Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Ворохта та Яремча – перлини Карпат

Ворохта та Яремча – перлини Карпат

Назва:
Ворохта та Яремча – перлини Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,34 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з краєзнавства
Ворохта та Яремча – перлини Карпат


Карпати....
Сині гори в білих шапках наче підтримують небо. Десь там, на високогір'ї, одинока хмарина зачепилася за шпиль красуні-смереки. Та виглянуло сонце — розтанула вона, розчинилася серед задимлених вершин, зникла... Здається, ожили верхи й доли, розправили свої могут-ні крони кедри, буки, модрини, яскравішим став зеленоквітний килим карпатських полонин, веселіше зазвучала мелодія гірських потоків. Найрізноманітніших відтінків набирають схили Карпатських гір у різні пори року. Густо-зелений, засніжений, величний стоїть ліс узимку. Грає ніжно-зеленими кольорами навесні та влітку, вкривається подекуди зо-лотом восени. Прадавня й завжди нова, неповторна у своїй чарівності гірська казка...
На березі швидкоплинного Пруту розкинулася Яремча. Історія не збе-регла дату її народження, проте вже у 1788 році Яремча була відома як поселення, що належало до села Дори. На цих землях проживало в той час всього кілька сімей. У другій половині минулого століття ба-гаті туристи рознесли чутки про цілющі властивості гірського повітря. Поступово ця місцевість почала перетворюватись на курортну зону. Після вересня 1939 року, коли збулась одвічна мрія про возз'єднання західноукраїнських земель в єдиній Українській Радянській державі, природні багатства Прикарпаття стали доступними для всіх трудящих. Щороку сюди приїздять сотні тисяч туристів і відпочиваючих не тільки з різних областей республіки, а й з усіх кінців Радянського Союзу — Сибіру, Далекого Сходу, Середньої Азії, Прибалтики. Кожного року Ярем-ча приймає близько 150 туристських поїздів.
У місті виріс туристський комплекс «Гуцульщина». Це справжній витвір майстрів народної архітектури, який розташувався над Прутом неподалік від водоспаду, де гірська річка впродовж багатьох століть бореться зі скелями.
У 40-х роках XVIII століття в ці краї навідувався Олекса Довбуш. Дика, малодоступна місцевість сподобалася ватажкові опришків. Сюди він приходив зимувати. Недалеко від Яремчі, на горі (тепер вона зветься Довбушанкою), рано навесні збиралися народні месники, вислуховували скривджених, мріяли про майбутнє. Численні легенди, що збереглися донині серед місцевих жителів, наділяють Олексу Довбуша та його по-братимів високими людськими якостями. В цих краях кожен житель
покаже печеру й камінь Довбуша та інші пам'ятки, пов'язані з ім'ям легендарного опришка. А ще наспівають чимало пісень про нього.
Через Яремчу та її околиці влітку грізного 1943 року проходило пар-тизанське з'єднання двічі Героя Радянського Союзу С. А. Ковпака та Героя Радянського Союзу С. В. Руднева. Про цю пам'ятну подію в історії Великої Вітчизняної війни розповідає Яремчднський музей партизан-ської слави. В ньому зібрано понад п'ять тисяч експонатів — документів, фотографій, листівок, особистих речей, партизанської зброї. Завдяки цим дорогим реліквіям наочнішим стає безсмертний подвиг партизанів-ковпаківців.
У центрі Яремчі височіє восьмиметрова постать відважного месника з піднятим над головою автоматом. Монумент споруджено у 1967 році за проектом народного художника СРСР В. 3. Бородая, архітекторів А. ф. Ігнащенка та Героя Радянського Союзу, колишнього партизана-ковпаківця С. П. Тутученка. Автори пам'ятника були відзначені золотою медаллю імені відомого радянського живописця-баталіста М. Б. Грекова. Добра традиція існує у ковпаківців. Кожних п'ять років збираються вони в Яремчі, згадують минулі бої, вшановують пам'ять загиблих. До складу Яремчі, яка стала в 1977 році містом обласного підпоряд-кування, входить селище Ворохта. За переказами, у перших жителів при-сілка Мочерняків був слуга на прізвисько Ворохта. Чутки про його надзвичайні здібності та кмітливість поширилися довкола. Тому до нього часто зверталися за порадами, примовляючи «їду до Ворохти». Звідси й пішла, як гадають, назва нового селища.
Наприкінці минулого століття в ці краї стали навідуватися багаті туристи. Цілюще гірське повітря, природні багатства привернули увагу числен-них підприємців, здебільшого іноземних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ворохта та Яремча – перлини Карпат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок