Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Особливості мезомасштабних проявів атмосферних процесів в межах гірських країн (на прикладі українських Карпат)

Особливості мезомасштабних проявів атмосферних процесів в межах гірських країн (на прикладі українських Карпат)

Назва:
Особливості мезомасштабних проявів атмосферних процесів в межах гірських країн (на прикладі українських Карпат)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,58 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Особливості мезомасштабних проявів атмосферних процесів в межах гірських країн (на прикладі українських Карпат)


В межах Передкарпаття і гірської частини Українських Карпат існують чіткі внутрішні кліматичні відмінності, які виразно проявляються у ландшафтній структурі території, просторово-часовому розподілі метеорологічних полів, кліматичних характеристиках окремих природних районів. Причиною надзвичайно нерівномірного розподілу кліматичних елементів є складна взаємодія гірського рельєфу з атмосферою. Локальні відмінності кліматичного характеру є реакцією поверхні на мезомасштабну діяльність атмосфери. Кліматичній неоднорідності регіонального і локального рівнів сприяють мезометеорологічні процеси (ММП). Вони мають режимний хід внаслідок переважаючого впливу динамічного орографічного чинника над іншими щодо умов кліматотворення в горах. Мезомасштабні прояви добре помітні в межах макросхилів, гірських масивів чи окремих хребтів через активізацію процесів утворення опадів і особливості їх розподілу, зміни вітрового режиму, горизонтальне термічне розчленування приземного шару атмосфери. Слід зазначити, що особливості впливу термічного стану діяльної поверхні і пограничного шару атмосфери на хід ММП ще мало вивчені.
Мезометеорологічними процесами слід вважати такі атмосферні процеси, що стосуються локальних змін окремих метеоелементів у пограничному шарі атмосфери при певних синоптичних ситуаціях, в окремі моменти часу. Локальні ММП виникають при складному поєднанні багатьох природних чинників і мають зворотній вплив на загальнометеорологічні умови. Їх наслідки проявляються територіально обмежено, а сукупна дія визначає мезокліматичний режим (градієнтні відміни, розвиток локальної конвекції, виникнення певних атмосферних явищ тощо). Завдяки цьому урізноманітнюються відміни в кліматах нижчих підрозділів: місцевому кліматі і мікрокліматі. Мезосиноптичні ситуації дуже важливо враховувати при прогнозі небезпечних атмосферних явищ (в першу чергу – паводкових ситуацій), а також при характеристиках місцевих кліматів.
Особливо велика роль мезомасштабних атмосферних процесів у гірських країнах, де їх вплив на погоду і клімат стає співрозмірним з загальноциркуляційними процесами. Наслідки мезопроявів атмосфери чітко проявляються у Карпатах та Передкарпатті як в окремі сезони, так і на протязі року. Макрофоном для розвитку ММП є фронтально-циклонічна або антициклонічна циркуляція. Найбільш чітко мезокліматичні відміни проявляються через режим опадів. Інтенсивність та хід мезомасштабних атмосферних процесів ув’язані з орографічними умовами. В першу чергу це стосується умов утворення і розподілу опадів внаслідок динамічного впливу схилів і термічної конвекції, що розвивається в гірських умовах, місцевої циркуляції і термічної стратифікації нижнього шару повітря. Динамічна деформація повітряного потоку над гірськими перешкодами і зміна умов турбулентності є причиною виникнення мезосиноптичних ситуацій, внаслідок яких відбуваються швидкі, суттєві зміни погоди, різко змінюється добовий хід метеовеличин. В межах окремих районів при цьому спостерігаються інтенсивні опади та атмосферні явища, вплив яких поширюється на суміжні з місцем їх виникнення простори. Контрасти фізико-географічної неоднорідності гірської території є причиною інтенсивнішого, ніж на рівнині, вологообігу. Його особливості, як і термічний режим, визначаються характером гірської споруди та взаємодією її поверхні з повітряними масами.
В Українських Карпатах потужним проявом мезомасштабного збурення нижнього шару атмосфери є орографічне посилення опадів як наслідок бар’єрного впливу гір на рух вологонасичених повітряних мас. Ці прояви мають суттєві регіональні відмінності. Так, на північно-східних схилах Скибових Карпат влітку, а на південно-західному макросхилі в холодний період року кількість опадів досягає максимальних значень. Макропричиною стають переміщення і орографічна деформація атмосферних фронтів, мезопричиною – схиловий ефект, що стимулює розвиток конвекції (влітку) чи вологоадіабатичні зміни стану повітря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Особливості мезомасштабних проявів атмосферних процесів в межах гірських країн (на прикладі українських Карпат)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок