Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Чинники, що визначають клімат України і Європи, його особливості

Чинники, що визначають клімат України і Європи, його особливості

Назва:
Чинники, що визначають клімат України і Європи, його особливості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Клімат, погода.
Чинники, що визначають клімат України
і Європи, його особливості


1. Погода. Характеристика її складових
Погода — це стан нижнього шару атмосфери в даний час і в даному місці. Поняття «погода» містить шість показників її стану (або метеоелементів): температуру і вологість повітря, хмарність, опади, атмосферний тиск і вітер.
Температура повітря характеризує тепловий стан атмосфери і ви-мірюється в градусах Цельсія (°С) і Кельвіна (К). Температура повітря залежить від кута падіння сонячних променів. На температуру вплива-ють прозорість атмосфери, хмарність, напрямок вітру, опади тощо. За даними спостережень розраховують середньодобову, середньомісячну, середньорічну температури. Різницю між максимальною і мінімальною температурою називають амплітудою температур. Річні амплітуди тем-ператур збільшуються від екватора до полюсів. На одній і тій самій ши-роті амплітуда температур також може змінюватися. Наприклад, вона збільшується від узбережжя вглиб материка і є одним із показників континентальності клімату.
Вологість повітря — вміст водяної пари в повітрі. Залежить від тем-ператури: чим вища температура повітря, тим більшу кількість вологи воно може містити. Абсолютна вологість — це кількість водяної пари (у г) в одиниці об'єму повітря (в 1 м3). Відносна вологість — відношен-ня фактичного вмісту водяної пари в повітрі до можливого при даній температурі, виражене у відсотках.
Хмарність — ступінь покриття небосхилу хмарами — скупченнями крапельок води? що зависли в атмосфері, або кристаликів льоду. Розріз-няють купчасті, шаруваті, перисті хмари, а також десятки їх різно-видів — високошаруваті, купчасто-дощові, шарувато-купчасті та ін. Хмарність визначають у балах — від 0 (при ясному небі) до 10 балів (при суцільній хмарності).
Атмосферні опади — вода в рідкому і твердому станах, що випадає з хмар або з повітря на земну поверхню. До рідких опадів належать дощ, роса, мряка, до твердих — сніг, град, іній, приморозь, снігова крупа. Кількість опадів вимірюється в міліметрах за одиницю часу (місяць, рік).
Атмосферний тиск — сила, з якою повітря давить на земну поверх-ню. Одиницями виміру атмосферного тиску є міліметри ртутного сто-впчика (мм рт, ст.), мілібари (мб), а в системі СІ — паскалі (Па) і гектопаскалі (гПа). Нормальний тиск — середня величина тиску на рівні моря: Рнорм. - 760 мм рт. ст. = 1013 мб = 1013 гПа.
Вітер — горизонтальний рух повітря з області високого тиску до області нижчого. Вітер характеризується швидкістю (м/с, км/год) і на-прямком (визначається за стороною горизонту, звідки дує). На Землі розрізняють постійні вітри (північно-східні і південно-східні пасати, західні вітри помірних широт), сезонні вітри мусони), місцеві вітри (бризи, бора та ін.).
2. Клімат України, його особливості і чинники,
які його визначають
Клімат України помірно континентальний, на Південному березі Кри-му — субтропічний середземноморський. В Українських Карпатах і Кримських горах спостерігаються зниження температур повітря по вер-тикалі знизу вгору, збільшена кількість опадів порівняно з сусідніми рівнинними територіями. Для країни в цілому характерне збільшення континентальності клімату із заходу на схід.
Середньорічна кількість, годин сонячного сяяння зростає в Україні з північного заходу на південний схід і південь з 1700 до 2400. Мінімальна тривалість — у Поліссі (1700-1800 год на рік), максимальна — на південних схилах Кримських гір (понад 2400 год). Сумарна сонячна радіація становить на півночі країни 3500-4000, в південних районах — 4600-5200 МДж/м2 на рік.
Циркуляція атмосфери зумовлює перенесення повітряних мас, їх трансформацію і взаємодію. На територію України приходять морські повітряні маси — арктичні (з півночі), помірні (з регіонів помірних широт Атлантики) і рідко — тропічні (з південних районів Атлантики). Конти-нентальні помірні і тропічні повітряні маси приходять із внутрішніх районів Євразії відповідних широт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Чинники, що визначають клімат України і Європи, його особливості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок