Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Політико-адміністративний устрій Китаю

Політико-адміністративний устрій Китаю

Назва:
Політико-адміністративний устрій Китаю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
з політичної географії
на тему:
«Політико-адміністративний устрій Китаю»
План
Територія…………………………………………………………………...3
Державний устрій………………………………………………………….3
Адміністртивний поділ ……….…………………………………………...6
Карта…………………………………………………….…………..………7
Список літератури…………………………………..…………………...…8
Територія
Китай розташований у східній частині Азії і омивається водами західних морями Тихого океану. Лоща сухопутної території Китаю складає 9,6 млн км2. Китай також займає величезні морські простори. Узбережжя Китаю на сході та південному сході омивається водами Бохайського, Жовтого, Східно-Китайського, і Південно-Китайського морів.
Державний устрій
Відповідно до Конституції КНР за формою державного правління Китай є республікою. В Китаї на центральному рівні існують шість владних структур: Всекитайські Збори народних представників, Голова КНР, Державна Рада, Центральна Військова Рада, Верховний Народний Суд і Народна Прокуратура.
ВЗНП
Постійний комітет ВЗНП
Голова КНР
Державна
Рада | Цертральна Військова Рада | Внрховний Народний Суд | Верховна Народна Прокуратура
Голова КНР, Держрада, Центральна Військова Рада, Верховний Народний Суд і Верховна Народна Прокуратура утворюються Всекитайськими Зборами Народних Представників і є підзвітними йому і його Постійному Комітету.
Всекитайські Збори народних представників (ВЗНП) – найвищий орган державної влади, його повноваження охоплюють чотири аспекти: законодавчий, призначення і зміщення кадрів, прийняття рішень і контрольний.
1. Законодавча влада: ВЗНП має повноваження вносити поправки до Конституції КНР , розробляти та випрааляти основні закони держави: Кримінальний кодекс, Цмвільний процесуальний кодекс, закони про державні заклади тощо.
2. ВЗНП має повноваження обирати призначати звільняти зпосади працівників і керівників інших вищіх органів державної влади, а саме: обирати членів Постійного Комітету ВЗНП, Голову і заступників Голови КНР; призначати кандидатур Прем`єра Держради КНР, кандидатури заступників Прем`єра , членів Держради, міністів , голів державних комітетів, Головного ревізора, Відповідального секретаря; обирати голову ЦВС, призначати інших членів ЦВС, обирати голову Верховного Народного Суду і Генерального прпокурора Верховної Народної Прокуратури; звільняти з посади працівників і керівників, назначення яких належить до прерогативи ВЗНП.
3. ВЗНП має повноваження приймати важливі державні рішення: розглядати і затверджувати доповіді про виконання планів народногосподарського і соціального розвитку, розглядати і затверджувати проект державного бюджету і звіти про його виконання, затверджувати створення адміністративних одиниць на рівні провінцій (автономного району, міста центрального підпорядкування), виносити рішення стосовно утворення особливих адміністративних районів іх політичного устрою, виносити рішення стосовно питань війни і миру. ВЗНП також володіє іншими повноваженнями, що відповідають його статусу вищого державного органу влади
4.ВЗНП має повноваження здійснювати контроль за роботою інших вищіх державних органів: ВЗНП здійснює контроль за дотриманням Конституції КНР. Відповідно до Конституції КНР Державна Рада, Верховний Народний Суд і Верховна Народна Прокуратура формується Всекитайськими Зборами народних представників і є підзвітні та підконтрольні йому. Здійснюючи контрольну функцію, ВЗНП контролює від імені народу роботу уряду та інших держівних органів. Це є важливим фактором нормального функціонування державного апарату у відповідності до закону.
Відповідно до Конституції КНР та інших законів КНР сесії ВЗНП скликаються Постійним Комітетом ВЗНП раз на рік , зазвичай у першому кварталі. ВЗНП кожного скликання обирається на 5 років.
Постійний Комітетет ВЗНП – це постійно діючий орган вищого державного владного і законодавчого органу, виконує вищі владнв і законодавчі повноваження в перервах між сесіями ВЗНП. До складу ПК ВЗНП останнього 9-ого скликання входять 134 члени. Члени ПК ВЗНП не можуть займати посади в державних , адмінісчтративних, судових і прокурорських закладах, у зв`язку з тим , щоб ПК ВЗНП міг ефективно здійснювати контроль за роботою вказаних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Політико-адміністративний устрій Китаю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок