Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Демографічна характеристика населення України. Трудові ресурси. Їх структура та вплив на РПС

Демографічна характеристика населення України. Трудові ресурси. Їх структура та вплив на РПС

Назва:
Демографічна характеристика населення України. Трудові ресурси. Їх структура та вплив на РПС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,18 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
“Демографічна характеристика населення України. Трудові ресурси. Їх структура та вплив на РПС”


Населення є основою земної циівілізації, а громадяни окремохї країни – носіями її суверенітету і твеорчми національного багатства.
Демографія (грец. Demos – народ і grapho – пишу) – наука про народонаселення охоплює процеси та явища, що характеризують кількісні й якісні зміни в людському середовищі. Під народонасленням розуміють сукупність людей, які проживають у межах певної території, держави чи її частини, кількох держав чи всього світу. Демографія, як науки вивчає кількість, склад, розміщення та рух населення, охоплює широке коло питань (стан і динаміка населення, соціально-економічні закономірності його змін, відтворення на основі біологічних, економічних, соціальних, географічних чинників і умов). Практичне значення демографії визначається тим, що людина є основним споживачем вироблених благ і водночас головною продуктивною силою суспільства.
Демографічні передумови можна поділити на кілька блоків:
Чисельність населення, його динаміка в часі і характер відтворення.
Розміщення населення на території. Щільність населення (густота) і форми розселення (міграції).
Статево-вікова структура населення.
Національний склад населення
Демографічна політики держави.
Чисельність населення країни щорічно розраховується станом на 1 січня. На початку 2002 року в Україні проживало 48,4 млн. осіб.
Чисельність населення залежить від збільшення народжуваності дітей або в’їзду на територію держави мешканців з інших країн (іммігрантів). Відповідно смертність людей, виїзд за кордон (еміграція) зумовлюють зменшення чисельності жителі країни.
Основним процесом, що впливає на зміну кількості населення у стабільному суспільстві, є його природний приріст, тобто різниця між народжуваністю та смертністю.
Основна частина населення світу проживає у десяти найбільших країнах: Китай, Індія США, Індонезія, Росія, Бразилія. Пакистан, Японія, Бангладеш, Нігерія. Якщо у світі населення збільшується, то в Україні, навпаки, зменшується.
Починаючи з 1993 р. чисельність населення нашої країни почала зменшуватися. Причиною цього є складна соціально-економічна та екологічна ситуація, які призвели до падіння рівня життя значної частини громадян України, зменшення народжуваності, зростання захворюваності та смертності, еміграції.
За чисельністю населення серед областей України Івано-Франківщина займає 13 місце. Воно зміщується вгору. Оскільки демографічна ситуація в області порівняно краща, ніж в більшості областей держави. У 2001 р. на Івано-Франківщині проживало 1409,3 тис. осіб, що становить 2,9 % від населення країни.
Область у цілому на середину 90-х рр. Залишалась серед трьох областей України, де ще був додатний природний приріст населення.
З 1997 р. тут також почалася депопуляція, тобто природний приріст населення став від’ємним (за 2001 р. він становив – 2,7 на 1000 осіб). Найбільшого розмаху набрала депопуляція у Рогатинському, Тлумацькому, Снятинському районах. Додатні показники природного приросту населення характерні для Верховинського, Надвірнянського районів та міста Калуша.
Під розселенням розуміють процес розподілу населення на території. Характеризується воно відмінностями у густоті населення, сукупністю населених пунктів (міст, селищ, сіл) різної величини та співвідношенням чисельності міських та сільських жителів.
Густоту населення визначають поділом кількості жителів в країни чи адміністративної території на їх площу. Залежить вона переважно від природних умов, історичного розвитку, особливостей природного приросту населення, розміщення господарства.
Середня густота населення в Україні становила на початок 2000 р. 82,4 осіб на 1 км2. На території України населення розміщене нерівномірно. Найбільша середня його густота у східних (Донецька, Луганська обл.) та західних областях (Львівська, Чернівецька).
Найнижча середня густота населення у польських (Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Волинська) та степових (Херсонська, Кіровоградська) областях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Демографічна характеристика населення України. Трудові ресурси. Їх структура та вплив на РПС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок