Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Трудові ресурси світу та їх розміщення

Трудові ресурси світу та їх розміщення

Назва:
Трудові ресурси світу та їх розміщення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,57 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
РЕФЕРАТ
на тему:
Трудові ресурси світу та їх розміщення


План
Вступ
1. Кількість населення Землі, його динаміка
2. Демографічна політика, криза, демографічний вибух
3. Розміщення та відтворення населення світу
4. Склад населення
5. Міське розселення, урбанізація і типи міст
6. Міграції населення
7. Розміщення трудових ресурсів світу та їх зайнятість
Висновок
Література
Вступ
Населення – важлива складова частина економіки, а також невідємна частка будь-якої держави. Адже всі економічні процеси здійснюються, або мають здійснюватися заради населення.
Трудові ресурси – це один з головних елементів продуктивних сил, тому їх вивчення і дослідження вкрай важливе для правильного дотримання економічних законів та принципів розміщення продуктивних сил.
На земній кулі проживає велика кількість різних народів, які перебувають на різних етапах свого розвитку, в тому числі в соціально-економічному, культурному та ін. Етноси являють собою історично складені на певній території сукупності людей, які мають одну мову, деякі загальні ознаки культури і психіки, володіють розвиненим почуттям самосвідомості, зафіксованому в назві. На різних стадіях свого розвитку народи проходять приблизно три стадії : племена та групи племен, народність і нація. Рівень розвитку демографічних процесів відзеркалюється через систему розвитку показників. З-поміж них освоєними є: динаміка загальної кількості сільського населення, статево-вікова структура, народжуваність, природній приріст і смертність населення.
Географічний аналіз цих показників дає змогу виявити загальні закономірності та характерні особливості їх розвитку в області вцілому та в окремих її частинах.
Упродовж ХХ століття природні чинники, що визначають кількість населення нашого світу і особливості його розміщення, поступово втрачали своє значення.
Географія населення включає особливості розміщення населення та поселень на земній кулі залежно від природних особливостей та суспільних умов його існування. Кількість населення Землі постійно зростає, і темпи його зростання прискорюються. Зростання населення відбувається за рахунок малорозвинутих країн світу.
Населення світу розміщується дуже нерівномірно. Понад 2/3 його сконцент-ровано на 8 % суходолу, близько 85 % проживає в східній півкулі, 60 % в помірному поясі північної півкулі, більш як 50 % на низовинах і майже 1/3 в приморській смузі. На розміщення населення впливають природні умови і ступінь розвитку та зосередження виробництва
Найгустіше заселені території давнього зрошувального землеробства: острів Ява, долина Нілу, Індо-Гангська низовина, Велика Китайська рівнина, дельти річок півострова Індокитай, Японські острови, де густота населення місцями перевищує 300 чоловік на 1 км2. Густо заселені також оазиси аридної зони, старопромислові ра-йони Європи, сходу Північної Америки (понад 200 чоловік на 1 км2) та узбережжя Південної Америки, Африки, Австралії, що пов'язано з історією їх освоєння.
Середня густота населення зростає пропорційно зростанню його кількості на Землі, частково віддзеркалюючи ступінь освоеності певного типу природного середо-вища, задіяності його в господарській діяльності. Так, середня густота населення на Землі в 1975 році становила 29 чоловік на 1 км2, у 1987 ропі 38, у 1994 році 40 чоловік на 1 км2. Густота населення в різних частинах світу неоднакова від З чоловік на 1 км2 в Австралії до 130 чоловік на 1 км2 в Азії. Найгустіше заселена Євразія 105 чоловік на 1 км2. Найбільша густота населення в Бангладеш (1200 чо-ловік на 1 км2). Втричі меншу, ніж в Євразії, середню густоту населення мають Ла-тинська Америка та Африка 43 чоловіки на 1 км2. В Латинській Америці найгустіше заселені острівні центральноамериканські держави.
В даній роботі ставиться за мету дослідити головні особливості розміщення населення світу, а також трудових ресурсів, як таких. Вивчити всі процеси, які повязані з розселенням населення та його трудозабезпеченням.
1. Кількість населення Землі, його динаміка
Сукупність людей, які проживають на певній території, становить її населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Трудові ресурси світу та їх розміщення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок