Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Палацовий ансамбль Вільгельмшьое у Касселі

Палацовий ансамбль Вільгельмшьое у Касселі

Назва:
Палацовий ансамбль Вільгельмшьое у Касселі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,34 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Палацовий ансамбль
Вільгельмшьое у Касселі


Кассель - не велике, але досить красивее місто. Має багато прекрасних будов, велику площу. Від міста, версти на три, йде з тополів ,в два ряди, по обидві сторонни , перспектива до палацу королівського, який розташований на горі . Кассель є одним із старих населених пунктів Німеччини. Статус міста він отримав в XII столітті, а в 1567 році став столицею держави Гессен-Кассель, оплотом кальвіністів. Для захисту міста від нападів католиків протестанти, що населяли Кассель, звели навколо нього потужні оборонні укріплення. Від тих часів в місті практично нічого не залишилося, бо майже уся стара частина Касселя була зруйнована в ході Другої світової війни. Особливо постраждало місто від масованих бомбардувань англійської авіації, коли в ніч з 22 на 23 жовтня 1943 року 56 англійських літаків знищили майже увесь його центр, стерши з лиця землі декілька тисяч будинків і поховавши під їх розвалинами більше 10000 чоловік (найцікавіше, що заводи, які і були головною метою бомбардувальників, залишилися в цілості).
У кінці 1940-х років Кассель був відбудований в "функціональному" стилі. Лише малу частину старовинних будівель вдалося відновити. Після розподілу Німеччини на ГДР і ФРН Кассель претендував на звання столиці останньої, проте воно дісталося Бонну.
Один з небагатьох палацових комплексів, відреставрованих після Другої світової війни, - це палац Вільгельмшьое, де розташована Галерея старих майстрів (вона ділить велике приміщення з ще декількома галереями - зокрема, з так званою "Новою галереєю"). Палац стоїть на пагорбі, з якого відкривається чудовий вид на місто і околиці.
Будувався Вільгельмшьое у декілька етапів. Початок першого з них відноситься до 1701 року, коли ландграф Карл фон Гессен-Кассель задумав звести прекрасний, вражаючий уяву палацовий ансамбль, який ілюстрував би архітектурними засобами битву титанів, описану в старогрецькій міфології. Для втілення в життя цього грандіозного проекту ландграф запросив італійського архітектора Джованні Франческо Гверніеро. Місце для будівництва палацу вибрали поза містом (це потім він підступив прямо до палацового парку), на первинному плані, в центрі парку (тобто на вершині пагорба) повинен був розташовуватися розкішний палац, який був би замітний всякому подорожньому, що під'їжджає до Касселю. Крім того, ландграф хотів, щоб від палацу до підніжжя пагорба спускався каскад водоспадів з декількома басейнами. План припускав і інші, не менш грандіозні і оригінальні, затії. Проте втілити в життя вдалося лише деякі з них: каскад водоспадів з гротами і басейнами та палац, на вершині пагорба.
Завершили почату Карлом справу два інших ландграфа: Фрідріх II і Вільгельм IX. Перший з них розбив у Вільгельмшьоу , в кінці 1770-х роках , англійський парк, другий в 1790-х роках побудував біля підніжжя пагорба ( в тому самому місці, де закінчується каскад водоспадів ) помпезний палац, де нині і розташовується Галерея старих майстрів.
Стиль парку Вільгельмшьоу - бароко. Джованні Франческо Гверніеро спроектував потужний каскад з великими басейнами, прикрашеними статуями, гроти і високі фонтани, а також гігантський замок. За рахунок геніального трюка - насадження піраміди - вдалося створити незвичайне враження, неначе подовженого по осі каскаду, що доходить до краю неба. На вершині піраміди - мідна статуя Геркулеса заввишки 9 метрів, що недбало спирається на величезну палицю. Нудьгуючи, він обкидає відчуженим поглядом нікчемний світ, що намагається здаватися важливим. Простір вежі усередині досить великий, навкруги розташовані перила для гуляння, з яких відкривається вид на місто і на околиці . Всередині вежі у самому низу знаходиться глибоке, досить велике місце, у вигляді кам'яного басейну з водою, яка там завжди у величезній кількості знаходиться, будучи піднята трубами з річки Фульда. Починаючи від підошви гори до вежі, вхід влаштований з безлічі широких з каменю східців, які, підійшовши до основи вежі, мають над собою фронтон, підтримуваний декількома колонами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Палацовий ансамбль Вільгельмшьое у Касселі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок