Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> “Г А Н А”

“Г А Н А”

Назва:
“Г А Н А”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
“Г а н а”
(економіко-географічна характеристика країни)


Республіка Гана - держава у Західній Африці.
Територія 238,537 тис. кв. км.
Країна розташована на північ від екватора.
На півночі межує з Буркіна-Фасо, на заході з Кот д'Івуар, на сході з Того.
З півдня омивається водами Гвінейської затоки Атлантичного океану.
Колишня колонія Великобританії Золотий Берег.
6 березня 1957 року оголошена як незалежна Республіка Гана.
Столиця - Аккра (близько 2 млн. жителів).
Інші великі міста - Тєма (580 тис.), Кумасі (750 тис.), Тамалє (151 тис.), Секонді (103,7 тис.), Кейп-Кост (86,6 тис.).
Адміністративний поділ: 10 областей і столичний округ.
Офіційна мова - англійська.
Грошова одиниця - седі.
Найвища точка - гора Афадьято (884 м).
Довжина залізниці - близько 1,5 тис. км, автодоріг 37,5 тис. км.
Головні морські порти - Тєма, Такораді.
Економіка країни
Основа економіки Гани - сільське господарство, в ньому зайнята більше ніж половина працездатного населення. Гана імпортує більшу частину промислових споживчих товарів і все промислове обладнання. Експорт какао-бобів і золота забезпечує майже всі експортні надходження. Врожай головної експортної культури - какао-бобів - залежить від погодних умов, а прибутки від їх продажу - від коливань цін на світовому ринку.
       Валовий внутрішній продукт (ВВП) Гани в 1995 оцінювався в 7,3 млрд. дол., або 430 дол. з розрахунку на душу населення.
       З середини 1950-х до середини 1970-х років економіка Гани швидко розвивалася, в період 1955-1974 рр. щорічний приріст ВВП становив в середньому 4%. Після 1974-го стан економіки значно погіршився, і до середини 1980-х років тривав глибокий спад. Відносне оздоровлення економіки почалося з 1984 року, і до 1995-го середньорічні темпи зростання становили 4,7%. Щорічний приріст населення в цей період оцінювався приблизно в 3%, отже, приріст ВВП на душу населення становив близько 1,5 відсотки.
       В 1995 році майже половину державних надходжень було отримано від експорту сільськогосподарської продукції і деревини, близько 14% - від промислового виробництва і будівельних робіт, решту - від торгівлі і сфери послуг.
Сільське господарство.       
Основою сільського господарства Гани є вирощування какао-бобів. У 1996 майже третинаоброблюваної землі була зайнята під шоколадні дерева, частка какао-бобів у загальній сумі експортних надходжень становила 31%. Ця культура обробляється в основному в лісовій зоні в дрібних господарствах площею 1-2 га. Селяни продають какао-боби індивідуально або найчастіше через кооперативи державної закупівельно-експортної компанії - Управління з торгівлі какао Гани. До недавнього часу це був єдиний шлях збуту продукції, і закупівельні ціни встановлювала ця компанія. З середини 1980-х років ціни на какао-боби були настільки низькими, що щороку майже 1/5 врожаю вивозилася контрабандою в сусідні країни - Буркіна-Фасо, Кот-д'Івуар і Того. З метою збільшення виробництва какао-бобів, зменшення їх контрабандного вивозу і поліпшення фінансового стану селян на зламі 1980-1990-х років приватні компанії з закупівлі какао-бобів отримали більшу свободу. Однак держава зберігає провідні позиції (75%) в експорті какао-бобів і підтримує суворий контроль за якістю продукції.
       У 1995 році врожай какао-бобів у Гані становив 309 тис. т, що дозволило їй посісти третє місце у світі з виробництва цієї культури, поступаючись лише Кот-д'Івуару і Бразилії. У 1960-х роках Гана була провідним світовим виробником какао-бобів, і в 1964 було зібрано рекордний врожай - 557 тис. т. У 1970-х роках врожай какао-бобів різко знижувався, опустившись у 1983 до 160 тис. т. З початку 1990-х років намітилося зростання виробництва какао-бобів.
       Інші експортні товари - банани, цитрусові, кокосові горіхи, кава, горіхи кілка, ядра олійної пальми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: “Г А Н А”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок