Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Г Р Е Ц І Я

Г Р Е Ц І Я

Назва:
Г Р Е Ц І Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Г Р Е Ц І Я


Греція, по-грецьки Еллада - країна на Південному сході Європи. Країна є найпівденнішою околицею Балканського півострова. Вона межує з Албанією, Болгарією, Туреччиною і колишньою Югославією. Протяжність кордонів - 1166 км. Грецію омивають Егейське, Іонічне, Крітське і Лідійське моря. Берегова лінія простягається майже на 4000 км.
Площа території країни - 131944 кв. км.
Складається з материкової Греції (Аттіка, Пелопоннес, Центральна Греція, Фессалія, Епір, Македонія, Фракія) і островів Егейського й Іонічного морів.
П'ята частина території країни - острови. Їх близько 20 тисяч, але таких, на яких мешкають люди - менше 200.
Невелика група Іонічних островів (Ептаніса - "Сім островів") утворюють ланцюжок, що обмежовує Грецію із заходу.
Острови Егейського моря, навпаки, численні. Деякі з них об'єднані в архіпелаги, як, наприклад, групи островів на північному сході Егейського моря - Споради, Кіклади і Додеканес. Інші розташовуються ізольовано, наприклад, острів Кріт.
Кікладський архіпелаг складається з 39 островів, з яких тільки 24 заселені.
Споради, розташовані вздовж східного узбережжя материкової Греції і Евбеї, характеризуються достовірно острівним колоритом і зберігають незайманими народні традиції.
Група Додеканеса нараховує 12 великих і безліч дрібних островів, кожний зі своїми особливостями і відмітними ознаками.
І, нарешті, в Саронічській затоці, яка з'єднує узбережжя Аттіки і Пелопоннеса, розташовується ще одна група невеликих островів: острови Аргосароника.
Найвища вершина Греції - гора Пантеон, 2917 м.
Столиця - Афіни (Athen). Одне із стародавніх міст світу і одночасно одна із молодих столиць в Європі. Статус столиці Афіни придбали в1834 р. Разом з Піреєм нараховується близько 3,5 млн. жителів. Це гамірне і темпераментне місто. Контрасти грецької столиці лише підкреслюють її чарівність. Стовпотворіння в центрі контрастує з майже сільським виглядом передмістя. У місті немов зустрілися дві культури. Афіни - пульсуюча єдність протилежностей грецького і малоазійського укладів життя.
Салоники (900 тис. жителів.) - столиця грецької провінції Македонія, розташована на березі затоки Термаїкос. Свіже дихання моря овіває задушливу суєту вулиць. Життя у другому по величині місті Греції у всі часи року б'є ключем. Державний прапор - 9 біло-блакитних смуг з хрестом - відповідає 9 складам в національному гаслі: "свобода або смерть". Перший національний прапор був започаткований у 1821 р. генералом Іпсіланті - червоний з білим хрестом. З 1833 р. червоний колір був замінений блакитним.
Державний герб: блакитний щит з білим хрестом в обрамлені двох оливкових гілок.
Гімн Греції з 1860 р. - славетний "Гімн Свободи", написаний початківцем новогрецької поезії Д.Соломосом в 1825 р.
Державна мова - новогрецька.
Чисельність населення - понад 10.5 млн. чоловік.
Національне свято - День незалежності Еллади - 25 березня.
Греція - член більшості провідних міжнародних організацій: ООН, Європейський Союз, ОБСЄ, Міжпарламентський союз, Міждержавна організація економічного співробітництва і розвитку, Чорноморське економічне співробітництво та інших.
Чисельність населення Греції наближається до 11 мільйонів, з яких 1,4 млн. мешкає на островах. Це відповідає середній густині населення по країні - 79 чол/кв.км
Етнічні групи: греки - 98 відсотків, турки - 1 відсоток, албанці, вірмени, валахи - менше 1 відсотка.
Найбільші міста: Афіни (748 тис. чоловік), Фессалоники (378 тис.), Пелопоннес (155 тис.), Пірей (170 тис.), Іракліон (117 тис.), Лариса (113 тис.).
Середня тривалість життя (на 1992 рік): 75 років для чоловіків, 80 років для жінок.
Рівень народжуваності (на 1000 чоловік) - 11.
Рівень смертності (на 1000 чоловік) - 9.
Релігія
Церква в Каритені.
Майже 98% населення дотримуються автокефального (незалежного) грекопровославного віросповідання. Настоятелем грецької церкви є архієпіскоп афінський.
Церкви о. Кріт, острів Додеканес і Чернечої республіки Афон мають особливий статус: вони підлеглі екуменістичній патріархії в Константінополі (Стамбулі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Г Р Е Ц І Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок