Головна Головна -> Реферати українською -> Географія -> Скачати: Селище Ділятин

Загрузка...

Селище Ділятин

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Селище Ділятин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з краєзнавства
Селище Ділятин


Селище Ділятин як прикарпатське місто відоме з 1578 р.
Ділятинський лісокомбінат — велике сучасне підприємство І високим рівнем автоматизації всіх виробничих процесії. Кухонний набір «Арніка», який випускає меб-левий цех лісокомбінату, удостоєний Знака якості. За ус-піхи в соціалістичному змаганні багато лісорубів і де-ревообробників нагороджено орденами і медалями, а лісоруб Д. M. Гоголь удостоєний звання Героя Соціа-лістичної Праці.
У важких умовах жили робітники-лісоруби в минуло-му, працюючи на капіталістів.
Нині лісоруби і деревообробники живуть в благоустроєних приміщеннях, біля лісокомбінату виріс куль-турно-побутовий комплекс з магазином, кафе, гурто-житком, спортзалом. На лісокомбінаті іде будівництво нового меблевого цеху, інженерного корпусу, 35-квар-тирного житлового будинку. На замовлення Оргкомітету Олімпіади-80 колектив лісокомбінату виготовив шафи, гардероби, вішалки.
Серед робітників лісокомбінату широкої популярності набув обласний конкурс професійної майстерності лісо-рубів на приз імені Героя Соціалістичної Праці Д. М. Го-голя, який відбувається щорічно.
За досягнення високих показників у використанні міс-цевих лісових ресурсів і дострокове виконання десятої п'ятирічки кращі працівники лісокомбінату удостоєні високих нагород Батьківщини. Орденом Дружби народів нагороджений водій автомобіля І. М. Яворський, орденом «Знак Пошани» — секретар парткому В. I. Карпен-ко, орденом Трудової Слави II ступеня — вальщик лісу В. M. Ткачук, орденом Трудової Слави III ступеня — фанерувальниця Г. М. Губарчук, майстер О. С. Струць, верстатниця Г. М. Шеверах, водій автомобіля М. В. Полі-щук. Це вони та їх товариші вписують в історію лісо-комбінату нові славні сторінки.
Одна із таких сторінок припадає на 1959 p., коли на базі лісгоспу, лісопромкомбінату і Майданського ліс-ництва був створений лісокомбінат з цехами: меблевим, столярним, деревообробним, переробки продуктів по-бічного користування лісом. Нині до складу лісокомбі-нату входить 8 лісництв і 2 лісопункти, на яких працює понад 2200 чоловік. Лісокомбінату належить понад 42000 гектарів лісу. Лісоводи поліпшують склад насад-жень цінними породами: модриною, Ільмою, горіхом чорним, дубом червоним, дугласією. Комбінат заготовляє ягоди, гриби, березовий сік, лікарські рослини.
На території лісокомбінату робітники створили пре-красний куточок відпочинку, де росте багато рідкісних порід дерев. А в музеї природи, створеному на підпри-ємстві за активною участю лісоруба П. О. Костика, увагу відвідувачів привертають широко представлена фауна і флора: чучела карпатського оленя, лисиці, вовка, зай-ця, козулі, дикого кабана, багатьох птахів, а також гер-барії трав і квітів, зразки порід дерев. Ознайомившись з експозицією музею, двічі Герой Радянського Союзу льотчик-космонавт СРСР П. І. Климук зробив такий запис у книзі відгуків: «Те, що ми побачили у Вашому музеї природи,— радувало кожного з нас. Дякуємо за те, що ви бережливо і прекрасно ставитесь до того, що нам подарувала планета Земля».
За велику роботу по створенню музею Указом Пре-зидії Верховної Ради УРСР від 7 грудня 1978 р. П. О. Ко-стику присвоєно звання заслуженого майстра народної творчості УРСР.
В Ділятині є пам'ятники В. І. Леніну, радянським вої-нам, які полягли в боях з фашистськими загарбниками, обеліск партійним і радянським активістам, які загинули від рук українських буржуазних націоналістів, пам'ятни-ки Т. Г. Шевченку, І. Я. Франку.
В будинку, де в 1906—1912 pp. жив письменник Марко Черемшина, створено музей.
Не доїжджаючи до центру селища, звертаємо ліворуч і через міст на річці Прут потрапляємо в село Заріччя.
Праворуч від автомагістралі Ділятин—Яблунів розташована восьмирічна школа, де в роки Великої Вітчизняної війни містився радянський військовий госпіталь. Поруч братська могила радянських воїнів-визволителів. Тут покошений також син братнього башкирського народу, Герой Радянського Союзу Василь Горшков.
Вшанувавши пам'ять бійців хвилиною мовчання, вирушаємо на протилежну околицю села.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Селище Ділятин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок