Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Нова Зеландія

Нова Зеландія

Назва:
Нова Зеландія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Нова Зеландія


План
1. Загальна характеристика.
2. Природа. .
3. Населення.
4. Економічний розвиток.


Загальна характеристика
Нова Зеландія — острівна держава в південній частині Тихого океану, приблизно в 1930 км на південний схід від Австралії. Заселення Нової Зеландії племенами маорі відноситься до X—XIV ст. Відкрита голландським мореплавцем А. Тасманом у XVII ст. У XIX ст. почалася англійська колонізація Нової Зеландії (оголошена колонією в 1840 p.), що зустріла завзятий опір маорі (маорійські війни 1843—1872 pp.). У 1907 р. Нова Зеландія одержала статус домініону. З 30-х pp. XX ст. при владі перебувають поперемінно Національна партія (заснована в 1936 р.) і лейбористи (остаточно оформилися в партію в 1916 p.).
Сьогодні Нова Зеландія — незалежна держава в складі Співдружності, очолюваної Великобританією, один із членів-засновників ООН. Більшість переселенців до Нової Зеландії за останні півтора сторіччя були британцями, але після 1945 р. відзначається приплив іммігрантів із Югославії, Нідерландів, з островів південної частини Тихого океану, а останнім часом — з Азії. Корінні жителі — маорі — складають 14,5 % населення, і їхня культурна спадщина чимраз більше утверджується як невід'ємна частина культури країни. Нова Зеландія відома своїми чудовими гірськими пейзажами, розвинутим тваринництвом і прогресивним соціальним законодавством. Площа Нової Зеландії — 268 021 кв. км. Ця країна включає два великі острови — Північний (113 729 кв. км), де зосереджено приблизно 3/4 населення, і Південний (150 437 кв. км), а також ряд дрібніших островів — Стюарт (1680 кв. км) біля південного краю острова Південний, острови Чатем (963 кв. км) і кілька більш віддалених загальною площею 1015 кв. км; із них єдина група більш-менш значних розмірів — острови Окленд (567 кв. км). Постійне населення мають тільки острови Кермадек і Кемпбелл, на яких розташовані метеостанції. До юрисдикції Нової Зеландії належить також Токелау (група з трьох невеликих атолів у південній частині Тихого океану) і сектор Антарктики в районі моря Росса (прибережна суша і прилеглі острови). Населення 3,8 млн чоловік (2000 p.), головним чином нащадки британських поселенців. Міське населення 76 % (1991 p.). Офіційні мови — англійська і маорі. Більшість віруючих — протестанти. Адміністративно-територіальний розподіл: 92 графства. Столиця — Веллінгтон (Уеллінгтон).
Глава держави — королева Великобританії, представлена генерал-губернатором. Законодавчий орган — парламент (палата представників).
Природа
Нова Зеландія витягнута більш ніж на 1600 км, її максимальна ширина 450 км. Переважають гористий і горбкуватий рельєф; більше 3/4 території розташовано вище 200 м над рівнем моря. Рівнини займають близько 10 % загальної площі.
Острів Південний. У західній частині острова піднімається гряда складчастих гір — Південні Альпи. Тут знаходиться вкрита сніжною шапкою гора Кука, найвища точка Нової Зеландії (3754 м). Не менше 233 інших піків здіймаються вище 2300 м. У горах нараховується 360 льодовиків; найбільші з них — Тасмана, Франц-Джозеф і Фокс. У плейстоценові епохи льодовики мали велику потужність і неодноразово спускалися на Кентерберійську рівнину на східному узбережжі й займали значну частину сучасної провінції Отаго на півдні. Для цих районів характерними є глибокі V-подібні долини, сильно розчленований рельєф і холодні озера витягнутої форми — Те-Анау, Мана-поурі, Уакатіпу й Хавеа. Кентерберійська рівнина — найбільша на Новій Зеландії низовина завдовжки близько 320 км і завширшки 64 км — знаходиться на сході острова. Вона утворена могутніми галечниками, перекритими шаром тонкозернистих пісків і глини завтовшки до 3 м. Тут знаходяться широкі долини рік льодовикового живлення — Уаїмакарірі, Ракаїа й Рангітата, води яких зазвичай лише частково заповнюють вистелене галькою русло. Найдовша ріка Південного острова і найбільш повноводна в межах Нової Зеландії — Клута (322 км), що дренує плато Отаго.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Нова Зеландія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок