Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Каспійське море

Каспійське море

Назва:
Каспійське море
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Каспійське море
Перейти до: ,
Каспійське море
Каспійське море з орбіти
Розташування
Координати
Розміри
Площа поверхні | 371 000 кмІ
Висота над рівнем моря | -28 м
Середня глибина | 184 м
Макс. глибина | 1025 м
Об'єм | 78 200 кмі
Вода
Режим | постійне
Солоність | солоне
Басейн
Вливаються ріки
Витікають ріки | випарювання
Площа | 1 400 000 кмІ
Країни басейну | , , , ,
Каспійське море, найбільше безстічне на Землі, у ; 28 м над рівнем моря; 376 тис. км2; глибина до 1025 м; солоність 1,15%; впадають ріки: , , , ; рибальство; видобуток нафти; судноплавство; порти: (), (), (), ().
Каспійське море, Каспій (греч. Kбspion pйlagos, лат. Caspium Mare), найбільше в світі замкнуте водоймище на території , , , і . Нерідко розглядається як найбільше озеро Землі, що неточно, оскільки по своїх розмірах, характеру процесів і історії розвитку Каспій є морем. Назва отримала від стародавніх племен каспієв, що мешкали в східній частині Кавказу. Інші історичні назви — Гирканське, Хвалинське (Хвалісське), Хазар, — також по іменах стародавніх народів, що мешкали на його берегах.
Каспій витягнут із півночі на південь майже на 1200 км., середня ширина 320 км., довжина берегової лінії близько 7 тис. км. . Площа близько 371 тис. кмІ; рівень на 28,5 м нижчий за рівень Світового океану (1969). Максимальна глибина 1025 м. У 1929, до значного пониження рівня До. м., його площа складала 422 тис. кмІ. Найбільші затоки: на півночі — , , на сході — , , , , , на заході — , ; на півдні — мілководі лагуни. Є до 50 островів, переважно невеликих (загальна площа близько 350 кмІ), найбільш значні — , , , , , .
У північну частину моря впадають найбільш значні річки — , , , , загальний річний стік яких складає близько 88% всього стоку річкових вод до Каспія. На західному побережжі впадають крупні річки , , і ряд дрібніших (близько 7% стоку). Інші 5% стоку дають річки іранського узбережжя (, , ). На східному узбережжі, включаючи побережжя Кара-Богаз-голу, нема жодного постійного водотоку.
Зміст
 
 
 
 
 
 
 
[] Береги
Береги північної частини Каспія низовинні і дуже пологі, характеризуються широким розвитком осушень, що утворюються в результаті явищ наганянь зганяння; тут розвинені також дельтові береги (дельти Волги, Уралу, Тереку). В цілому береги північної частини інтенсивно наростають, чому сприяє падіння рівня моря, швидке зростання дельт і рясне надходження террігенного матеріалу. Західні береги Каспію також переважно акумулятивні (численні пересипи, коси), окремі ділянки на узбережжі і — абразіонні. На східному узбережжі моря переважають абразіонні береги, вироблені у вапняках, що складають прилеглі напівпустинні і пустинні плато. Є також і акумулятивні форми: , що відокремлює від моря найбільшу затоку Каспія, — Кара-Богаз-гол, коси і Кендерлі. На південь від Красноводського півострова переважають акумулятивні береги.
[] Рельєф
По характеру рельєфу і гідрологічним особливостям Каспій зазвичай підрозділяють на Північний Каспій, Середній Каспій і Південний Каспій. Північний Каспій (площа близько 80 тис. км2) — сама мілковода частина моря з глибинами 4—8 м. Рельєф дна — слабо хвиляста акумулятивна рівнина з серією банок і акумулятивних островів, так званий , що відокремлює Північний Каспій від Середнього. В межах Середнього Каспія (площа близько 138 тис. км2) виділяються: (найбільша глибина 788 м), шельф і материковий схил, ускладнений підводними обвалами і каньйонами; на північному, досить пологому схилі виявлені релікти стародавніх річкових долин. На півдні западина Середнього Каспія відокремлена від западини Південного Каспія , на якому розташований ряд банок і островів. Западина Південного Каспія (найбільша глибина 1025 м), що становить близько 1/3 площу мория, у західного і південного (іранського) узбережжя має вузький шельф, у східного узбережжя шельф значно ширший. Дно западини є плоскою абіссальною рівниною. У північній частині западини наголошується декілька підводних хребтів північно-західного і південно-східного простягань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Каспійське море

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок