Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Економіка Франції

Економіка Франції

Назва:
Економіка Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,10 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Економіка Франції, як і інших промислове розвинутих капіталістичних країн, заснована на принципі вільного підприємництва торгівлі. У наш час Франція живе в умовах ринкового господарського механізму, однак ступінь свободи ціноутворення задається об'єктивними економічними законами, а також державним регулюванням.
Незважаючи на дію принципу вільного встановлення цін, держава у Франції може прямо регулювати ціни на деякі товари і послуги: на сільськогосподарську продукцію, газ, електроенергію, транспортні послуги. Воно може також здійснювати контроль за цінами в умовах конкуренції.
Державний сектор в економіці Франції займає відносно невелика питома вага у ВНП і містить у собі галузі – монополісти (газову промисловість, електроенергетику і транспорт) і галузі, що працюють у режимі ринкової конкуренції (національний і комерційний банки, страхові компанії і т.д.). У першому випадку держава установлює всі економічні параметри діяльності галузей-монополістів, у тому числі обсяг інвестицій, оплату праці і ціни на готову продукцію тощо. В другому випадку держава робить мінімальний вплив на економічні параметри діяльності цих галузей, спонукуючи їх до конкуренції з приватним сектором. Ця специфіка економіки Франції визначила співвідношення між регулюючим і вільними цінами на товари і послуги: приблизно 20% цін регулюється державою, а інші 80% знаходяться в ре-жимі вільного ринкового ціноутворення.
Слід зазначити, що Франція є однією з деяких промислове розвинутих капіталістичних країн, де існував досить твердий режим державного регулювання цін, котрий частково зберігся дотепер.
В Франції протягом майже 30 років (1947-1986) державне регулювання цін було складовою частиною полsтики "дирижизма^1 (державного регулювання економіки). Початок французької системи регулювання цін було покладено за-конами від ЈЈ) червня 1945 року, що проголосили принцип блокування цін на рівні 1 вересня 1939 року. Складна gKO-номичтекая ситуація в країні в післявоєнний період, різке g~ ^ „ зниження купівельної спроможності французького франка frfiyrnn-- ^У'**с'с' рі4лй необхідність вживання рішучих заходів ^В?І|!оконтроліР за цу-нами. У січні-лютому держава знизила ціни на 10% на S&~ CKTCt*-/"?» гЈІічь±±в—широку групу товарів.
*1 Наприкінці 1947 року , з урахуванням деякого підвищення темпів ^відновлення економіки, була запозичена політика "контроо^бо^й^СбЧ^ лируомого -росту цін", відповідно до якої підприємці <JjU)7№<X$t одержали право підвищувати ціни, попередивши пр^ цьому гиСУдари—^ твоішме органи, що могли скасувати ці зміни. Однак уже на початку 1948 року ціни на товари були переведені в режим повної чи часткової волі їхнього встановлення.
^t Протягом восьми наступнс(йб років урядом Франції були прийняті б законів про блокування цін, що привели до постійній жорсткості цінового контролю. У 1960-1962роках була проведена майже повна лібералізація цін fra. промислові товари^ Однак уже із середини 1963 року уряд Франції прийняф*. рішення про нове блокування цін на рівні 31 серпня
1963 року в зв'язку з новою економічною політикою("розвиток без інфляції"). Одночасно були заморожені ціни на деякі продукти харчування і послуги.
У період з 1965. по 1972«державне регулювання цін здійснювалося через "контракти стабільності" (1965р.), "прог-раммнщй- контракти" (1966р.) і "контракти проти підвищення цін" (1971р.) .
Відповідно до "контрактів стабільності" держава j уклало/ з підприємствами угоди, по яких ці rtjo с д пріч л -ytc.g^tC^'"-^^-'' в*пт'мали право підвищувати ціни на одні товар^/ одночасно
- З -
знижуючи ціни на інші. Основна мета полягала в підтримці стабільності загального рівня цін.
Відповідно до " програмних контрактів" держава І І-\f сприяло) так<|>Ј( еволюції цін, що відповідала б у^ппгм- Ч'?*м^'*~*-і\А лм-міжнародної конкуренції. Цей механізм поширювався на усі товари і послуги, що відповідно до "контрактів стабільності" раніше піддавалися контролю. Відповідно до " програмки^' контрактнії" підприємства надавали г-ооударо- $*j?~^ я>ву_інформацію про свої інвестиційні програми, фінансовсігй^Х гту&жрні-п, зайнятфстЈ, перспективі^ виходу на зовнішні ринки, а також інформацію, зв'язану з формуванням цін, технфко-^ко-номичейв^да.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економіка Франції

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок