Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Картографічні дослідження радіоекологічної ситуації - атлас поліського району

Картографічні дослідження радіоекологічної ситуації - атлас поліського району

Назва:
Картографічні дослідження радіоекологічної ситуації - атлас поліського району
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Картографічні дослідження радіоекологічної ситуації - атлас поліського району.


На сьогоднішній день екологічні інтереси ще недостатньо усвідомлені в суспільстві. Вони займають в ієрархії інтересів значно нижчий щабель, ніж економічні. Далеко не усіма реально визначається той факт, що людство, як і будь-який інший живий вид, має свою екологічну нішу, тобто свою систему взаємовідносин з оточуючим природним середовищем, законі яких повинні бути обов’язково враховані у життєдіяльності людей. Суспільство в цілому знайоме з тим, який вплив воно справляє на природу.
Досить тривалий час у науці панувала методологія точних розрахунків, оцінок, прогнозів. Вона перекривала прагнення до обгрунтованоїстратегії, а екологічні і культурні цінності отримували тільки економічний вимір. Між тим комплексного географічного підходу питання про роль життєвого середовища у розвитку суспільства може бути розроблене на належному рівні.
Мінуло вже десятиріччя після катастрофи - достатний час для того, щоб став слабшим «чорнобильський синдром», але недостатній для того, щоб зусиллями суспільства подолати всі її наслідки. Більше того, за ствердженнями багатьох фахівців, найгірші наслідки - наслідки для здоров’я населення - ще попереду, хоча деякі негативні тенденції спостерігаються вже сьогодні. Ситуація ускладнюється глибокою кризою, що охопила усі сторони суспільного життя в Україні. Необхідність широких міждисциплінарних досліджень наслідків масштабного радіоактивного забруднення середовища життєдіяльності суспільства, а також виділення на основі цього особливої еколого-географічнох ситуації, тільки зростає. Актуальність такого підходу безумівна, тому що еколого-географічна сітуація, що виникає у певних регіонах, визначає характер і особливості (у т. ч. територіальні) взаємодії картографічної моделі - зразка узагальнення радіоекологічної інформації. Спеціально розробленою науковою концепцією радіоекологічного атласу визначено основні подходи до опрацювання інформації, вібору тематики карт та подання їх змісту у проблемоорієнтованій їх системі.
Цю наукову концепцію можна використовувати як типову для створення атласів довгострокового моніторингу радіоекологічної ситуації в районі, області та всій зоні впливу аварії на ЧАЄС.
Територія Поліського району Київської області складає 130 тис.га., на ній розміщено 62 населенних пункта, у тому числі селеща міського типу Поліське і Вільча.На території району функціонувало 10 промислових підприємств, 5 будівельних організацій, 11 колгоспів, 2 радгоспи. Станом на 26 квітня 1986 року в районі проживало 36 тис чоловік. На той час у землекористуванні було 52 803 га сільськогосподарських угідь, 60 тис.га лісів. Поголів’я великої рогатої худоби складало більше 40 тис.голів.
У практиці системних картографічних досліджень наслідків Чорнобильській катастрофи сформувалася особлива методологія й методика багатоаспектниного узагальнення результатів вивчення радіоекологічної ситуації, соціально-економічних проблем та шляхів їх вирішення в районах, що потерпіли від радіаційного забруднення.
В методології картографії важливу роль відіграють системний підхід, загальні й спеціфічні методи моделювання, геоінформаційне забезпечення картографічних розробок.
Під системним картографуванням розуміють створення карт, їх серії та атласів як просторових системно-упорядкованих, образно-знакових моделей різніх об’єктів дійсності компонентів навколишнього середовища і суспільства, їх подальший розвиток та функціональне значення.
У вивчені наслідків великих техногенних катастроф, зокрема Чорнобильської, має бути відчутним перехід від статичного опису окремих екстремальних ситуацій у певних просторових межах до системного пояснення масштабів, характеру і наслідків катастрофічних явищ у термінах просторово-часових змін.
Кожна наука має на миті вивчення певного аспекту наслідків Чорнобильської катастрофи в чітко визначеному, найбільшпродуктивному для неї інтервалі наукового пізнання. Основою, на якій будуватимуться географічні дослідження цієї значної проблеми, повинна бути територіальна парадигма.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Картографічні дослідження радіоекологічної ситуації - атлас поліського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок