Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Вишгородський історико-культурний заповідник.

Вишгородський історико-культурний заповідник.

Назва:
Вишгородський історико-культурний заповідник.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
 
1994 року, згідно з Указом Президента України та Постановою Кабміну України, у Вишгороді Київської області, засновано Вишгородський історико-культурний заповідник.     
Мета заснування - збереження пам'яток історії, археології та культури у місті Вишгород.
Вперше Вишгород згадується в літопису 946 року, як резиденція княгині Ольги - «Ольжин град». Ярослав Мудрий також мав тут свою резиденцію, в якій 1054 року провів останні дні життя.    
Значну роль відіграв Вишгород у торгівлі давніх русів з Візантією, про що писав Костянтин Багрянородний. В ХI столітті місто набуває ваги, як великий церковно-релігійний центр Київської Русі. Історія Вишгорода нерозривно пов'язана з іменами перших православних святих Бориса і Гліба, похованих на дитинці. Згодом було зведено мурований храм-усипальницю 1076-1112 років, розміром у плані 24x42 метри, який був одним з найвеличніших у Київській Русі. Храм зруйновано під час монголо-татарської навали 1240 року.   
Нині на місці давньоруського знаходиться храм Бориса і Гліба, зведений за проектом К.Тона у 1861-1863 роках і відреставрований наприкінці 90-х років ХХ століття. Тепер храм діючий. У ньому знаходиться список відомої ікони Вишгородської (Володимирської) Божої Матері, створений на початку ХХ століття в Афоні.  
Археологічні дослідження у Вишгороді відкрили залишки багатьох видів ремісничого виробництва: залізоробного, ковальського, ювелірного, склоробного тощо.
У Х-ХII ст. діяв великий гончарний центр.   
Вишгород, зруйнований 1240 року, згадується у літопису вже у ХV ст. як володіння Межигірського Спасо-Преображенського монастиря. 
З ХVII ст. після тривалого занепаду, Вишгород був відновлений, як замкове містечко.   
У ХIХ ст. Вишгород існував як село Київського Полісся і був відомий цегляними заводами, що працювали на місцевому глеї.
Вишгород - це унікальна історична пам'ятка. Місто й околиця славляться чудовими краєвидами, цікавими туристичними маршрутами.   
В експозиційних залах заповідника створено постійно діючу виставку за матеріалами археологічних розкопок «Давній Вишгород». У краєзнавчому відділі створено три експозиційні зали, де відвідувач може ознайомитися з історією Вишгорода та околиць з найдавніших часів. В залах розміщено значну частину фондових, археологічних, етнографічних матеріалів, творів народно-вжиткового мистецтва: кераміки, ткацтва, вишивки.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Вишгородський історико-культурний заповідник.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок