Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Адміністративний і територіальний поділ України. Сільське населення України

Загрузка...

Адміністративний і територіальний поділ України. Сільське населення України

Назва:
Адміністративний і територіальний поділ України. Сільське населення України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Адміністративний і територіальний поділ України. Сільське населення України


Згідно з даними Державного комітету статистики за 2004 рік, в складі України були:
24 області та одна автономна республіка;
490 регіонів (районів, як вони називаються в Україні);
1 341 міських поселень;
28 597 сільських поселень; і
10 279 сільських рад.
Згідно з даними Державного комітету статистики України та результатами перепису населення 2001 року (див: ), міські території – це поселення, які визнаються місцевим законодавством як міста і селища міського типу. Усі інші поселення – сільські і належать до сільської території. Розмір поселення не є основним фактором при визначенні категорії місцевості, основою для надання тій або іншій місцевості міського або сільського статусу можуть бути наявність чи відсутність необхідної інфраструктури, комунальних зручностей та виробнича спеціалізація. Проект Закону України про адміністративний і територіальний устрій України (статті 8, 9, 10, 11, 12) від 07/08/97 дає такі визначення сіл і міст різних категорій.
Міські поселення (селища міського типу та міста). В Україні налічується 1 міських поселень, в т.ч. 886 селищ міського типу і 455 міст.
1) Селища міського типу – це міські поселення, розташовані поряд з промисловими підприємствами, спорудами, залізничними станціями, гідротехнічними спорудами, сільськогосподарськими/переробними підприємствами та інші поселення, котрі мають комунальну та соціальну інфраструктуру, і населення яких перевищує 2 мешканців, дві третини з яких зайняті в промисловій, соціальній або культурній сферах.
2) Міста:—
Категорія міст районного підпорядкування включає міста, в яких розташовані промислові підприємства, комунальні служби, будівельний сектор та мережа соціальних і культурних закладів, їх населення становить понад 10 тис. мешканців, дві третини з яких зайняті в промисловій, соціальній або культурній сферах (або в інших несільськогосподарських галузях).—
Категорія міст республіканського підпорядкування (Автономна Республіка Крим)), міст обласного підпорядкування — включає міста, які є економічними та культурними центрами, мають розвинуту промисловість, сектор комунальних послуг, значний будівельний сектор та населення понад 50 тис. мешканців. До цієї категорії також можуть належати міста, населення яких менше 50 тис. мешканців, однак вони мають велике промислове, соціальне, культурне або історичне значення з перспективами економічного розвитку, або ж поселення, які є зонами відпочинку/курортами і в яких розташовані санаторії, лікувальні та рекреативні заклади, туристичні табори та інші заклади відпочинку.
Містами із спеціальним статусом згідно з Конституцією України є міста Київ і Севастополь.
Сільські поселення (села)
В Україні налічується 28 сіл. З усієї кількості сіл в Україні 151 (0,5 % від загальної кількості) взагалі не мають населення. Іншими словами, існують цілі райони або місцевості України, де ніхто не живе. Села – це сільські населені пункти, постійне населення яких веде сільський спосіб життя і здебільшого зайняте в сільськогосподарському виробництві. У залежності від кількості населення села поділяються на малі (до 500 мешканців), середні (500-1 мешканців) і великі (понад 1 мешканців). Згідно з даними, наданими Державним комітетом статистики України, на перше січня 2001 року у 5 селах не було дітей до 6 років; у 2 селах– дітей і підлітків віком від 7 до 15 років; у 4 селах – молоді від 16 до 17; і у 1 селах – молоді від 18 до 28 років.
Згідно з індексами демографічної ситуації майже 8 сіл належать до категорії вимираючих сіл, де стабілізувати населення неможливо без втручання уряду України. Сільські адміністративні райони, в яких приблизно половина сіл належать до цієї категорії, вважаються районами з демографічною кризою. Найбільша частина таких районів знаходиться в таких областях: 22 у Чернігівській, 15 – Сумській, 16 – Харківській та 16 у Полтавській областях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Адміністративний і територіальний поділ України. Сільське населення України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок