Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Методика розробки еколого-агрохімічного паспорта поля

Загрузка...

Методика розробки еколого-агрохімічного паспорта поля

Назва:
Методика розробки еколого-агрохімічного паспорта поля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Методика розробки еколого-агрохімічного паспорта поля


Еколого-агрохімічний паспорт поля — це документ, в якому зосереджена інформація про родючість ґрунтів та їх агроекологічний стан, тобто забрудненість антропогенними токсикантами. Розробляється він для кожного поля або земельної ділянки на основі матеріалів агрохімічного, радіологічного та інших видів моніторингу ґрунтів, у тому числі на вміст важких металів і залишків пестицидів. Користуючись цими паспортами, обґрунтовують заходи, спрямовані на раціональне використання та підвищення родючості ґрунтів, поліпшення їх агроекологічного стану.
Агрохімічна оцінка якості ґрунтів проводиться з використанням показників, які характеризують їх внутрішні властивості й виражаються в балах. За 100 балів береться еталонний ґрунт із найвищим значенням показників його властивостей. Інші ґрунти отримують оцінку відносно еталону. Еколого-агрохімічний стан ґрунту визначається внесенням в агрохімічну оцінку поправки на забруднення його радіонуклідами, важкими металами та пестицидами. Також вводяться поправки на кліматичні умови території, зрошення, осушення, кислотність та засоленість ґрунтів. Еколого-агрохімічна оцінка включає показники не лише родючості, але й дані про забрудненість ґрунтів токсикантами антропогенного походження і є зведеним показником агроекологічного стану поля, земельної ділянки та інших територіальних одиниць.
Основними показниками, за якими визначається агрохімічний стан ґрунтів поля, є: вміст в орному шарі ґрунту гумусу, азоту (сполук, які легко гідролізуються), рухомого фосфору, обмінного калію та мікроелементів (марганцю, молібдену, цинку, міді, бору, кобальту), кислотність ґрунту, ємність вбирання, сума ввібраних основ, щільність ґрунту, максимально можливі запаси продуктивної вологи (ММЗПВ) в шарі 0-100 см.
Екологічний стан поля визначається рівнем антропогенного забруднення радіонуклідами (цезій-137, стронцій-90), важкими металами (рухомі форми кадмію, цинку, міді, свинцю, ртуті), залишками ДДТ та іншими високотоксичними пестицидами. Такі фактори, як клімат, солонцюватість, засоленість, затопленість та заболоченість істотно впливають на агрохімічний та екологічний стан ґрунтів, що спонукає враховувати їх при еколого-агрохімічній паспортизації полів та земельних ділянок.
Основними джерелами вхідної інформації є ґрунтовий нарис, карти ґрунтів, дані агрохімічного обстеження ґрунтів, матеріали радіаційного обстеження, результати аналізів на забрудненість ґрунтів важкими металами та залишками пестицидів. Вибрані та опрацьовані дані щодо конкретного поля вписуються у відповідні графи паспорта (табл. 10.12).
10.12. Еколого-агрохімічний паспорт поля земельної ділянки
Виконавець ___________________________________________________________
(назва організації, підпис, прізвище, посада виконавця)
Агрохімічна оцінка ґрунту поля в балах визначається за показниками вмісту гумусу в орному шарі, азоту, який легко гідролізується, рухомого фосфору та обмінного калію, а також рухомих форм мікроелементів (бору, молібдену, марганцю, кобальту, міді, цинку тощо). Оцінка проводиться окремо за кожним із показників за 100-бальною шкалою, де за 100 балів береться агрохімічний показник еталонного ґрунту. Ґрунти з вищим вмістом гумусу, елементів живлення і вологи отримують оцінку також у 100 балів, а з меншим — нижчу за 100 балів, що визначається за формулою:
, де
Б — бал ґрунту за вмістом гумусу чи поживних елементів;
а- фактичний вміст гумусу (%) або поживних елементів (мг/кг ґрунту);
В — вміст гумусу (%) або поживних елементів (мг/кг ґрунту) в еталонному ґрунті. Еталонним за вмістом гумусу приймається і оцінюється в 100 балів ґрунт, який в орному шарі містить 6,2% гумусу. Це відповідає запасам 500 т/га органічної речовини в 0-100 см шарі чорноземів звичайних середньогумусних легко- та важкосуглинкових і чорноземів типових середньогумусних середньосуглинкових. За вмістом поживних елементів за еталонний (100 балів) прийнятий ґрунт, в орному шарі якого міститься: легкогідролізованого азоту — 225 мг/кг за Корнфілдом; рухомого фосфору — 176 за Чиріковим, 201 — за Кірсановим, 53 — за Мачигіним; обмінного калію — 157 за Чиріковим, 213 — за Кірсановим, 50 — за Мачигіним, мікроелементів: бору — 1,5; молібдену — 0,15; марганцю — 30; кобальту — 10; міді — 1,5; цинку — 1,5 мг/кг ґрунту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Методика розробки еколого-агрохімічного паспорта поля

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок