Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Міста Івано-Франківської області

Міста Івано-Франківської області

Назва:
Міста Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
“Міста Івано-Франківської області”


Місто Болехів
На порозі бойківського краю, обабіч гірської річки Сукіль, притоки Свічі і Дністра та головного прикарпатського тракту Івано-Франківськ - Стрий, на віддалі 78 км від обласного центру , на висотах 345 - 405м над рівнем моря розташувалося місто Болехів. Місто межує з Львівською областю, в 9 км від курорту Моршин.. В системі 39 поселень області місто Болехів займає восьме місце за чисельністю населення / I0,6 тис. осіб/. Через місто проходить автомагістраль загальнодержавного значення другої категорії Стрий-Болехів-Івано-Франківсьвк-Чернівці та обласного значення Болехів-Козаківка, Болехів - Міжріччя, дільниця Львівської залізниці Стрий-Болехів-Івано-Франківськ.
Болехів - місто обласного значення з жовтня 1993р. Воно розкинулось на відпалі 18 км від районного центру міста Долина, розташоване на окраїні Івано-Франківської області.
В Болехові багато пам'яток історії та культури. Культові споруди - храми Святої Параскеви, Святої Анни, Жон Мироносиць, римо-католицький костел Вознесіння Матері Божої, солеварня (середини 19 ст.) міська ратуша /1863./, житлові будинки кінця І9ст. по вул.Коновальця, навчальні корпуси технікуму (колись приміщення суду та лісової школи). В Болехові крім Н.Кобринської жили та працювали - О.Савицький, професор , автор першого українського підручника з математики, скульптор В.Черешнівський, майстер скрипок Зеновій Петиш, майстер-годинникар В.Василевький, краєзнавець, засновник музею міста Р.Скворій.
Яремче
Місто Яремче Івано-Франківської області з 1977 року віднесено до категорії міст обласного підпорядкування з включенням в його межі таких населених пунктів: м. Яремче з мікрорайонами Ямна та Дора , смт. Ворохта, с. Татарів, с. Микуличин, с. Яблуниця, с. Вороненко, с. Поляниця. На базі сіл утворені Татарівська, Микуличинська, Яблуницька та Поляницька сільські ради та Ворохтянська селищна рада. В межі Яблуницької сільської ради входить село Вороненко. Тому територія м. Яремче з підпорядкованими населеними пунктами називається територією Яремчанської міської ради.
Загальна площа території - 65.6 тис. га. Майже половина території Яремчанської міськради - 31 тис.га розташована в межах Карпатського державного природного національного парку (ДПНП) - першого в Україні, утвореного в 1980 році. Загальна площа парку - 50,3 тис. га. Основною метою його створення є збереження унікальних для Центральної Європи природних ландшафтів, що відзначаються багатим генофондом, наявністю рідкісних пралісових екосистем і значним рекреаційним потенціалом, а також сприяння підтриманню екологічного балансу в регіоні.
Чисельність населення згідно даних перепису населення по регіону складає 21.4 тис.чол.., з них жінок -11.2 тис. та майже на 1000 менше чоловіків - 10.2 тис.
Згідно з балансом трудових ресурсів у місті їх чисельність залишається в межах 11,5 - 11,6 тис.чоловік. Протягом 2002 року у народному господарстві було зайнято 3.38 тис.чол., в галузях матеріального виробництва - 0,5 тис.чоловік, що складає 15.4 % від усієї чисельності працівників. Окрім того, біля 1.2 тис. населення зайняті в приватному секторі.
Загальний обсяг місцевого бюджету регіону 2003 року складає 12 млн. 102 тис. грн.
Всі населені пункти м. Яремче мають статус гірських та віднесені до категорії курортних . В історичному плані місто виникло 200 років тому , як курорт.
Територія Яремчанської міської ради - регіон традиційно туристичний. Практично все зайняте населення тим чи іншим чином працює на туристичну галузь.
Сприятливі кліматичні умови, гірський рельєф, мальовничі пейзажі, різноманітність рослинного і тваринного світу, наявність культурних і архітектурних пам’яток - все це сприяє інтенсивному розвитку всіх видів рекреації. Про це свідчить велика кількість стаціонарних рекреаційних закладів, в тому числі і дитячих таборів відпочинку.
Крім стаціонарних форм відпочинку існує автомобільний, пішохідний, водний, лижний туризм. Для неорганізованих туристів проведено відповідний благоустрій зон відпочинку, а саме: „Воротищі”, „Женець”, „Ребровач”, „Говерла”, „Трамплін”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Міста Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок