Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Волинська область

Волинська область

Назва:
Волинська область
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,00 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Волинська область
Волинь розташована у північно-західній частині України ,в зоні українського Полісся. Межує на заході з Польщею, на півночі з Білоруссю , на сході – з Рівненською областю , на півдні – з Львівською областю. Територія 20.2 тис. кв. км. (3.3 % території України). Область займає вигідне географічне положення , знаходиться на перехресті європейських торгових шляхів.
В адміністративному відношенні область поділяється на 16 районів. Обласний центр місто Луцьк . На території Волині протікає 130 річок . Найдовші Прип’ять з притоками Вижівкою , Турією , Стоходом .Також в області знаходиться 220 озер, найбільші Світязь , Пулемецьке , Турське .Клімат помірно-континентальний , що є сприятливим для розвитку рекреації .
Так як Волинь сприятливий клімат та вигідне географічне положення в ній можна виділити три рекреаційні центри : Шацьк , Володимир-Волинський та Камінь-Каширський.
Шацьк ще з давна славиться озерами.Відпочивати в Шацьку приємно та зручно : тиша , спокій , широкі плеса блакитних озер . Неповторністю озерного комплексу , наявність найглибшої і другої за величиною водойми нашої держави – озера Світязь.
Володимир – Волинський має вигідне розташування , адже тут проходять шляхи між Росією і Центральною Європою , а також на прикордонному положенні з Польщею , що сприяє широким можливостям економічних зв’язків .
Камінь – Каширський – місто з древньою історією. Завдяки цьому в ньому знаходиться велика кількість пам’яток культури та архітектури .
Також в області можна виділити три рекреаційні вузли за локальною системою розселення : Луцьк , Нововолинськ та Ковель . Ці вузли створені у відповідності до кількості населення .
Населення в Луцьку 220 тис . чол. Це одне з найдавніших міст України . Дивовижний ландшафт , планування і забудова історичної частини зробили Луцьк видатною пам’яткою містобудування .
Нововолинськ – населення 61 , 7 тис . жителів . Місто набуває сучасних європейських ознак . Має вигідне транспортно – географічне розташування . Проходить магістраль Львів – Володимир – Волинський – Брест .
Ковель – населення 73 тис . чол . Одне з найстаріших міст України . Розташоване на перехресті автомобільних та залізничних шляхів . Це потужний вузол Західної України , який має важливе значення для держави , з’єднуючи її з багатьма європейськими країнами.
Волинський рекреаційний район включає в себе Волинську область та наявні на ній Поліську низовину та Волинську височину . Отже , до його складу входять рекреаційні центри : Шацьк , Володимир – Волинський та Камінь – Каширський .Вони мають туристично – оздоровчі вузли : Луцьк , Нововолинськ та Ковель , сформовані з трьох локальних систем розселення .
Поліський рекреаційний регіон характеризується спільністю природних , історико – культурних , соціально – економічних ресурсів .
Полісько – Волинська рекреаційна зона створена на основі Поліського рекреаційного регіону і на основі Поліської низовини та Волинської височини .
Волинська область володіє значними природно – історичними , соціально – економічними та політико – культурними показниками . Область має дуже сприятливі умови і багаті рекреаційні та бальнеологічні ресурси для лікування та відпочинку населення , розвитку туризму та спорту . Унікальні ландшафти , чудові краєвиди , національні парки , заповідники створюють усі передумови для формування у Волинській області високорозвиненого , індустріального рекреаційно – туристичного комплексу .

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Волинська область

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок