Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Економічна географія Тернопільської області

Економічна географія Тернопільської області

Назва:
Економічна географія Тернопільської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,16 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат
на тему:
“Економічна географія Тернопільської області”


План.
1. Вступ.
2. Економічна оцінка природно-ресурсного і виробничого потенціалів.
3. Населення, трудові ресурси і проблеми їх ефективного використання.
4. Господарство Тернопільщини.
5. Транспорт.
6. Невиробнича сфера.
7. Економічні зв’язки.
8. Список використаної літератури.


Тернопільська область належить до невеликих областей України. Її площа – 13,8 тис. км.кв., що становить 2,3% від території держави. Область знаходиться в західній частині України, межує з Рівненською, Чернівецькою, Львівською, Івано-Франківською, Хмельницькою областями.
Область лежить у внутрішній частині Європи, у районах панування західних вітрів і це впливає на формування на її території помірно континентального клімату, рослинного і тваринного світу лісостепу. А положення її в західній частині Подільської височини визначає особливості формування природних комплексів на її території.
Географічне положення Тернопільської області є досить вигідним. ЇЇ розміщення в західній частині правобережного лісостепу – у зоні з родючими ґрунтами і достатнім зволоженням – сприяє розвитку сільськогосподарського виробництва, а положення поблизу індустріального Прикарпаття і Львівсько-Волинського вугільного басейну – розвитку різноманітних галузей промислового виробництва.
Розташування області в регіоні з високою щільністю населення зумовлює переважання трудомістких галузей господарства.
Тернопільська область знаходиться поблизу кордону нашої держави з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією. Це сприяє активному розвитку на її території виробництв, продукція яких може експортуватися в ці країни. Разом з тим, у сучасних умовах переходу економіки України до ринкових відносин область, маючи відносно високий ступінь забезпеченості трудовими ресурсами, може стати регіоном для вкладання інвестицій іноземних фірм. Цьому сприяє розташування області на важливих транспортних магістралях, які з’єднують Київ зі Львовом, Чопом, країнами Європи. Таке положення дозволяє підтримувати тісні економічні зв’язки області зі східними регіонами України, безпосередньо з сусідніми областями та країнами Європи.
Значна компактність території області та центральне положення обласного центру – Тернополя – сприяють розвитку вантажо- та пасажироперевезень між різними частинами області.
Економічна оцінка природно-ресурсного і виробничого потенціалів. Рельєф району дуже різноманітний. Значно розчленована глибокими каньойоноподібними долинами рік місцевість Придністров’я переходить у центральній частині області у слабо хвилясту, майже ідеальну рівнину, яка на півночі змінюється горбогір’ям. Мальовничі ландшафти західної частини області, порізаної густою мережею ярів, балок і річкових долин, мають значні відмінності від ландшафтів східної частини. Ці відмінності значною мірою викликані особливостями геологічної будови території.
Клімат області помірно-континентальний з нежарким літом, м’якою зимою і достатньою кількістю опадів. Тернопільська область розташована в глибині материка і тому на її клімат мають значний вплив континентальні повітряні маси. Вони несуть суху погоду. Узимку сюди проникають відроги сибірського антициклону, які приносять холодну погоду, а влітку, коли він відступає, має вплив азорський максимум. Навесні і на початку осені на територію області проникає континентальне арктичне повітря, яке приносить різке похолодання. В усі пори року територія області перебуває під впливом циклонів, які формуються над Атлантичним океаном. Улітку вони приносять значну хмарність, опади, зниження температури повітря, а взимку – потепління, відлиги, снігопади. На клімат області має вплив також рельєф. Різноманітні форми рельєфу обумовлюють відмінності в температурах повітря, кількості опадів, напрямі та силі вітру у різних частинах області.
Середньорічна температура повітря коливається від 6,9C в центральній частині області до 7,4C на півночі і півдні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Економічна географія Тернопільської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок