Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Станiславiв

Станiславiв

Назва:
Станiславiв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
      
На територiї старовинного українського села Заболоття у межирiччi рiчок Бистрицi Надвiрнянської та Бистрицi Солотвинської було споруджено фортецю, яка з часом перетворилася у торговий, ремiсничий i культурний центр Галичини. З 1662 року мiсто одержало Магдебурзьке право i стало вiдоме як Станiславiв. В 1962 роцi, в рiк святкування 300-рiччя iснування, мiсто було перейменовано в Iвано-Франкiвськ на честь видатного сина українського народу Iвана Франка.
      
Починаючи з середини ХVII столiття в мiстi перетинаються життєво-важливi торгiвельнi шляхи з Угорщини, Болгарiї, Румунiї на пiвнiч до Львова та Литви. Спочатку мiсто було захищене кам'яним муром, рештки якого збереглися донинi. Незважаючи на численнi вiйни, в той час було зведено багато церков, ратушу, спочатку дерев'яну, а вже потiм кам'яну. Загалом мiсто може пишатися багатьма витонченими взiрцями архiтектури ХVII - ХVIII ст.
      Станiславiв протягом сiчня-травня 1919 року був столицею Захiдно-Української Народної Республiки (ЗУНР). В цей час тут побували визначнi українськi державнi дiячi М.Грушевський, В.Винниченко, С.Петлюра, Є.Коновалець.
      Обличчя мiста змiнювалося з десятилiття в десятилiття, але старi вулицi дотепер пам'ятають пристрасне слово Iвана Франка та Михайла Павлика, чарiвну музику Дениса Сiчинського та промови Євгена Петрушевича -президента Української Народної Ради, iншi подiї, якi творили iсторiю мiста.
      Пiсля Другої Свiтової вiйни мiсто перетворилося на iндустрiальний центр з численними промисловими об'єктами, закладами культури, освiти, медицини, банкiвськими установами.
      Сьогоднi Iвано-Франкiвськ є мiстом iз значним промислово-економiчним та науковим потенцiалом, широкими можливостi для розвитку як внутрiшнiх мiжрегiональних, так i зовнiшнiх мiждержавних зв'язкiв. Великi перспективи мiста пов'язанi з близькiстю Карпат як унiкального регiону туризму, вiдпочинку та рекреацiї. Колоритнi райони Гуцульщина, Покуття, Опiлля, Бойкiвщина дають можливiсть гостям Прикарпаття краще зрозумiти душу українського народу, закохатися в українську пiсню, подивуватися гiрським легендам. Обласний центр приваблює туристiв своїми архiтектурними пам'ятниками, храмами, музеями, театром. Мiська ратуша, центральний корпус медичної академiї, парафiяльний костел, катедральний собор, римо-католицький костел, будiвля залiзничного вокзалу, монастир василiянок, будинок Ощадбанку, а також багато iнших будiвель мають велику художню та iсторичну цiннiсть.
     вано-Франкiвськ - мiсто обласного значення, адмiнiстративний, економiчний i культурний центр областi. Територiя мiської ради - 92,8 кв.км. Чисельнiсть населення становить 233,4 тис.чол.
      Промисловiсть Iвано-Франкiвська представлена пiдприємствами машинобудування та металообробки, деревообробної, легкої, харчової промисловостi, промисловостi будiвельних матерiалiв.
      В мiстi зареєстровано бiльше 7 тис. суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi - юридичних осiб, з них 5,5 тис. - суб'єкти малого пiдприємництва. Зростання кiлькостi зареєстрованих та дiючих пiдприємств зумовлено насамперед спрощенням процедури їх реєстрацiї. Створена, як окрема структура мiськвиконкому, реєстрацiйна палата реєструє понад 200 суб'єктiв малого бiзнесу щомiсяця.
     вано-Франкiвськ має розвинуту транспортну мережу. Повiтряним, залiзничним та автомобiльним транспортом мiсто з'єднане з усiма обласними центрами України, деякими мiстами Росiї, Молдови, Бiлорусi, Польщi, Словаччини, Чехiї. Промисловi пiдприємства розташованi по периметру мiста, а соцiально-культурнi заклади, адмiнiстративнi та банкiвськi установи - в його центральнiй частинi. Перевезення пасажирiв здiйснюють перевiзники рiзних форм власностi. Послуги телефонного зв'язку надаються в основному Iвано-Франкiвською дирекцiєю державного пiдприємства "Укртелеком" та приватним пiдприємством ТзОВ "ТТК" Загальна кiлькiсть номерiв становить близько 50 тисяч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Станiславiв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок