Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Курортополіс Трускавець

Загрузка...

Курортополіс Трускавець

Назва:
Курортополіс Трускавець
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,87 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курортополіс Трускавець
Тут бували президенти і посли, світила науки і зірки сцени. У цьому містечку лікувалися загалом мільйони. І кожен, хто тут був, назавжди запам’ятає, якщо не специфічний присмак, то, напевне, назву мінеральної води «Нафтуся».
«Нафтуся» народилася від Едварда
Природна слабомінералізована лікувальна вода «Нафтуся» — чи не найголовніший лікувальний чинник, завдяки якому Трускавець ось уже понад півтора століття має славу одного з провідних курортів Європи. Вперше ґрунтовні дослідження вод трускавецького родовища були проведені ще у 1833 році. Особливість «Нафтусі» — високий вміст органічних речовин нафтового походження, які швидко руйнуються при контакті з повітрям. А відтак, при транспортуванні у будь-якій тарі лікувальний ефект води різко знижується. Тому-то попити «Нафтусі» до Трускавця навідуються десятки тисяч курортників: від пролетарів фізичної та низькооплачуваної розумової праці — до так званих VIP-персон, чия доленосна діяльність часто супроводжується підвищеним ризиком для нирок та печінки.
Науковці стверджують, що за лікувальним ефектом в своїй царині «Нафтуся» не має рівних. Вона не тільки сприяє виведенню дрібних каменів та піску з нирок, жовчного міхура, сечо- та жовчовивідних шляхів, а і нормалізує обмін речовин та усуває небезпеку повторного каменеутворення. У комплексі з використанням лікувальної води в Трускавці успішно застосовують сучасні науковоємкі методики лікування. Так, на курорті діє Центр літотріпсії (дроблення каміння в нирках без хірургічного втручання). Призначене лікарем вживання «Нафтусі» після цієї процедури сприяє повному виведенню осколків каміння та піску з організму. «Лупайте сю скалу…» і поливайте «Нафтусею», сказав би Іван Франко, якби знав про літотріпсію.
Неподалік Трускавця, в оспіваному тим же Франком місті Борислав знаходиться єдине в світі родовище озокериту. Це унікальний природний мінерал (інша назва — гірський віск), який має протизапальну та анальгетичну дію. Відтак, на курорті застосовують рідкісну методику озокеритотерапії.
Як і в більшості європейських курортів, кожне з 14 трускавецьких джерел окрім «реєстрового» порядкового номера має власну назву, традиційно — це жіноче або чоловіче ім’я. А найдавніше з окультурених у ХІХ столітті джерел називається Едвард. Відтак, з певною долею жарту можна вважати, що «Нафтуся» народилася від Едварда. Це джерело знаходиться майже в самому центрі міського парку — його прикриває делікатна дерев’яна будівля з невеличкою баштою та шатровим дахом, пам’ятка архітектури ХІХ-ХХ століть, яку ще називають першим у Трускавці бюветом. І саме стилізований контур цієї споруди є основним елементом емблеми найпотужнішої в місті структури — Закритого акціонерного товариства «Трускавецькурорт».
Ще одне унікальне трускавецьке джерело — Юзя. Його мінеральна вода багата гліцерином, який оновлює шкіру, надає їй здорового відтінку та еластичності. Поруч з цим джерелом обладнано відкритий бювет, отож, кожного дня, особливо вранці, сотні курортників здійснюють тут ритуал умивання.
Гобелен історії
Офіційною датою заснування курорту вважається 1827 рік, коли в містечку було збудовано перше приміщення для мінеральних купелей та чотири будинки для гостей. Коли ж світ довідався про унікальні властивості «Нафтусі», Трускавець почав швидко розвиватися. У кінці ХІХ — на початку ХХ століття тут виростають вишукані дерев’яні вілли та пансіонати. Вони й зараз милують око гостей курорту своєю елегантністю. Як свідчать історичні джерела, у передвоєнному 1913 році курорт відвідало понад п’ять тисяч осіб. У міжвоєнний період інфраструктура курорту динамічно розвивалася. В одній з найбільших на той час бальнеологічних лікарень приймали процедури відвідувачі з цілої Європи. У тридцятих роках минулого століття в Трускавці відпочивало в середньому майже півтори тисячі гостей щомісяця.
А вже місцем масового відпочинку трудящих з 1/6 планети курорт став з початку 1960-х років, коли сюди приїжджали щорічно понад 150 тисяч відвідувачів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Курортополіс Трускавець

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок