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, на долю яких припадає 19,2% загальнообласного обсягу виробництва. Найпотужніші підприємства: ВАТ "Чернівціобленерго" і ДАЕК "Дністрогідроенерго". Введення потужностей Дністровської гідроакумулюючої станції   забезпечить потребу енергетичної системи України в пікових періодах в  обсязі 2,3 мВт екологічно чистої енергії  із значною економією органічного і ядерного палива.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Чернівецької області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок