Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Світловодськ

Світловодськ

Назва:
Світловодськ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Світловодськ
Історичними попередниками міста - є Крилов (з 1822р Новогеоргіївськ), перенесений із зони затоплення водосховищем Кременчуцької ГЕС, село Таборище (на його місці було розпочато будівництво ГЕС і селища гідробудівників.) Спорудження гідроелектростанції розпочато в 1954р. Попередні назви Світловодська - Хрущов і Кремгєс. Перша писемна згадка про край датується 1190р. "Київським літописом" і представляє землі на яких виник Крилов - місцем для ловів (полювання) князів . Як місто, Крилов був започаткований в червні 1615р. : "коли Польський король на прохання старости Чигиринського Даниловича дарував Крилову Магдебурзьке право. В 1625р. біля села Таборища відбулася битва козаків з Польським військом, яка відома під назвою прийнятої угоди-Куруківська. Відомо, що в Крилові була козацька скарбівниця. Село Таборище своєю назвою зобов'язане табору козаків. Так 1647 роком датується перебування в Криловській фортеці в ув'язненні Богдана Хмельницького. На місці теперішнього спортивного комплексу стояла церква в стилі українського бароко, збудована на кошти Петра Сагайдачного. Про неї писав поет-земляк, "Почесний громадянин" Світловодська Віктор Соколов.
В 1732р. слобода була підпорядкована Миргородському полку, а в 1741р. стала сотенним містечком під назвою Крилов шанець. З 1754 року в Крилові перебуває штаб сербських граничарів-пандурів. Більшість сіл району перетворюється в шанці, змінючи не лише свій уклад а і назви. У 1821р. місто було віднесене до Орденського кірасирського полку , доля якого була пов'язана з перебуванням у ньому майбутнього поета А.Бета, в спогадах якого є опис тогочасного міста. Місто здобуло славу завдяки ремісникам, особливо столярам і бондарям, , екіпажних справ майстрам. Табурище відоме майстрами з обробки граніту, гончарних глин. За даними1910р. в Новогеоргіївську щороку проводилось 10 ярмарків.
Селище Власівка підпорядковане міській раді, бере свій початок з середини XVI століття, коли козак на прізвисько Власенко, заснував поселення. Власівський кар'єр -місце, де знайдено найбільшу на території області кількість решток викопних тварин бізонів, турів, мамонтів.
Пам'ятники міста
В самому центрі міста знаходиться парк культури і відпочинку імені Т.Шевченка, де в 1978р. було встановлено пам'ятник Кобзарю (скульптор А.Мацієвський, архітектор А.Губенко) Пам'ятником історії є будинок в якому жив Герой соціального праці М.Д.Карпов. Сьогодні в ньому розміщено міський краєзнавчій музей. В 1975р. під час будівництва водоводу "Дніпро Кіровоград було виявлено давне поховання, яке датується IV-Ш ст. до. не. Сьогодні поховання є пам'ятником археології - ґрунтовим могильником скіфської культури. Найбільше в місті пам'ятників монументального мистецтва, які увічнюють подвиг народу у Великій Вітчизняній війні, так в 1956р. було перенесено із зони затоплення водосховищем Кременчуцької ГЄС на міський цвинтар пам'ятник з братської могили загиблих воїнів при звільнені Новогеоргіївська в грудні 1943р. Того ж року тут було встановлено пам'ятник і перенесено могилу борців за Радянську владу, загиблих від рук бандитів в 1918-1920р. Пам'ятник встановлено в Хмельницькому мікрорайоні міста на могилі радянських воїнів, які загинули при визволенні с. Таборище і в селищі Власівка. На честь XX річчя Перемоги було встановлено обеліск (архітектури Самохвалов, Маяк, Мощенський). В ознаменування 30-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні на Приморському бульвару було урочисто відкрито пам'ятник загиблим при форсуванні Дніпра, сюди ж було перенесено з села Бугруватка і урочисто перезахоронено останки невідомого солдата . У визволенні краю від фашистів у 1943 р. брали участь воїни 5 гвардійської повітряно - десантної дивізії, в пам'ять про їх подвиг на вул. Гагаріна встановлено пам'ятний технічний знак - літак МІГ-19 . Об'єктами архітектурної спадщини України у Світловодську є Палац культури і будинки по вул. Шевченко і вул. Суворова, які були збудовані в 1954
Готелі
? ГАВАНЬ КАФЕ-БАР-ГОТЕЛЬ
27500, Світловодськ, вул. Леніна, 3
Тел.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Світловодськ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок