Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Кiровоградська область. Корисні копалини

Кiровоградська область. Корисні копалини

Назва:
Кiровоградська область. Корисні копалини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Кiровоградська область вiдiграє значну роль в Українi в забезпеченнi народногосподарських об`єктiв мiнеральною сировиною.В iндустрiально-аграрному господарствi Кiровоградщини загальнодержавне значення має видобування бурого вугiлля, графiту, нiкелевої руди, урану, будiвельних матерiалiв.За промисловим використанням всi кориснi копалини областi подiляються на металiчнi        ( руди рiзноманiтних металiв ), неметалiчнi ( будматерiали, хiмiчна сировина, мiндобрива, вогнетривкi i абразивнi матерiали ) i горючi ( вугiлля, торф, горючi сланцi i т.п. ). До особливої групи вiдносяться пiдземнi води.На територiї областi експлуатуються родовища бiльш нiж двох десяткiв рiзноманiтних видiв корисних копалин а також вiдкритi рудопроявлення ще багатьох iнших видiв мiнеральної сировини.
Горючi кориснi копалини.
1. Буре вугiлля. В Кiровоградськiй областi поширенi родовища бурого вугiлля, якi вiдносяться до Днiпровського буровугiльного басейну. Вугiлля залягає серед палеогенових пiскiв та глин, вiк його складає 40-50 млн.рокiв, товщина шарiв вугiлля досягає 20 м. В областi зосереджено 90% запасiв вугiлля ( 3,3 млрд т ) Днiпровського басейну.Найвизначнiшi родовища вiдомi в Олександрiї, Балаховцi, Петровому, Михайлiвцi, Байдурiвцi. Середнє рiчне видобування бурого вугiлля брикетiв на Дмитрiвськiй i Байдакiвськiй фабриках - близько 3,5 млн т. Брикети бурого вугiлля є повноцiнним паливом, зручним для спалювання та перевезення. Вони використовуються для термiчної обробки, при виробництвi бензину, мастила, газiв. Практично все видобуте вугiлля переробляється i використовується в областi.
2. Горючi сланцi. В Кiровоградськiй областi горючi сланцi знайденi в 60-х роках поблизу с.Бовтишки Олександрiвського району. Бовтишське родовище знаходиться у великiй округлiй западинi типу кратера, яка має дiаметр 22 км. Нижня частина западини, що складена склоподiбною масою, перекривається пiщано-глиняною товщею палеогенового вiку. Прошарки горючих сланцiв, що залягають серед цiєї товщi, утворюють 5 горизонтiв, з яких основний ( четвертий ) залягає на глибинi 220-250 м в центрi родовища i на глибинi 30-50 м. по периферiї. Сумарна корисна товщина прошаркiв в межах 10-15 м.Горючi сланцi характеризуються середньою наявнiстю золи - 62-63%, середнiм теплоутворенням 2850 ккал/кг та наявнiстю близько 18% смоли.Запаси сланцiв складають близько 3 млрд т.
3. Торф є першою стадiєю процесу вуглеутворення. Використовується для виробництва паливних брикетiв, нафтопродуктiв ( напiвкокс, горючий газ, амiак, оцтова кислота, дьоготь, спирт ), виготовлення будiвельних матерiалiв ( iзоляцiйнi плити ), використовується в сiльському господарствi як добриво, зостосовується в медицинi для грязелiкування. В останнiй час розроблена технологiя видiлення з торфу воску - дефiцитного продукту для побутової хiмiї, фармацевтики, машинобудування, текстильної промисловостi.В Кiровоградськiй областi знаходяться невеликi родовища торфу, що розташованi в заболочених плавнях рiчок Мала Вись та Велика Вись, в долинах рiчок близько Новомиргорода, бiля Онуфрiївки. Маловискiвське та Великовискiвське родовища мiстять низинний тип торфу, зольнiсть його становить 33%, теплопровiднiсть 5158 ккал/кг. Цi родовища експлуатуються мiсцевими органiзацiями з 1947 року.
Рудні   (металеві ) корисні  копалини.
1. З а л i з о . Найбiльш поширений елемент i по сутi в ваговому вiдсотку ( 5,1% ) займає друге мiсце серед металiв пiсля алюмiнiю ( 6,6% ). Залiзоруднi родовища розташованi в схiднiй частинi Кiровоградської областi. В геологiчному вiдношеннi вони належать до Криворiзького басейну. Тут знаходяться Петрiвське, Ганнiвське, Артемiвське, Горiхiвське, Попельнастiвське та iншi залiзоруднi родовища. В Петрiвському районi областi дiє кар`єр номер 3 Криворiзького центрального ГЗК. Тут руда залягає на невеликiй глибинi ( 40-50 м. ), що зумовлює економiчнiсть її видобування вiдкритим методом. Всього в кар`єрi пiдлягає обробцi 21 горизонт. Проектна глибина кар`єру 500 м. Починаючи з п`ятого горизонту з кар`єру безпосередньо в вагони завантажують високоякiсну руду з великою вмiстимiстю залiза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кiровоградська область. Корисні копалини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок