Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Франція

Франція

Назва:
Франція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,19 KB
Завантажень:
4463
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План

1. Географічне становище.

2. Природні ресурси.

3. Населення.

4. Промисловість.

5. Сільське господарство.

6. Великі міста.

Франція – одна з провідних і економічно розвинутих країн Західної Європи і світу. Офіційна назва країни – Французька Республіка, за державним устроєм – республіка. Законодавчим органом Франції є двопалатний парламент у складі Національних зборів і Сенату. Глава держави – президент – обирається сроком на 7 років. Уряд формально відповідальний перед парламентом, але фактично залежить від президента.

Географічне положення.

Країна знаходиться у західній частині регіону. На північному сході і сході межує з Німеччиною, Бельгією, Люксембургом, Швейцарією, Італією та Монако. На південному заході – з Іспанією та Андорою. На заході і півночі Франція омивається водами Атлантичного Океану, на півдні – Середземним морем. Франції належить острів Корсика в Середземному морі. Країна має також заморські департаменти і території.

Корисні копалини

Франція багата на корисні копалини. За запасами залізних руд країна займає провідне місце в Європі. Значні запаси бокситів – на півдні. Калійні солі є на сході в Ельзасі, поклади урану – в Центральному масиві та в Бретані. Але Франція залежить від імпорту багатьох руд кольорових металів, енергоносіїв, насамперед нафти та газу.

У країні переважають два типи клімату – морський та перехідний від морського до помірно контенентального. Південне узбережжя країни та острів Корсика мають середземноморський клімат. Практично вся теріторія Франції комфортна для проживання людей, а кліматичні умові більшої частини теріторії мають рекреаційний характер.

Прісними водами країна забезпечена краще за інші західноєвропейські країни, гірські річки використовують як джерела гідроенергії. Крім того, в енергетиці використовується енергія морських припливів.

Грунти представлені здебільшогокарбонатними та бурими лісовими типами і в цілому сприятливі для сільскогосподарського використання. Ліси займають четверту частину площі крайни, більшість з них має штучне походження.

Франція – класична країна туризму, розвитку якого сприяє наявна інфраструктура гостиності і державна політика.

Населення

За національною ознакою Франція – однонаціональна країна ( 85% населення – французи), національні меншини живуть на окраїнах держави. Це бретонці, баски, фламандці, корсиканці, ельзасці. Певну частину становлять особи іноземного походження, що іммігрують до країни на роботу (італійці, іспанці, португальці та виходці з Північної Африки – близько 4 млн чоловік). Природний приріст населення дуже низький. Державна політика заохочування народжуваності дещо поліпшила показники приросту. ¾ населення країни живе вмістах. Для сільської місцевості типовими є хутори і невеликі села. У Парижі з околицями зосереджено близько 1/5 населення країни. Кількість його жителів постійно зростає; уряд проводить політику стримання росту Великого Парижа.

Більшість населення (80%) становлять роботники і службовці, 15% -дрібні буржуа, 5% - підпріємці. В обробній промисловості працює близько 20% ЕАН. В сільскому господарстві – близько 9%, у невиробничій сфері – понад 60%.

У 90-х роках крайна посідала 5 – 6 місце в світі за розмірами ВВП та промислового виробництва. Франція має широку мережу зовнішньоекономічних зв’язків, інвестує значні капітали в економіку інших країн, і водночас в її економіку надходять капіталовкладення розвинутих країн, насамперед США та країн ЄС. Головну роль у госпадарстві відіграють кілька десятків промислових монополій, що володіють автомобільною, нафтовою, хімічною промисловостю і точним машинобудуванням. Разом с тим у легкій, харчовій промисловості, торгівлі в сільському господарстві переважають дрібні підприємства.

Промисловість.

Промисловість – провідна галузь господарства країни. В її структурі переважають галузі, пов’язані з науково-технічним прогресом. Найвищими темпами зростання характерезуеться машиннобудування, хімічна, нафтогазова промисловисть та атомна енергетика. В машинобудувані провідне місце посідают електроніка, автомобілебудування, які добре забезпечені кадрами. Традиційна галузь – металургія – переживае застій. Енергетика забезпечує потреби господарства за рахунок власних ресурсів тільки 1/10. Особливо гостро відчувається дефіцит нафти (видобуток – 1 – 2 млн тонн, переробка – 110 млн тонн), яка імпортується з країн Перської затоки, Північної Африки та інших регіонів світу. Значну роль в енергетиці країни відіграють атомні електростанції, які забезпечують ¼ потреб в структурі енергобалансу. Це – один з найвищих показників у світі. Уран імпортується з Африки, частково видобувається в Центральному масиві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Франція

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок