Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Клімат Закарпатської області

Клімат Закарпатської області

Назва:
Клімат Закарпатської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КЛІМАТ

Клімат області відноситься до помірковано континентального. Характерна його особливість — яскраво виражена висотна зональність. На рівнині можуть цвісти фруктові дерева, а в гірській частині тільки починають розпускатися бруньки.
В області можна виділити три кліматичні зони.
Найбільш м'яким кліматом відрізняється рівнинна зона із середньорічною температурою повітря 9—11°, із сумою річних опадів 500—900 мм і із сумою ефективних температур повітря у вегетаційний період 2200—2500°.
У гірничо-долинній зоні (над рівнем моря 200—700 м) річна температура складає 5—8°, сума опадів 900—1200 мм і сума ефективних температур 1500—2100°.
Більш суворий клімат у вищій гірничо-долинній зоні (700—1500 м). Тут річна температура повітря 1—4°, сума опадів 1200—1600 мм і сума ефективних температур 900—1400°.
Звичайно на рівнині весна настає в третій декаді лютого, у горах — у третій декаді березня. Навесні погода хитлива, з частими похолоданнями. Нічні заморозки бувають у квітні і зрідка в травні.
Денна температура на рівнині досягає в квітні 16—18°, у травні 19—20°, у горах відповідно 10—12° і 14—18°. Амплітуда коливання температури повітря за добу досягає 15—20°,
Імовірність ясного і напівясного неба на рівнині 65—70%, у горах—45%. Опадів навесні випадає менше, ніж в інші часи року.
Літо порівняно стійке і тепле, часом спека. Звичайно починається воно на рівнині з другої половини травня і триває до кінця вересня; у горах — з червня -до початку вересня.
Опадів у літній період випадає досить, часті грози, особливо в горах. В окремі роки на ріках спостерігаються дощові паводки висотою до 2—3 м. Вода з великою швидкістю, до 5 м/сек, спрямовується в заплави рік, що на рівнині затоплюються на 2—3 км у ширину. Усім відомі кілька паводків на Закарпатті, про які незабаром можна буде прочитати на сайті.

Найменша кількість днів з опадами спостерігається у вересні.
Денні температури в середньому 24° на рівнині, 19—20°-у горах нижче 700 м. Імовірність ясного і напівясного неба на рівнині 68%, у горах —47%.
Середньодобові температури повітря понад 25° спостерігаються в липні — серпні тільки на рівнині й у передгір'ях, звичайно з малою вологістю повітря, і тому жару не розморює. Самий теплий місяць — липень.
Початок осені в середньому настає в першій декаді жовтня на рівнині і в другій половині вересня в гірській частині області.
Погода восени мінлива, особливо в гірських районах. В окремі роки в жовтні і початку листопада ще тепло. У листопаді опади збільшуються, і в другій його половині на високих горах випадає сніг. У зв'язку з цим настає різке зниження температури повітря, особливо в нічний час.
Зима настає звичайно на рівнині в другій половині грудня, у горах — на місяць раніш. Зима хитлива і порівняно нехолодна, зі середньозимніми температурами біля —2° на рівнині і до —4° у гірській частині області. Тривалість зими на рівнині 30—75 днів, у горах—100—120 днів. Самим холодним зимовим місяцем є січень. Іноді в холодну зиму температура опускається до — 30°, але зате в теплі зими вдень у січні буває до 10° тепла.
Стійкий сніговий покрив спостерігається тільки в гірських зонах. В окремі роки він досягає місцями 2—3 м і тримається іноді з другої половини листопада до кінця травня. На рівнині товща снігу невелика і лежить він не більше місяця.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Клімат Закарпатської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок