Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Система виробництва продукції овець

Система виробництва продукції овець

Назва:
Система виробництва продукції овець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,92 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Система виробництва продукції овець


1. Породний генофонд овець України
2. Технологія виробництва продукції овець
1. Породний генофонд овець України
Вівчарство — традиційна галузь сільського господарства України. Розвиток культури вівчарства бере початок від знаменитих регул і маніфестів Петра І щодо тонкорунних овець, які в усі часи втілювали вершину селекційних досягнень і галузевої досконалості розведення овець в цілому. Маніфест від 15 червня 1724 р. представляє Україну як благословенний край з кліматом, особливо сприятливим для розмноження овець і виробництва добротної вовни. Від перших “вікон в Європу” до теперішнього часу вівчарство України пройшло тривалий шлях виробничого розвитку і господарської досконалості. Це — шлях створення переробною промисловістю вовни, налагодження підготовки фахівців високого рівня кваліфікації, забезпечення глибоких наукових досліджень, освоєння виробничої практики діяльності у вівчарстві, розробка організаційної системи забезпечення галузі в цілому. Весь цей процес мав значну історичну динаміку як в межах країни, так і на рівні міжнародних галузевих зв’язків. Європейська культура німецького вівчарства визначила основоположні принципи початкових етапів виробничої практики вівчарства України.
Породний генофонд овець України формувався за рахунок успіхів племінної роботи світового вівчарства і власних селекційних досягнень. Історія вівчарства налічує — 10 тис. років, тонкорунного — 5 тис. років.
Асканійська тонкорунна порода створена у 1925-1934 рр. В Асканії-Нові на основі схрещування місцевих тонкорунних овець (акліматизованих і поліпшених німецьких електоралей, негретті та електораль х негретті) з американським рамбульє. Області районованого розведення: Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Миколаївська, Кіровоградська та Луганська. На цю породу припадає близько 38% загальної кількості овець в Україні. Кращі племінні заводи “Червоний чабан” і “Асканія-Нова” Херсонської та “Атманайський” Запорізької обл. Настриги чистої вовни у заводських стадах становлять 3,1-3,5 кг. Жива маса баранів-плідників — 115-125 кг, вівцематок 55-65 кг; настриг немитої вовни відповідно 14-16 і 6-7 кг; вихід чистого волокна — 55-60 та 50-55%; настриг чистої вовни — 8-10 і 3-3,5 кг; довжина вовни 10-11 та 9-10 см. Барани — рогаті, вівцематки — комолі. Жива маса ягнят при відлученні в 4-місячному віці становить 27-28 кг, молодняк у річному віці досягає 70-75% маси дорослих тварин.
Порода овець прекос (у перекладі з франц. прекос означає скоростиглий) створена наприкінці ХІХ — на початку ХХ ст. методом селекційного використання овець, одержаних від схрещування мериносів типу рамбульє та англійських напівтонкорунних м’ясних лейстерських у Франції (мерино-прекос) і мериносів, бордер-лейстерських та мерино-прекосів у Німеччині. Остаточно породу назвали мерино-фляйш, або прекос. Області районованого розведення: Харківська, Вінницька, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Хмельницька, Полтавська, Тернопільська, Житомирська, Закарпатська, Волинська, Київська, Рівненська, Івано-Франківська. Настриги чистої вовни у заводських стадах досягають 2,5-2,6 кг. Жива маса баранів-плідників — 120-130 кг, вівцематок — близько 60-70 кг, настриги немитої вовни відповідно 10-12 і 15-5,5 кг; вихід чистого волокна — 50-55 і 40-52%; настриг чистої вовни — 6-8 і 2,5-2,8 кг, довжина штапелю — 9-10 та 8-9 см. Барани й вівцематки — комолі. Жива маса ягнят при відлученні в 4-місячному віці — 30-32 кг; молодняк у річному віці досягає 75-80% живої маси дорослих тварин.
Цигайська порода створена в давні часи народами Балканського півострова і малої Азії. На південь України завезена в ХІХ ст. переселенцями — болгарами з Бессарабії та румунськими кочівниками — вівчарями з Трансільванії. На основі селекції з використанням для ввідного схрещування англійської породи ромні-марш створено приазовський тип цигайських овець, що мають кращі показники м’ясної продуктивності і довшу вовну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Система виробництва продукції овець

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок