Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Про екологічну ситуацію в Кіровоградській області. Водні ресурси.

Про екологічну ситуацію в Кіровоградській області. Водні ресурси.

Назва:
Про екологічну ситуацію в Кіровоградській області. Водні ресурси.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,10 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Пiдземнi води. Головним джерелом прiсної води в Кiровоградськiй областi є водоносний горизонт, що лежить бiля основи порiд бучакськi свити палеогенового вiку. Водомiсткi породи представленi рiзнозернистими кварцевими пiсками з потужнiстю до 25 м. Водоносний горизонт в бучакських вiдкладеннях експлуатується колодязями та свердловинами ( Обознiвський, Лелекiвський водозабори ). Продуктивнiсть найбiльш потужних свердловин на подiбних водозаборах складає 20 лiтрiв на секунду.За хiмiчним складом грунтовi води Кiровоградської областi вiдносяться до гiдрокарбонатних, гiдрокарбонатно-сульфатних, деколи сульфатно - гiдрокарбонатних, калiєвих та натрiєвих. Загальна жорсткiсть води складає 1,5-8 мг-екв./лiтр. Мiнеральнi води експлуатуються в смт. Новгородцi. Мiнералiзацiя цiєї води складає 3,75 г/л. За хiмiчним складом це сульфатно-хлориднi, кальцiєво-натрiєво-магнiєвi води. Дебет свердловини складає 2,9 л/с.В деяких мiсцях областi знайденi бальнеологiчнi радонiєвi (радiоактивнi) води. На базi радонiєвої води дiють санаторiї в м.Знам`янцi.У числi видобувальних та переробних пiдприємств в областi наявнi об`єкти загальнодержавного значення: - виробниче об`єднання Олександрiявугiлля, Семенiвський озокеритовий завод, що працюють на сировинi Днiпровського буровугiльного басейну;
- Заваллiвський графiтовий комбiнат, Побузький феронiкелевий комбiнат;
- Кiровоградський завод фiльтруючого кизельгуру, Кiровоградський кар`єр каолiнiв;
- Горiхiвський, Капустянський кар`єри по видобутку облицювального каменю;
- залiзорудний кар`єр Криворiзького центрального ГЗК, Ганнiвський, Артемiвський залiзоруднi кар`єри, Долинський ГЗК;
- Iнгульське та Смолинське рудоуправлiння по видобутку уранової руди;
- мiсцевi органiзацiї - промкомбiнат, Мiжколгоспбуд, Дорбуд та iншi
виготовляють цеглу з суглинкiв, використовують пiски кольорового та чавунного лиття, розробляють гранiти та гнейси на бут та щебiнь, застосовують у будiвництвi мергель, пiсчаник, вапняк, видобувають торф.
Про екологічну ситуацію в  Кіровоградській області. Водні ресурси.
У 2003 р. з природних водних джерел області було забрано 109,0 млн. куб. м води, при цьому забір підземних вод склав 45,24 млн. куб. м, а поверхневих вод — 63,76 млн. куб. м. Регіональне споживання води на душу населення (споживача) становить 271,5 л/добу. Втрати води при транспортуванні склали 20,44 млн. куб. м.У 2003 р. загальне водовідведення склало 80,15 млн. куб. м, при цьому 70,4 млн. куб. м відведено в поверхневі водні об'єкти та підземні горизонти, а 9,75 млн. куб. м — у накопичувані та поля фільтрації. З 70,4 млн. куб. м зворотних вод, скинутих в поверхневі водні об'єкти, 24,73 млн. куб. м — це нормативно очищені, на очисних спорудах та нормативно чисті води, а 45,67 млн. куб. м — недостатньо очищені стоки та без очистки. В 2003 р. порівняно з 2002 р. скид стоків зменшився на 10,58 млн. куб. м.Із загального обсягу водовідведення власне стічні води (після використання в комунгоспі, промисловості) складають 41,13 млн. . куб. м, або 51,2%, решта — 39,02 млн. куб. м, або 48,8%, — шахтний водовідлив та колекторно-дренажні води.Водні ресурси області формуються за рахунок транзиту вод по Дніпру, Південному Бугу, їх притоках з Черкаської та Вінницької областей, місцевого стоку в межах області та експлуатаційних запасів підземних вод. Середньобагаторічний транзит вод становить по Дніпру близько 45400 млн. куб. м і по р. Південний Буг 1900 млн. куб. м. Місцеві водні ресурси (поверхневі і підземні) становлять 1110 млн. куб. м. Транзитні води р. Дніпро і р. Південний Буг сконцентровані на крайніх північно-східному та південно-західному кордонах області невеликими ділянками, що обмежує їх використання в найбільш розвинених промислових центрах і сільськогосподарських  районах. Через це збільшення доступних для використання водних ресурсів здійснюється системою ставків і водосховищ. Вона, представлена в області 2269 об'єктами із загальною площею водної поверхні 25628 га.        Регулювання використання водних ресурсів здійснено також за допомогою перекидання води водогонок «Дніпро — Кіровоград» в обсязі 41,9 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Про екологічну ситуацію в Кіровоградській області. Водні ресурси.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок