Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> реферат: Селище Ділятин

Загрузка...

Селище Ділятин / сторінка 2

Назва:
Селище Ділятин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
В районі Заріччя АКТИВНО діяли партизани-ковпаківці. Багато зарічанців допомагали партизанам. Якщо зустрінетесь з партизан-ським провідником І. Ю. Бойченюком, який проживає неподалік магазину на околиці села, то ваша екскурсія буде більш цікавою і змістовною.
На світанні 4 серпня 1943 р. між Заріччям і селом Білими Ославами, під горою Рахів, в урочищі Ділок, від-бувся запеклий бій між ударною групою партизанського з’єднання на чолі з комісаром С. В. Руднєвим і гірсько-стрілецькими частинами гітлерівців, що прибули сюди з Коломиї. Смертю хоробрих в цьому бою загинули комісар С. В. Руднєв і 73 його бойові побратими. І все ж партизанини кількома групами вийшли з оточення, і з'єд-навшись, змову громили ворога.
Ліворуч від шосе розташований парк Партизанської слави. Тут завжди багато туристів, що приїздять сюди на екскурсію.
Поодорож по Надвірнянщині — цікавий і захоплюючий відпочинок, під час якого можна багато дізнатися і побачити.
Історія Надвірної сягає в глиб віків. Під час мандрівки ви дізнаєтесь, як під ударами народних месників впав Пнівський замок в околицях міста. Вперше цю фортецю в 1621 р. захопили опришки на чолі з Гринем Кардашем, вдруге — повстанці Семена Височана під час визвольної війни українського народу у 1648—1654 pp. Активно діяли в цих краях загони опришків під проводом леген-дарного Олекси Довбуша.
Ніколи не забудуть вдячні прикарпатці ратні подвиги партизанів з'єднання під командуванням С. А. Ковпака і С. В. Руднєва, яке влітку 1943 р. пройшло з боями через Надвірнянщину; воїнів Радянської Армії, які а 1944 р. звільнили район від фашистських загарбників; народних месників загону «Іскра» під командуванням Г. Кулагіна; комсомольців-підпільників села Зеленої на чолі з О. Смеречук; антифашистів села Чорних Ослав на чолі з Н. Чуревичем...
Незабутні враження залишать у вашій пам'яті визначні місця Надвірної, Ділятина, Ворохти, Зеленої, зустрічі з господарями передових підприємств і колгоспів, з майстрами народного мистецтва.
У районі видобувають і переробляють нафту, обробляють деревину, розвивається меблева і газова промис-ловість, Заготовляють ліс. Колгоспні і радгоспні лани приносять щедрі врожаї льону. Високих показників добиваються тваринники.
Гордістю надвірнянців є один з промислових велетів Прикарпаття— нафтопереробний завод імені 50-річчя Велиикої Жовтневої соціалістичної революції та Надвірнянській, Ділятинський і Ворохтянський лісокомбінати.
В сучасний карпатський пейзаж органічно вписались високовольтні лінії енергосистеми «Мир», труби газо-проводів «Братерство» і «Союз», артерії нафтопроводу «Дружба».
Приваблива і різноманітна природа Надвірнянщини. Гірські ліси, які займають значну територію району,— неповторне творіння природи. Вони вражають своєю красою і величністю. Ви побачите гірські хребти, пересічені дзвінкими річками і потоками, помилуєтесь найвищою
вершиною Українських Карпат — красунею Говерлою.
Все це сприяє розвиткові багатьох видів туризму. Ось чому Надвірнянщина стала традиційним місцем республіканських і обласних зльотів туристів, змагань з техніки пішохідного, гірського і водного туризму.
Запрошуємо любителів мандрівок у подорож по Надвірній і району – чудовому куточку нашої неосяжної Батьківщини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Селище Ділятин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок