Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Фізико-географічна характеристика території дослідження

Фізико-географічна характеристика території дослідження

Назва:
Фізико-географічна характеристика території дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Фізико-географічна характеристика території дослідження
Географічне положення.
Львівщина відзначається великою різноманітністю природних умов і батими природніми ресурсами, що зумовило її розташування на Волинсько-Подільській площині та частково в Карпатах [2].
Георафічною особливістю області є те, що по її території проходить Головний Європейський вододіл, який зумовлює значне розчленування рівнинної частини на ряд природніх районів ( мале Полісся, Розточчя, Волинську височину, Опілля). Українські Карпати представлені Передкарпаттям, Верхньодністровськими та Сколівськими Бескидами, Стрийсько-Санською Верховиною та Верховинськими середньогірськими хребтами. Територія Опільського району являє собою невисокі горбисті пасма, що тягнуться в основному з північного заходу на південний схід.
Передкарпаття розташоване між південно-західним краєм Подялля та північно-східними схилами Карпат.
Передкарпатська височина відзначаючись середніми висотами міжрічкових просторів 350 – 500 м, досить виразно поділена на такі три частини:
а) північно-західну (до р. Стрий),
б) центральну (між р. Стрий і м. Коломиєю),
в) південно-східну (на Схід від Коломиї).
2.2. Геологічна будова.
Територія Передкарпаття у геологічному відношенні відповідає Передкарпатському крайовому прогину. Передкарпатський крайовий прогин розчленований на дві зони: Зовнішню та Внутрішню [7].
Зовнішня зона має у своїй основі платформений фундамент. На ній розвинуті куполовидні і брахіантиклінальні складки, звичайно розбиті великими та дрібними розривами на блоки, при чому, як правило, розриви мають північно-західне простягання. Потужність неогенових відкладів у зовнішній зоні неоднакова. Південно-західна межа Зовнішньої зони на поверхні проводилась через лобову частину зім'ятих відкладів, що складають Внутрішню зону ( Стебницький насув ). Зовнішня зона Передкарпатського крайового прогину на поверхні складена породами тортону і сармату, під якими свердловинами відкриті відклади рифею; палеозою і мезозою.
Внутрішня зона Передкарпатського крайового прогину по фронту пологого Насуву межує із зовнішньою зоною. Вона ділиться на три підзони: Дрогобицьку, Долинську і Бориславську. В її геологічній будові беруть участь крейдові палеогенові та неогенові відклади. Неогенові відклади представлені нижніми та верхніми маласами. Характерною особливістю Долинської і Бориславської підзон є припіднята флімоїдна основа, подекуди настільки, що маласові відклади збереглися тільки в ядрах синкліналей.
Четвертинні відклади покривають майже суцільним чохлом Карпати, Передкарпаття і Закарпаття. Серед них є такі генетичні типи: елювіальні, делювіальні, алювіальні, камновіальні, льодяникові, еолові, пролювіальні, озерні, флювіально-гмеціальні і озерно-льодяникові.
Алювіальні відклади представлені у Передкарпатті. Тут переважають галечники світло-сірого дрібнозернистого пісковику, є ще кварцити, кремінь, кварц. Еолові відклади представлені розсіюваними пісками. Озерні відклади характеризуються великим літологічним різноманіттям, але перевагу мають галечниковий і піщаний характер.
Озерно-льодяникові відклади представлені глинами, сфагновими торфами. Льодяникові – моренами гірських льодовиків.
Делювій представлений скупченнями мілких продуктів вивітрювання гірських порід, змитих талими водами і дощовими. Елювій розвинутий на глинах і алевролітах Міоценового віку. Пролювіальні відклади складають найчастіше невеликі конуси виносу на низьких терасах рік. Флювіальні відклади представлені гравійно-галечниковими, піщаними, супіщаними, суглинистими і глинистими породами.
На Передкарпатті є родовища нафти і газу (Долинське, Бориславське – нафта).
Неогенові відклади є соленосними провінціями. Важливе значення мають мінеральні води та лікувальні солі. Трускавець, Моршин, Свалява є визначними курортами.
2.3. Геоморфологія.
Прикарпатська височина – зворотна, нисхідна морфоструктура, яку слід віднести до типу "височин крайових прогинів", хоч деталі рельєфу відображають прямо оротектоніку [7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фізико-географічна характеристика території дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок